İTİRAF

 
    PİR’İMİZİN İTİRAFLARI Aşağıdaki alıntı pirimizin sitesinden… Yazıyı çok dikkatli okumanıza gerek yok..Pirimiz diyor ki karşışlıksız çek cezaları kalkacak.. Bunun tek nedeni yargıdaki iş yükü..AİHM, taahhüt, o bu, hepsi hikaye..Geçiniz bunları..HSYK sempozyumlarında bu karar alındı.. Bu itiraftan çıkan diğer sonuçlar: Pirimizin sitesinde yapılan çağrıların,  eylemlerin, Twitter, mail, faks v.s hepsi ama hepsi pirimize göre hikaye…

 

Peki pirim, neden bunca insanı günlerce bu eylemlerle yordun..Neden Kasketçi gibi, Nika gibi 3- 5 adamı bu kadar acımasızca kullandın? Vay be, demek çek mağdurlarının bütün yaptıkları hikaye..

 

Biz boşu boşuna sana karanlık adam dememişiz…Sonunda bütün takımını bozuk para gibi harcadın be prim…Demek boşuna debelenmiş onlar…Gerçi biz sizin ve mürütlerinizin 3- 5 kişiyi geçemediğini biliyoruz..kuru gürültü olduğunuzu biliyoruz..Hiç bir toplantınıza 30 kişinin bile katılmadığını biliyoruz..

 

Pirim, umarız bu ceza kalkar..Kalkar kalkmasına da senin bu yaptığına ne denir? Senin bu yaptığını Çorum’lu bile yapmaz… Sünnetçi bir işe yarar..Sünnet yapar…Senin bu boş gezenlerin boş kalfaları ne iş tutacak bundan sonra prim?..Boş gezenin boş kalfaları bir de sünnetçinin bunca günahını aldı… İşsiz kaldı senin takım be prim…

 • ÖNEMLİ NOT: Burada not etmek istiyoruz ki Pir’imizin bu tahlillerine bir noktadan sonra biz de katılıyoruz..Bu nokta şudur: Biz karşılıksız çek hakkında bir yıl öncesine kadar büyük bir bilgilendirme kampanyası yürüttük. KOSİAD olarak 3 adet kitap yayınladık.. Bu kitapları bütün adliyelerde hakim ve savcılara ulaştırdık..TBMM üyelerine ulaştırdık..Dahasi var..hakim ve savcıların yazışma ve tartışma ortamı olan adalet.org sitesinde karşılıksız çek konusunu tartışmaya açtık…Yargıtay 10. Bölüm Cumhuriyet Savcısı Tayyar Cem Eralp ile çek konusunu tartıştık bu sitede.. Bu tartışma çok önemli idi..Rahmi Ofluoğlu ile Yargıtay Cumhuriyet Savcısı arasında geçen bu tartışmayı KOSİAD’ın çıkardığı  kitapta yayınladık. Bütün bu süreçte Pir’imin sitesi de işe yaradı..Sonuç çek davalarının ve cezalarının devleti boşuna meşgul ettiği, bu cezanın bir haksızlık olduğu konusunda hakim ve savcılarda kanaat oluşmaya başladı..Bu aşamadan sonra da Yüksek yargıçalar yargıyı bu angaryadan kurtamayı gündemlerine aldılar.. Pir’im çok inkarcı, her şeyi inkar ediverdi birden..Pir’im tam bir bukalemum…Bizim emeklerimizi inkar ettiniz ses çıkarmadık, ama kendi takımınızdan ne istiyorsunuz be Pir’im…

 Cek Mağdurları 3 saat önce

 • Yok Taahhüt süresinin dolması beklenecek yok Bakacaklar duruma, acaba aihm müracaatımı hükümeti hızlandırdı bunlar varsayım..
  Bırakalım bu varsayımları bana göre işin aslı astarı şudur,Adli yargıda tabandan gelen istekler var ve bu isteklerin değerlendirildiği yer HSYK, hatırlarsınız HSYK sempozyumlar düzenlendi hakim ve savcılardan taleplerin neler olduğu soruldu ve o talepler doğrultusunda rapor hazırlandı Adalet Bakanlığından düzenleme istendi.
  Nedir Bu talepler; herkesin bildiği üzere;
  1- Objektif kriterler getirilsin. (Atama, terfi, ünvanlı atamalar ve Yargıtay üyeliğine seçimlerde
  2- İşi az küçük adliyeler kapatılsın.
  3- Hakim ve savcılara fiili hizmet süresi verilsin.
  4- Bazı suçlar (çek, yoklama, bakaya, taahhüdü ihlal, hakkı olmayan yere tecavüz, elektrik hırsızlığı gibi) yargının görev alanından çıkarılsın.
  5- Nitelikli asıl ve yardımcı personel sayısı artırılsın.
  6- Nöbet tazminatı geri getirilsin.
  7- Adli hizmet uzmanı istihdam edilsin.
  8- Hakimler uzmanlıklarına göre atansın, uzmanlıklar kalıcı olsun.
  9- Adaletli bir bölge sistemi düzenlensin.
  10- Adliyelerin fiziki koşulları düzeltilsin, bağımsız binalar yapılsın, teknik donanım ve araç sıkıntısı giderilsin.
  11- İş yükü azaltılsın, bakılabilecek makul iş sayıları tespit edilsin, bu rakamların üzerine çıkıldığında otomatik mahkeme kurularak hakim atansın.
  12- Asliye hukuk ve asliye ceza mahkemelerinin duruşmalarından savcı çıkarılsın.Nedense Adalet Bakanlığı Müşteşarı Ahmet kahraman birden bire emekliye ayrıldı ve ayrılırken basına verdiği demeç aynen aşağıdaki gibi yer aldı;
  Halk Bankası Yönetim Kurulu’na girmesi beklenen Kahraman’ın dilekçe verdikten sonra yaptığı, “Özellikle bakanlık yapıp müsteşarlığa döndükten sonra gücümüzü aşan beklentiler oluşmaya başladı. Teşkilattan, karşılayamayacağım beklentiler gelmeye başlamıştı, yorulmuştum. Bu nedenle ayrılıyorum. Siyasilerden bir beklenti geldiğini söyleyemem” açıklaması dikkat çekti.Ama Kendisi ayrılmadı, HSYK ayrılmasını istedi, sen bu düzenlemeleri yapmakta istekli ve muktedir değilsen, güle güle biz yaparız.
  Yeni Müşteşar Birol Erdemin’de daha önce basına verdiği demeçler ve düşüncesi de çok açıktır, bunlar basında ve sitemizde yer aldı.Özetle: Şu anda, ne yasama nede yürütme, yerel mahkemelerdeki Hakim ve Savcıların taleplerine ki bu talepler HSYK aracılığıyla yapılıyor karşı çıkabilecek durumda değiller, ipler tamamıyle Yargının eline geçmiş durumda, gündemi iyi okuyan Yargının bugün itibariyle egemenliği eline aldığını görür.
  Yargı taraflıymış, iktidar yanlısıymış, iktidara karşı bir tavrı olmazmış vs vs.
  Bu hiç bir şeyi değiştirmez
  Öyle yada böyle yargı bu düzenlemeyi istiyormu? Ülkede buna Kimse karşı çıkma lüksüne sahip değil
  Bu talepler içinde bizi ilgilendiren çek cezaları diğer talepler bizi ilgilendirmez.
  Bakın istinaf mahkemelerinden vaz geçildi çünkü hakim ve savcı açığı öyle üç dört senede kapatılacak gibi değil Bölge mahkemelerine kadro yok. Yargının durumu ortada ya iş yükünü yarı yarıya azaltacaksın yada savcı hakim sayısını bir kat arttıracaksın sayı arttırma 5 senede olacak bir olay ama bu seferde dava sayısı 1 kat artacak yine aynı durum yine aynı sorun. tek çözüm iş yükünü azaltmak
  çek, yoklama, bakaya, taahhüdü ihlal, hakkı olmayan yere tecavüz, elektrik hırsızlığı iş yükünün yarısını oluşturuyor. Bunlar kaldırıldığında sorun da bitiyor.Bu düzenleme gelir ve meclisten çıkar. hemde çok yakında..

3 Responses to “İTİRAF”

 1. yasemin10 Says:

  Adliyelerden çeklerin önlü arkalı fotokopilerini nasıl alırız sayın avukat bey

  • rahmiofluoglu Says:

   Mahkeme kalemlerinden yetkili kişiler alabilir; sanık, avukat, duruma gör 1. dereceden sanık yakınları…

 2. metin Says:

  Bir başka siteden alıntı

  BASKETÇİ SENİN ADIN DANSÖZ OLSUN BUNDAN BÖYLE
  NİYEMİİİİ ????
  İŞTE CEVABI , YALAN DİYEMEZSİN
  İŞTE YAZI VE LİNK

  http://www.cekmagdurlari.com/2011/03/adalet-
  komisyonunda-bulunan-tasar.html

  ———————–
  SENİN ADIN ARTIK DANSÖZ
  BİRİLERİDE PARA YAPIŞTIRYORDUR SEN KIVIRTTIKÇA
  YOK SİNİRLENME BAK İŞTE SENİN SİTEN , İŞTE LİNKLER
  BOŞ OTURMA SABAH AKŞAM O KOLTUKTA , ACI O KOLTUĞA DEĞMEZ SANA
  ——————

  BASKETCI 7 ay önce
  SAYGIDEĞER ARKADAŞLAR,

  ÖNCELİKLE KONUYA İLGİNİZ VE SAMİMİ DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

  HERNEKADAR BU SİTE BİRBİRİMİZLE İLETİŞİM VE DESTEK İÇİN VAR İSE DE AYNI ZAMANDA BURADA BAZI HUKUKİ KONULARDA BİLGİ ALIŞVERİŞİ YAPTIĞIMIZ,BAZI ARKADAŞLARIMIZIN ALMIŞ OLDUĞU BERAAT KARARLARININ DİĞER ARKADAŞLARIN DAVALARINA ÖRNEK OLMASI YADA İŞİK TUTMASI AMACI İLE KULLANDIĞIMIZ BİR PLATFORMDUR.

  ANCAK BELİRLİ HUKUKSAL KONULARIN DIŞINDA YAPACAĞIMIZ EN UFAK BİR YANLIŞ CEVAP SİZİN ÖZGÜRLÜĞÜNÜZÜ ETKİLEYEBİLİR..BUNEDENLE BİZİ AŞAN HUKUKİ KONULARDA VARSA EĞER KENDİ AVUKATLARINIZLA,YOKSA KOSİAD VASITASI İLE HUKUKİ YARDIM ALMANIZI ÖNERİRİZ.

  BEN BU SAYEDE BİRÇOK DOSYAMDAN KISA SÜRE DE KURTULMUŞ OLACAĞIM.

  BİZLERİ ANLAYIŞLA KARŞILAYACAĞINIZI UMAR

  SAYGILARIMI SUNARIM .

  BASKETÇİ
  ————————-
  MİLLET HANGİ AVUKATA GİDECEĞİNİ ŞAŞIRDI SAYENDE , ŞİMDİ SEN İYİ HERKES KÖTÜ —YOKKK BEEEEE
  HADİ ORADAN İKİLE ALLAHIN MALI


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: