TOP SECRET

Şimdiye kadar  bizim ülkemizde bir yasa çalışmasının gizli yürütüldüğüne tanık olmadık..Gizli ne demek, top secret’den de öte.. Öyle ki hükümetin en önemli adamına bu çok gizli çalışmadan haberi olup olmadığı soruluyor, bakan “ Yarın uçakta bakana bu konuyu soracağım..” diyor.. Ve biz bu sözlerden  de lehimize sonuçlar çıkarıyoruz..

Bu öylesi bir gizlilik ki ülkenin en büyük gazetesinde bir ünlü yazar bu gizliğliği deliyor ve bir avukat da bu bir gazetecilik başarısı diyor, ama hükümetin çok önemli bir bakanı konudan habersiz, bakana soracağım diyor..

BİR GAZETECİ İLE GÖRÜŞME

Tam bu yazıyı yazarken bir telefon geldi..Telefondaki  kişi  ”Bir gazeteci ile görüştüğünü, konunun haftaya bakanlar kurulunda görüşüleceğini..” anlatıyordu.. Gazeteciyi aradım ve konuştum.. Aynen şunları söyledi:

“Adalet  Bakanına konuyu sordum. Bakan haftaya bakanlar kurulu var.. Konu netleşir..”

“Gazeteci çek var mı bu tasarı da “ diye soruyor..

“Bakanlar kurulundan sonra belli olur.” diye cevaplıyor..

Gazeteciye kendi görüşünü sorduk.. Şöyle dedi:

“Bakan hiçbir bilgi vermiyor.. Şu var da demiyor, yok da demiyor..Haftaya yapılacak bakanlar kurulu toplantısında belli olur.. Bakan bir çok konuda tekliflerini sunacak..Eğer bakanlar kurulu onay verirse bu konular torba yasaya girer, vermezse girmez..Bu torbada çek olmazsa bundan sonra da yıl sonuna kadar hiçbir şey olmaz..”

CEZA BU YIL KALKMAZSA MEÇHULE ERTELENİR

Bizim görüşümüz ise çek cezaları bu bakanlar kurulu toplantısında ele alınmazsa, 2011 yılında bu ceza kalkmazsa 2o12 yılından hiç mi hiç umudumuz yok..Yani çek cezası ya bu yıl kalkar ya da bir meçhule ertelenir…

BİZ ŞÜPHE İLE YAKLAŞIYORUZ

Yazının başında şüphelerimizi yazdık  ya şimdi hücümlar başlar..Ne demezler ki.. Kapitalist sistemin ruhunda acıma duygusu yoktur.. Bu sistemin yok edip devre dışı ettiği kişilerde ezilen insanların o anlamsız acımasızlığı vücut bulabiliyor.. Bir arkadaşlarına aşağılamak amacıyla sifatlar yakıştırabiliyorlar, yakınları çek mağduru olan ve üç yıldır maddi ve manevi olarak bu davanın içerisinde olan bir avukata saldırabiliyorlar…

Evet şüphelerimizi koyuyoruz ortaya.. İnsanlar her şeylerini kaybetmişler, yoksullar, kaçak yaşıyorlar..Bu insanlara böylesine umut  vermek  büyük bir sorumsuzluk, acımasızlıktır.. Sorumsuzca umut dağıtanlar eğer bu beklentiler gerçekleşmezse kendilerini cehennemde bulacaklar..Hem de öteki dünyada değil, bu dünyada…

KARŞILIKSIZ ÇEKE CEZA KALKACAK MI?

Mutlaka kalkacak..Ama ne zaman…İşte bu konuda bizim kaygılarımız var..Hele bir gelecek haftayı görelim, sözü edilen Bakanlar Kurulu toplatısı yapılsın..Çok kalmadı..

2 Responses to “TOP SECRET”

 1. rahmiofluoglu Says:

  1. samsunlu says:
  29/11/2011, 16:02
  sayın
  irfan değirmenci günaydın türkiye proğramından
  muhabir ;arzu iyilikyapan ve
  kameraman ;ekrem güleçyüz katkıları ile
  sayın
  av.rahmi ofluoğlunun ofisinde karşılıksız çek mağdurları ile ilgili
  çekim gerçekleştirmişlerdir
  proğram yarın sabah
  kanal d
  irfan değirmenci ile günaydın türkiye ‘de
  0 7.000 ile 09:00 saatleri arasında yayınlanacaktır
  sorunumuza büyük ilgi gösteren kanal d
  ve irfan değirmeci
  yarın istanbul kosiad merkezdede daha geniş katılımlı ikinci
  bir çekim gerçekleştireceklerdir
  sayın kanal d ye
  irfan değirmenci ve ekibine
  sayın av rahmi ofluoğluna
  ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza
  teşekkürlerimizi sunarız

 2. Alone Says:

  Sn.Rahmi Bey cek yasasinin torba yasaya girmesi icin gazetecilerle konusmaktan baska fiili olarak ne gibi calismalar yapiyorsunuz beni de bu yonde yonlendirirseniz elimden geleni yaparim. cunku cek yasasi bu torbaya giremezse bir daha ne zaman gundeme gelecegi belli olmaz.Mutlaka bu torbanin icinde olmamiz lazim.Calismalariniz ve yonlendirmeleriniz icin haber bekliyorum.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: