YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR

Yarın çok geç olabilir, pişman olmak da işe yaramayacaktır!

Yakın çevremde firmalar var. Geçmişte oldukça büyük firmalardı.. En küçüğünün yıllık cirosu 8 milyon(trilyon) TLirası idi, en büyüğü 70 milyon(trilyon) TLirası yıllık ciroya sahipti. Ben isim vermeden çok yakınımda olan bir kaç firmadan söz ediyorum, bunların en büyüğü başta olmak üzere bir kaçı KOSİAD üyesi de. Bu firmalar şimdi çıkmaya çalışıyorlar, yeniden piyasada bir şekilde var olmaya çalışıyorlar. Bu firmaların bir yandan da yüzlerce çek davası devam etmektedir. Bana da son derece güveniyorlar ve karşılıksız çek cezalarının kalkmasında benim katkım olacağına inanıyorlar. Bunlar hem KOSİAD’a, hem de HUKUK KOMİSYONU’na destek de veriyorlar. Bu destek çok sınırlı, kılı kılına hesabı yapılmış, hatta piyasa karşılaştırması, ya da araştırması yapılmış ehven bir destek.

Bu firmalar neyi göremiyorlar? Göremediklerini görseler neler olurdu?

Göremedikleri şu; bu mücadele ancak ve ancak onların tam desteği ile başarıya ulaşabilir. Çünkü görülmekte olan  çek davası sayısının 1 milyon olması aldatıcıdır. Bu dava sayısını 20 ye bölseniz 50.000 kişi eder; kişi başı ortalama dosya sayısını 20 kabül ederek.. Ne var ki bu kişilerin büyük çoğunluğu küçük rakamlarla yargılanıyor, 3000 liralık, 5000 liralık dava sayısı çok fazla.. 500.000 liranın üzerinde, milyonluk(trilyonluk) kişi sayısı çok az; ama en bilinçli olan, olması gerekenler de bu azınlık.. Ancak bu firmalar da bu konuda bile, kendileri için hayati önemi olan bir konuda tüccar hesapları yapıyorlar, bir de kendileri dışındaki kalabalığa güveniyorlar. Oysa sayı abartılı ve kuru kalabalık..Onlardan ses gelmesi için büyüklerin önder olması, ayakta ve dik olması gerekir. Nasılsa Ofluoğlu bu işi götürüyor, gereğinde finansmanı da buluyor diye düşünmek son derece hatalı..

Her konu da hesab kitap yapılmalı ama özgürlük söz konusu ise yapılmamalı; çünkü özgürlüğünüzü kaybettiğiniz zaman işinizi de kaybedeceksiniz..Özgürlüğünüzü bir başkasına havale etmeyin; çünkü o da size havele ediyor bilesiniz..Herkesin uyanık olduğu bir yerden hayır gelmez.. Herkes şöyle davranmalı:

 BEN GEREĞİNİ YAPMAZSAM; 2 YIL SONRA YA KAÇAK OLACAĞIM YA DA HAPİSTE

BU İŞ SADECE BENİM İŞİM, BEN YOKSAM HİÇBİR ŞEY OLMAYACAK

İki yıl sonra hapiste veya kaçak olmak istemiyormasam bugünden gereğini yapmalıyım..Özgürlüğünüzün tek güvencesi siz olabilirsiniz, özgürlük başkalarına emanet edilecek ucuz bir mal değildir. Özgürlük hava kadar, ekmek kadar, su kadar elzemdir…

İstanbul, İzmir, Eskişehir, Adana, nerede olursak olalım mutlaka ve mutlaka bir araya gelelim..KOSİAD çatısı altında birleşelim..Yarın geç olabilir..Sen olmazsan olmaz..bunu biliniz..

3 Responses to “YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR”

 1. GERCEKCI Says:

  SSayın Ofluoğlu,

  Savunduğunuz bir husus var: Yeni TCK’ya göre “kasıt olmadan suç
  olmaz, olsa olsa taksirle işlenmiş suç olur bunun da cezası adli para
  cezası değildir” diyor ve en azından bu nedenle vadeli verilmiş
  çeklerin ödenememesinde kasıt unsuruna bakılması gerektiğini
  belirtiyorsunuz.

  Bu doğrultuda savunma yaptığınız ve müspet ya da menfi sonuçlanmış bir davanız, davaya itiraz kararınız, ya da Yargıtay’da
  müspet ya da menfi sonuçlanmış bir temyiz başvurunuz olmuş mudur ?

  Bildirebilirseniz çok memnun olurum.

  • rahmiofluoglu Says:

   Benim hukuki görüşüm değişmedi; KAST olmadan suç oluşmaz., ama uygulama ortada.. Ne diyor ünlü bir yargıcımız, AİHM yargıcı?
   – KÖTÜ YASA YOKTUR, İYİ YARGIÇ, KÖTÜ YARGIÇ VARDIR….

 2. TARIK ARAS Says:

  Bu yazdıklarınıza inananların en başında gelenlerden biriyim vede buna uğraşıyoruz aradaki safralar ince hesap yapanları ayıklamaya çalışıyoruz ve bakın herkes bu dernek altında nasıl toplanacak artık ,zaman her kafadan ayrıses çıkması zamanı değil.Herkes aynı düşüncede ama nereden ne yapacağını bilmiyordu yanlış yönelerdirmeler ve aleyhe olan bazı durumlar vardı ve nihayet kesin ortak karar bulundu.Siz manen yanlız değilsiniz.Saygılar


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: