KOSİAD’l her yerde örgütleyelim

Karşılıksız çeke hapis kobilerin sıkıntıya girince farkına varacakları,adil olmayan bir ceza olduğunu anlayacakları bir suç.Firmalar ayakta ve güçlü iken bu cezayı savunabiliyorlar.Halk arasında bir söz vardır; «Düşmez kalkmaz bir Allahtır » denir. Bu söz ancak düşünce hatırlanabilir. İşte bu nedenle ayaktaki firmalarla zordaki firmaları aynı çatıda birleştirmek oldukca zor.KOSİAD bunu başarmaya çalışıyor. Zoru başarmaya çalışıyoruz.
Bunu başarmak zorundayız. Çünkü mücadelenin başarıyla sonuçlanması ayaktaki firmaların destegine bağlı.
Peki yürüyen firmaların destegini nasıl alacağız? Sorun burda.Yaşayan firmaların ortak çıkarlarını gözeterek dayanışma organizasyonları kurmak, ortak girişimler; işletmelerin korunması koşulu ile yeni ortak şirketler kooparatifler kurmak. Diyelim ki tek bir firma tek başına bir makine alımını finanse edemiyor veya etse bile makinenin kapasitesini dolduramayacak. Bu durumda firmalar bir ortak proje etrafında bir araya gelerek yeni bir şirket veya kooparatifle bu girişimi gerçekleştirebileceklerdir. KOSİAD bu girişimleri organize edebilir, öncü olabilir. Bu tür girişimleri KOSGEB geri ödemesiz kredilerle destekliyor. Bu kredileri KOSİAD öncülügünde elde etmek daha da kolay. Bu anlamda yaptığımız girişimler KOSGEB tarafindan olumlu karşılandı.
ORTAK HİZMET ORGANİZASYONLARI
Yurt içi ve yurt dışı ortak tanıtım ve pazarlama organizasyonları kurulabilir. Özellikle yurt dışına yönelik..
Bütün bu ortak dayanışma organizasyonları işini kaybedenler için yeni çalışma alanları yaratabilir.
PROJE ÜRETELİM
Proje üretelim, tartışalım ve hayata geçirelim.
KOSİAD’IN hedef örgütlenme alanları özellikle sanayi siteleridir. Bu doğrultuda İstanbul’da organize sanayi bölgelerinde çalışmalar sürmektedir. PER-PA gibi küçük işletmelerin yoğun olduğu alanlar da KOSİAD’ın hedef örgütlenme yerleri arasındadır.
KOSİAD Ankara ve Bursa’da şube açma çalışmalarını sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: