Adalet Bakanlığına gidiyoruz

KANUN YARARINA BOZMA

Kanun yararına bozma için Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne gidiyoruz. Mahkemelerin çelişkili kararları konusunda kanun yararına bozma istemiyle..Temyiz edilmeden kesinleşen dosyalarınızla ilgili 5941 sayılı yeni yasaya göre haklı talepleriniz mahkemelerce red edildi ise veya Yargıtay kararlarına, Yargıtay Ceza Genel Kurulu kararlarına dayalı haklı talepleriniz red edildi ise KOSİAD’a başvurun.

KANUN ADINA BOZMA İÇİN KOŞULLAR

Tek koşul temyizden geçmeksizin kesinleşmiş hakim veya mahkeme kararı olması…

KANUN YARARINA BOZMA

Madde 309 – (1) Hâkim veya mahkeme tarafından verilen ve istinaf veya temyiz incelemesinden geçmeksizin kesinleşen karar veya hükümde hukuka aykırılık bulunduğunu öğrenen Adalet Bakanlığı, o karar veya hükmün Yargıtayca bozulması istemini, yasal nedenlerini belirterek Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına yazılı olarak bildirir.

8 Responses to “Adalet Bakanlığına gidiyoruz”

 1. ali Says:

  sayın RAHMİ bey: ben de çek maduruyum. 2006-2007 tarihlerinde krizlerden etkilenerek borçlarımı ödeyemedim. Evim dükkanım arsalarım satıldı. borçtan daha çok faizi ödedim. bankadan kurtuldum tefecilere borçlandım. şuan yazılmış çeklerimi hala ödeyemedim çeklerimden cezaevine girdim. 2010daki 5941 sayılı kanundan yararlanarak cezaevinden çıktım. ancak yasa gereği ilk 11 ay içerisinde borcumun yarısını ödemem gerektiği kalanının 6 ay içerisinde 2 taksit şeklinde yapılandırılmaya mecbur bırakıldım. ben de herkes gibi cezaevinden çıkmak için öderim diye taahütte bulundum. ödeyemedim. ödeyebilmem için elimdeki malı yurt dışına ihraç etmem gerekiyor fakat şu an yurt dışına çıkma yasağım var. ne yapmam gerekiyor. yukarıda yazılan kararı bozma maddesinden yararlanabiliyor muyum? teşekkürler.

 2. Tuğla Says:

  paylaşımınız için teşekkürler…

 3. sSOS Says:

  RAHMİ BEY
  Adalet baakanlığına gidiyoruz başlığını atmışsınız.
  Örnek uygulamaları yayınlarsanız seviniriz.
  başvuruda izlenecek yolları netleştirseniz yanılma olmasa..
  teşekkürler

 4. murat akkaya Says:

  bende çek mağduruyum 2008 de krizden kalan çek borçlarım için halen uyuyamıyorum 2008 aralık ta cezaevine girdim 2010 ocak ayında cezaevinden çıktım. taahhütlermi yerine getirecek bir iş veya para bulamadım. Şaşkınım ve korkuyorum hükümete ve adalete güvenim kalmadı hiç bir kanun benim aile huzurumu yerine getirecek bir düzenleme yapmıyor.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: