KOSİAD Ankara Şubesi açıldı

KOSİAD Ankara şubesi başkanlığına Yurdanur Hanım, Şube Başkan vekilliği ve Sekreterliğe Orhan44 ,Şube Saymanlığına Tülin hanım, Denetim Kuruluna Yüksel AYLAK atandılar.

07 Eylül 2011 bugün Ankara da yapılan Ankara Şubesi Yürütme Kurulu toplantısına Yurdanur Hanım, orhan44, Ekm2510, Samsunlu (MT), Muhterem Hanım, Murat, Yüksel Aylak, Tülin Hanım, Ayşe Hanım, Haşim, Niğdeli Mustafa, Mühendis07 ve Katip katıldılar.

Yürütme kurulu toplantısında aşağıdaki kararlar alındı.

Ankara’nın Türkiye’nin Başkenti olması, Hükümetin, Yüksek Yargı Organlarının Ankara da bulunması nedeniyle Ankara’ya ayrı bir önem verilecektir. Bu doğrultuda Kızılay da Yargıtay’ın tam karşısındaki KOSİAD Ankara şubesi sürekli olarak açık tutulacak. Türkiye deki bütün mağdurlara buradan hizmet verilecektir. Özellikle mağdurların Yargıtay’daki dosyaları yakından takip edilecek Yüksek Yargı Organlarıyla ve Hükümetle yakın temaslar kurulacaktır.

Ankara Şubesi önümüzdeki günlerde bir deklarasyon yayınlayacak ve amaçları doğrultusunda bütün Türkiye’den destek isteyecektir.

10 Responses to “KOSİAD Ankara Şubesi açıldı”

 1. TÜLİN Says:

  SEVGİLİ ADLİ PARA CEZASI MAĞDURLARI;

  BUGÜN DERNEKLER MASASINA GİDİP, RESMİ BAŞVURULARIMIZI YAPMIŞ BULUNMAKTAYIZ:
  YALNIZ İŞLEMLER ZAMAN ALACAĞINDAN KOSİAD ANKARA ŞUBESİ OLARAK, HESAP AÇIP MAKBUZ VERMEMİZ UZAYACAKTIR.
  İŞLEMLER TAMAMLANINCAYA KADAR MERKEZİMİZ İSTANBUL KOSİAD’IN HESABINI VE MAKBUZUNU KULLANACAĞIZ.

  KULLANACAĞIMIZ HESAP NUMARAMIZ:
  KÜÇÜK ORTA SANAYİ İŞ ADAMLARI DAYANIŞMA DERNEĞİ
  GARANTİ BANKASI İSTANBUL PERPA ŞUBESİ 459(Şube kodu) 6296049

  BİLGİLERİNİZE SAYGI İLE DUYURULUR.

  TÜLİN
  KOSİAD ANKARA ŞUBESİ SAYMANI

 2. Ali Yıdız Says:

  Daha önce 12 eylül maduru, şiddet maduru, polis maduru,asker maduru gibi değişik madurluk örnekleriyle karşılaşmışdık. Çek madurunu duyunca inan olsun aklıma hemen Veli göçer geldi. Çağrışımın doğrusu yanlışı olmaz dedim ve teşbihde hata görmedim..Özür dileyerek bu maduriyetin ne menem bişe olduğunu hem sormak hemde öğrenmek istiyorum. Sormak ve öğrenmekte kararlıyım. Velakin aklım hala almıyor insan cebindeki çekden dolayı nasıl madur olabilir? İkişey geliyor aklıma: Birincisi halk deyimi, tatlı tatlı yemenin acı acı yellenmesi olur derler. İkincisiyse aman boşverin salaklığımıza doymayalım, da kapitalizm kendi çocuklarınıda yermişşş, demekki…
  Ali YILDIZ
  Madur değil Meraklı

  • TEMEL Says:

   Değerli Ali abi,
   Yukarıdaki yorumunu çok dikkatli okudum ve tek doğru tespit edebildim bu konuda bilgisiz olduğunun itirafı zira azıcık bilgin olsaydı bu kadar alakasız çağrışımlar yapmazdı. Bu konularda sağlıklı bakış açısı koyabilmek için kapitalizmin Türkiye deki gelişmişliğinden ve işleyişinden bilgili olmak yetmez tabi üretim ilişkilerinin de içinde değilsek bile, bihaber olunmamalı,konunun ayrıntısıyla ilgilide az çok fikir sahibi olunmadan yorum yapılmasının sağlıklı olmayacağını düşünüyorum mesela çek nedir kapitalizmin gelişmiş olduğu ülkelerle bizdeki işlevi arasındaki farkı bilmeliyiz, yada cezai yaptırımlar arasındaki farklar nelerdir gibi.
   Ali abi hepsi bir yana bu kadar sıradan babadan dededen kalma deyimlerle böylesi bir yorumu sana hiç yakıştıramadım ki bu konuda da yorum yapmak Anayasal bir zorunlulukta değil.
   Saygılar kardeşin Temel

 3. TEMEL Says:

  Umuda hizmet için çıktığınız yolda, yolunuzun açık olmasını diliyor. KOSİAD Ankara Şubesinin açılışında emeği geçen herkese saygılar sunuyorum.

 4. ORHAN44 Says:

  ANKARA KOSİAD ŞUBESİ HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN

  BÜTÜN MAĞDUR KARDEŞLERİMİZİ BU ÇATI ALTINDA ÖRGÜTLENMEYE DAVET EDİYORUM.

  KOSİAD-ANKARA ŞB.GENEL SEK.

 5. YURDANUR Says:

  SEVGİLİ ARKADAŞLARIM
  KOSİAD ANKARA ŞUBESİ HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN.
  BU GÜNE KADAR SANAL ORTAMDA SANAL KİŞİLERLE MUCADELE ETMEYE ÇALIŞTIK .EKSİK KALDIK YALNIZ KALDIK.
  BEN YAKLAŞIK ON AYDIR BU MUCADELEYE EMEK VERDİM.OLMAYAN İMKANLARLA OLMAYAN MADDİ GÜCÜMLE ELİMDEN GELENİ YAPTIM.
  DÜKKANIMI OFİS YAPTIM.GÖRÜŞMELERE GİDERKEN DÜKKANIMI KAPATTIM.KENDİ İŞİMİ İKİNCİ PLANA ATTIM.
  BUNU HİÇ KİMSE İNKAR EDEMEZ.BENİ TANIYAN BİLİR.
  AMA BİZİMDE GÜCÜMÜZ BİR YERE KADAR,ZATEN BATMIŞ DURUMDAYIZ. YAPTIKLARIMDAN PİŞMAN DEĞİLİM YİNE YAPARIM.BENİM CANIM YANDI BAŞKA ENNELERİN CANI YANMASIN.TÜM EMEKLERİM HELAL HOŞ OLSUN.
  BEN VERDİĞİM MUCADELEDE HİÇ BİR ZAMAN ÇIKAR GÖZETMEDİM.BUNDAN SONRASI İÇİNDE ASLA BÖYLE BİR ŞEY OLMAZ.ŞİMDİ DERNEK KURMAMIZ BAZI SİTELERİ RAHATSIZ ETTİ.İŞİ TEHTİDLERE KADAR GÖTÜRDÜLER.
  YETER ARTIK HERKES HADDİNİ BİLSİN
  NE KADAR ENGEL OLMAYA ÇALIŞSALARDA BİZ BİR DERNEĞİN KURULUŞUNU GERÇEKLEŞTİRDİK.BU BİR ZORUNLULUK HALİNE GELMİŞTİ.ON AYDIR TÜM EYLEMLERDE BULUNDUM.BUNU TEK BAŞIMA YAPTIM.SAHİPLENEN ÇOK OLDU ONADA ALDIRMADIM.
  AMA ARTIK ÖRGÜTLÜYÜZ GÜÇLÜYÜZ,DENEĞİMİZ YASAL HERŞEY DENETİM ALTINDA.
  İCRAATLARIMIZ BAŞLADI YUKARIDA BELİRTTİĞİM GİBİ DAHA ÇOK GÜZEL GELİŞMELERDE OLACAK MÜCADELE ADINA.
  TÜM MADUR ARKADAŞLARIMIZI DERNEĞİMİZİN ÇATISI ALTINA BEKLİYORUZ.
  SEVGİ VE SAYGILARIMLA
  KOSİAD ANKARA ŞUBE BAŞKANI
  YURDANUR GÖDEK

 6. YURDANUR Says:

  KOSİAD-ANKARA RESMİ İLK İCRAAT
  KOSİAD AİHM’ DE

  07.09.2011 Tarihinde kurulması kararlaştırılan KOSİAD-ANKARA
  08.09.2011 Tarihinde KIZILAY,da şubesini açmıştır ve resmi olarak ilk icraatını hayata geçirme kararı almıştır.
  KOSİAD-ANKARA yaklaşık 20-25 kişilik AİHM müracaatını ,Sayın Av Rahmi OFLUOĞLU nezaretinde ücretsiz olarak Strazburg’a götürme kararı almıştır.
  Sn Av Rahmi OFLUOĞLU EYLÜL ayı içerinde KOSİAD – ANKARA adına hazırlanan ve ücretsiz olarak düzenlenecek olan bu dosyaları bizzat AİHM’sine kendi götürecek ve bire bir temaslarda bulunacaktır. AİHM TÜRKİYE HAKİMİ ve diğer yetkili ve temsilcilerle de görüşecek olan sayın OFLUOĞLU , izlenimleri ve detaylı bilgileri bizlere canlı ve görüntülerle ulaştıracaktır.
  Basın da bu konuda duyarsız kalmayacaktır.
  Siyasi kanatta , yargı birimlerinde ve özellikle basın tarafında yankılar uyandıracak bu girişim K.çeklerde , AİHS 6. Madde ve ek 4 nolu protokol çerçevesinde yapılacaktır.
  T.C yasalarına uygun , legal ve dernekler yasasına uygun olarak kurulan şubemizin farkı işte budur.

  YAŞASIN ÇEK YASASI MAĞDURLARININ ÖRGÜTLÜ MÜCADELESİ
  KOSİAD K.ÇEKLERDE “APC ” HAPİS CEZALARININ KALDIRILMASINI SAVUNAN İLK VE TEK YASAL , T.C KANUN VE NİZAMLARINA UYGUN SİVİL TOPLUM KURULUŞUDUR.

  KOSİAD –ANKARA ŞB. BAŞKANI
  Yurdanur GÖDEK

 7. TÜLİN Says:

  Sevgili gerçek çek mağduru arkadaşlarım,

  Ankara grubu olarak bizler aylardır sanalda yazıyor ve kendi çabalarımız ile gerçekleştirdiğimiz eylem ve çalışmalarda
  hep cebimizden harcadık. eylemlerimizi ve çalışmalarımızı yakinen takip eden kişiler bunları çok iyi bilmektedirler.
  Gücümüz yettiğince yine harcayalım maddi ver manevi katlılarda bulunalım ama olmuyor olamadı da, çoğunluk şart, birlik şart bunun için Dernekleşmeye ve Dernek çatısı altında örgütlenmeye karar verdik çoğunluğu sağlamak sesimizi gürleştirmek adına.
  Derneklerin faaliyetlerini nasıl sürdürdüğü de herkes tarafından bilinmektedir. Elbette maddi destek alacağız ama bunun hesabını üyelerimize ve resmi kuruluşlara vereceğiz. Ankara Valiliği, Dernekler Masası Derneğimiz denetlemekte yetkilidir. Dernek ikametkahı henüz oluştuğundan Resmi işlemlerimiz de önümüzdeki hafta başlayacaktır. Onun içindir ki sizlere henüz hesap numarası bildirememekteyiz. KOSİAD Ankara şubesine üyelik şartları; yıllık 50 TL ile üye olunacak, Hukuki destek almak isteyen kardeşlerimiz de bir defaya mahsus 120 TL ile üye olacaklardır.
  Biz artık site değiliz, sanal değiliz. Biz KOSİAD Ankara şubesiyiz. herşeyi ile yasal ve gerçeğiz.Tüm Gerçek Mağdurları Derneğimiz çatısı altında bekliyoruz.

  Ayrıca; Bizlerde kandırılacak, kullanılacak kadınlar değiliz. Bizler aldığımız görev ve sorumluluğun bilincindeyiz. Arkadaşlar biz bu davaya baş koyduk. Varmıdır daha ötesi KOSİAD Ankara Şubesinin tüm gerçek mağdurlara hayırlar getirmesini diler, emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.

  TÜLİN
  KOSİAD ANKARA ŞUBESİ
  SAYMANI

 8. ekm2510 Says:

  APC Karşılıksız çek cezalarında HAPİS CEZALARININ kaldırılması için mücadele eden siteler bu güne kadar çok önemli işlere imza atmışlardır.Yapılan bu mücadelede çok önemli mesafeler kat edilmiştir.

  ÇEK SİTELERİ MİSYONUNU TAMAMLAMIŞTIR !!!!!!!!!!!

  Artık daha derli toplu , güvenilir , çağdaş yapılanmalara ihtiyaç duyulmakta idi ve ANKARA GURUBU İLE KADINLAR HAREKETİ nin üstün çabaları ile KOSİAD ANKARA ŞUBESİ FAALİYETE GEÇMİŞTİR.
  Bu vesile ile
  ANKARA KOSİAD YÖNETİM KURULUNU TEBRİK ETTİĞİMİZİ , TANIDIĞIMIZI , HER TÜRLÜ HAREKETTE YANLARINDA OLDUĞUMUZU BEYAN EDER BAŞARILAR DİLERİZ.

  YAŞASIN ÇEKYASASI MAĞDURLARININ ÖRGÜTLÜ MÜCADELESİ

 9. 06 ankara Says:

  hayırlı uğurlu olsun diyelim ankaralı çek madurları için iyi olur inşallah


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: