ANKARA İSTANBUL ARASI

Yargıtay’da dosya takibi

Her hafta pazartesi ANKARA

İki aydan beri her hafta İstanbul Ankara yolculuğu yapıyorum, her hafta pazatesi  Kavaklıdere, Nevzat Tandoğan Caddesi’deki Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılı’nda olmak nasıl bir şey?  Sondan anlatmaya başlayalım. Dün yine yollardaydım. Saat 13.00 civarında caddeye girdim. İlk iş park yeri aramak. Dün Başsavcılığın önünde park yerleri doluydu, çünkü park yerinin bir bölümünde inşaat vardı ve adli tatile rağmen park yeri bulamadım. Semti pek iyi bilmiyorum, zorunlu olarak yola devam ettim, tabii bu arada en büyük yardımcı navigasyonum, onun talimatlarına göre hareket ediyor, gideceğim yeri kolayca buluyorum, bu nedenle emin adımlarla ilerledim. park yeri ararken acıktığımı hissettim. Caddede yemek yiyecek bir yer araştırmaya başladım, Çardak  Kafe’yi gördüm, küçük sevimli bir yer.. İşletmecisi bir bayanmış, bu bana  yemekler konusunda güven verdi.. Kafenin önünde, açık havada yemeğimi yiyip tekrar Nevzat  Tandoğan Caddesine döndüm. Bu kez biraz riskli bir yer olsa da bir yer buldum.

Aradığım dosyalar başsavcılıkta yoktu, dosyalar arşivden getiriliceği için ileri bir tarihe randevu alıp çıktım. Zamanım olduğunu düşündüm ve Yurdanur Hanımı aradım.  Mithatpaşa Caddesinde bir Simit Sarayında buluştuk.. Sohbete daldık..Güzel bir sohbetti..Yurdanur Hanım yaşantısını kısaca özetledikten sonra şöyle devam etti:

– Gördüğünüz gibi yaşamım mücadele ile geçti. Mücadeleyi seviyorum.. Eşimin çekle ilgili acil bir sorunu yok, arkadaşlarımı düşünüyorum..

Yurdanur hanım bu günlerde TV kanallarında çekle ilgili  program yapılması için çalışıyor..Başaracağından eminim.. Bana  böyle bir program olursa Ankara’ya gelip programa katılıp katımayacağımı sordu.. Ben de ” Katkım olacaksa elbette ” dedim ve ekledim” burada Ankara’da çekle ilgilenen meslekdaşımla benim bir sorunum yok, olamaz. ayrıca güzel şeyler yapıyor. Ankara Barosu’ndaki çalışmalarını biliyorum” dedim..

Bu meslekdaşımla hiç yüz yüze gelmedik ama ortak müvekkilerimiz var.. Zaman zaman kendileri ile ilgili sorular geliyor bize..

ANKARA BAROSU VE ÇEK DAVALARINI İZLEME KOMİSYONU

Bu gelişme en az iki haftalık bir gelişme, ancak nedense yeni haber yapıldı bir sitede..Çok olumlu bir gelişme , bunu sağlayan meslekdaşımıza teşekkür borçluyuz..

İSTANBUL’A DÖNÜŞ

Dün gece yorucu bir gün ve yaşıma göre uzun bir yolculuktan sonra gece saat 02:00 gibi İstanbul’da olabildim.. Torun uyuyordu..ancak sabah müşerref olabildik..9.5 aylık bir bebe.. Derken telefonum çaldı… Dün gece çekmagdurlari sitesinde olup bitenleri anlatmak için aramışlar.. Dün gece birileri gene bana saldırmış..  neler, neler..demişler..Yaş 65..mücadele sürüyor..selam olsun dostlara..

7 Responses to “ANKARA İSTANBUL ARASI”

 1. ORHAN44 Says:

  SAYGI DEĞER RAHMİ BEY GERÇEKTEN ÇOK BABACAN VE KENDİ MESLEĞİNDE UZMAN BİR HUKUKÇU SİZİNLE KISA BİR SÜREDE OLSA EŞİMLE BİRLİKTE TANIŞMA FIRSATIMIZ OLDU.ÇEK MAĞDURU OLARAK SİZİNLE TANIŞTIK AMA İNŞALLAH BU GÜNLERDE GEÇER DOSTLUĞUMUZU DAHADA PEKİŞTİRİRİZ. SAYGILARIMLA ANKARADAN ORHAN 44

 2. ugrl Says:

  Size ve sizin gibilere güvenimizin sonsuz oldugunu bilseler ve en az sizin kadar insan olabilmeye çalışsalar inanın bu ülkede bu çek problemi çoktan çözülmüştü.
  Teşekkürler Rahmi BEY.

  Emeğinize ve yüreginize sağlık

 3. ist hukuk Says:

  Sayın Rahmi bey ,
  Sizin bu mücadelede nerede durduğunuzu ve amacınızın sizlerinde (yakınlarınızın)bizzat muzdarip olduğunuz k.çeklerdeki zulümdür.Bu güne kadar ne dediyseniz oldu (keşke yanılsaydınız)
  Dernek olmamızı , birlikte hareket etmemizi yıllardır savunup durdunuz ama bundan ürken malum çevreler buna hep direndi.
  Söyleyecek çok şeyiniz olduğunu ama sustuğunuzuda biliyoruz.Yanınızdayız.
  Hiç değilse yürekli , şahsiyetli , onurlu mücadelenize karalama kampanyalarına rağmen devam ediyorsunuz
  Başkaları gibi gizlenmiyorsunuz
  Millete onlarca yalan söyleyip , gizem yaratmıyorsunuz
  Teşekkürler size ve ekibinize

 4. haydar Says:

  SN RAHMİ BEY….bazı larının iş olsun egolarını tatmin edip kendi küçük çıkarlarını korumak adına size saldırdığı ve yakışık almaz şekilde tv ye çıkıyor konuşmasını bilmiyor dedikodusuyla örtmeye çalıştığı nı çok iyi biliyoruz..birde biliyoruzki RAHMİ BEY İNSANLAR ADINA İNSANCA MÜCADELESİNİ VERİYOR….HUKUK ADINA VE İNSANLIK ADINA GERÇEKLERİNİ KOYUYOR….ne yalan ne demagoji nede sahte umutlar ve mutluluk vermiyor….VİCDANIMIZLA SİZE SAYGI DUYUYORUZ……..çek magdurları adına yapılmış gösterilen yalanları sahte umutları yapılan istismarları yayınlamayıp istismarın devam etmesini sağlayanlara verdiğimiz çabalar üzerinden reklamını yapanlara müşteri portföyü toplayanlara minicik egolarını tatmin etmek için magdurlarla oynayanlara ithaf olunur….

 5. YURDANUR Says:

  SEVGİLİ RAHMİ BEY
  SİZİNLE SOHBET ETMEK BENİM İÇİNDE ÇOK KEYFLİYDİ
  SİZİ YAKINDAN TANIMAK BENİ MUTLU ETTİ.
  KEŞKE HERKES SİZİN GİBİ OLSA,İNSANLARI TANIDIKÇA MUCADELE AZMİM YARA ALMAYA BAŞLADI.
  SEVGİLERİMLE

 6. serap sarıoğlan Says:

  hocam hergün yazılarınızın günlük takipçisiyim….bu sefer ki bi başkaydı….emeğinize yüreğinize sağlık….


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: