Çek mağdurları başarıya nasıl ulaşır?

NEDEN BAŞARILAMADI, NASIL BAŞARILIR?

Meclis ziyaretleri yapıldı, mecliste önemli iktidar ve muhalefet liderleri ile görüşüldü; Adalet Komisyonu başkanı, CHP Grup Başkanvekilleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP üst düzey yetkilileri gibi..Sonunda dendi ki “başbaknala görüşürsek bu iş biter”, ve görüşüldü. Ne oldu? başbakan bastı fırçayı..Nasıl?

“Siz çek mağduru değilsiniz, çekini ödeyemeyen veya ödemeyensiniz..Ben de esnaflık yaptım..Neden ödeyemediğniz çeki yazdınız?”

Bu ve bunun gibi hayal kırıklıkları yaşandı..

Bütün bunlar yetmedi, onlarca kez ulusal kanallarda haber ve yorumlara konu olduk, bendeniz 2.5 yıl önce Uğur Dündar’ın ana haber bültenine konuk oldum..O günden sonra birçok kanala konuk oldum, en son Samanyoluhaber ve Ülke TV..Sonuç 20 Aralık 2010 tarihinden bugüne bir adım ileri gidemedik..

ABARTILI SAYILAR

Çek mağduru sayılarını bilerek veya bilmeyerek, kasıtlı veya iyi niyetle alabildiğine abarttık.. En son başbakan bastı fırçayı..” Sayınızı abartıyorsunuz” dedi..

Başbakanın bu azarlarından sonra başbakana seçimlerde ders vermeye kalkıldı.”.Biz milyonlarcayız, seçimde hesap soracağız” dendi. SONUÇ:

Kocaman bir hayal kırıklığı; AKP % 50 ye yakın oy aldı..

BÜTÜN BUNLAR NEDEN?

İlk önce örgütlü değiliz ondan..Tarihte örgütsüz başarıya ulaşan bir hareket yoktur.. Ve gereksiz yere sayılar abartıldı, hala da abartılıyor..

ABARTIYA NE GEREK VAR?

Diyelim ki mağdur ve mağdur adayları 20.000 kişi..Yetmez mi? Siz 3000 kişi örgütleyin; özgürlüğünüzü ben garanti ediyorum..ama hala bir araya gelen insan sayısı 30, 40 kişi ve de her kafadan ayrı bir ses geliyor…

ÇARE

Çare yöntem değişlikliği yapmaktır..İnternet yetmez.. Derneğe üye olup sahaya çıkacağız, hapishaneleri, mahküm ailelerini örgütleyeceğiz, adliyelerde duruşmaları takip edeceğiz..v.s.. v.s.. ama bütün bunları bir örgüt hiyararşisi içersinde yapacağız..İşte örgüt KOSİAD..

GERİSİ LAF-I GÜZAF..GEVEZELİK..GEYİK MUHABBETİ.. ONLAR GEYİK MUHABBETİNE DEVAM ETSİN..KOSİAD MEYDANLARDA..İŞTE EN SON ADLİYELERDE 2000 BROŞÜR DAĞITTIK.. AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN, LAFA BAKILMAZ…

KOSİAD yeni yöntemlerle örgütlenmesine hız veriyor….Hadi gelin, çorbada sizin de tuzunuz olsun..KOSİAD, küçük, orta sanayici ve iş adamlarının tek dayanışma örgütüdür..

İNTERNETTE AHKAM KESMEK YETMEDİ, AMA HALA AHKAM KESMEYE,  KENDİLERİNCE GAZ VERMEYE DEVAM EDENLER VAR..

target
sawin-pvc-glassmac@hotmail.com
78.188.52.99
Gönderilme tarihi 28.06.2011 at 20:18
 

SAYIN HOCAM YÜREĞİNİZE SAĞLIK ,
Çek hükümlüleri – sanıkları bir elin parmakları kadar yüreklerini ortaya koymuş insanlarla mücadelesini sürdüyor.Kasıtlı biçimde örgütlenmemiz engelleniyor.
Öyle bir tezgah kurulmuşki kimse farkında değil , anlatmaya çalışsan daha beter oluyor.
Eyleme katılamayan , örgütlü mücadeleye katılamayanların ortak bahanesi bir köşede saklanmak ve kendilerine ben mağdurum yaftasını yapıştırmak , Kendilerini acındırmak ama nereye kadar .
Halbuki kaybedecek ne kaldı , iş yok – maddiyat yok – saygı yok – insan içine çıkacak hal yok ..
Bir tek kala kala yarım yamalak saklanarak , kaçarak kalan özgürlük var .

Sezai Aydın
mail@mail.ca
78.172.124.236
Gönderilme tarihi 28.06.2011 at 12:25
 

// Körler Sağırlar birbirlerini mi ağırlar?

Sevgili Üstad, örgütlenme bildiğiniz/bildiğimiz gibi çalışma ile olur. yazışma gurupları üzerinde yapılan birlik çağrılarının, eylem çağrılarının başarısız olduğunu görüyoruz ve izliyoruz.

Yöntemi değiştirsek, mağdurlara ulaşmanın siteler dışındaki yolunu araştırsak, bir ekip oluşturup, örgütlenme için gerekli çalışmaları yapsa daha mı bir kolay olur örgütlenmek, ya da siyasi partilerin örgütlenmelerini araştırıp, bizlerin durumu ile karşılaştırsak, malum bizler de bir eksik ya da özür var, bazılarımızın hakkındaki gbt ler yazışma ortamı dışında bir araya gelebilme de en büyük engel durumunda. Maddi olanaksızlıkları dile bile getirmeye gerek yok.

Sonuç olarak; yöntemi incelemekte ve tartışarak örgütlenebilmek için yeni bir yöntem geliştirmeye ihtiyaç yok mu?

5 Responses to “Çek mağdurları başarıya nasıl ulaşır?”

 1. ali keskin Says:

  kardeşim benim babam ceza evine girdi 13 gn oluyor biz bu harekete destek vermek için hazırız ama harekete geçtiğiiniz yada katıldığımız anda keklik gibi avlıyorlar atıyorlar ceza evine ben konyada av. serdar ölmez var bu avukata dosyaları verdim dediki kurtarmaya çalışırız benim dosyalarımı çözdü babamında iki dosyasını çözdü ama bunlar geçici çözümler oluyor ne yapabiliriz ona bakmalıyız ama imse doğru yol göstermiyorki …

 2. Yelkut Says:

  Sabih bey çok içtenlikle ve açık yüreklilike anlatmış Bu tıpkı bir çığ gibi günden güne büyüyor ve kimse bu haykırışları duymuyor. Allah hepimize Yardım Etsin

 3. Sabih Samur Says:

  Çek Sorununa Çözüm Önerisi

  Çek Yazılması ve Şeref ile Şerefsizlik Arası Çizgi
  Ticaret erbabısındır, ihracat firman vardır, yurtdışına yüklediğin malların bedeli gelir ve yazmış olduğun çekleri güle oynaya ödersin. Bankalar sana çek karnesi vermek için her türlü şirinliği yaparlar. Ama gün gelir büyü bozulur. Beklediğin döviz bedeli zamanında gelmez ve bir anda o tarihli tüm çeklerin boşa düşer. Yani karşılığı yoktur. Rica edersin birkaç gün istersin çek yazdığın kişi veya firmalardan. Kimisi anlayışla karşılar kimisi ise doğru avukatına gider.
  İşte o an radyoda “dönülmez akşamın ufkundayım” adlı şarkıyı dinlemenin vaktidir.
  Ve ilk çekin yazılır. Peşinden banka müdürü arar ve tüm çeklerini iade etmenizi söyler.
  Çekin yazıldığı duyulduğu an daha vadesi gelmemiş belki Şubat belki Mart ayındaki çekleriniz dahi yazdırılır. O sırada sen sudan çıkmış balık gibisindir. Neler olduğunu çözmeye çalışıyorsundur.
  Ve düne kadar her türlü saygı ve sevgi gösterisinde bulunan çalıştığın kişi ve yanındaki personel ise artık sana bitik adam gözüyle bakmaktadır. Çünkü artık paran ve dolayısıyla gücün yoktur.
  Bir gün gizli numara yazan bir telefon gelir, dayanamayıp açarsın. Karşında genelde Türkçe’si bozuk olan arkadaşlardan biri sana “şerefsizlik” üzerine hayat dersi vermektedir. Çünkü adama verdiğin çekin karşılığı yoktur ve sen artık şerefsiz bir işadamısındır. Ve bunu sana deklare etmek için çek sahibi arkadaş siyah takım elbiseli üçüncü sınıf bir ağır abi gönderir. Bu ağır abi sende paralarının kalmayacağını ve her türlü alacaklarını bildirme nezaketinde bulunur.
  İşin vardır siparişlerin vardır ama sistem kilitlenmiştir. Çünkü sen çeki yazılmış bir adamsın.
  Neyse madem işadamlığına soyundun çıkış yolunu da bulacak olan sensin. Davanda haklıysan Allah yardımcın olacaktır.
  Gelecek günlerin çeki yazılan veya yazılmayan, borcu olan veya olmayan tüm güzel insanlara mutluluk, huzur, bol kazanç ve en önemlisi sağlık getirmesi dileklerimle.
  Allah hepimize borçlarımızı ödemeyi ve lekesiz bir isimle yaşamayı nasip etsin.

  61. Hükümet mutlaka bu soruna el atmalıdır.

  Şu an 180.000 kişiyi aşmış olan çeki yazılmış ticaret erbabı vardır.
  Bu kişilerin de yaklaşık yarısı yargıtay sürecini de tamamlamış olarak tutuklanmayı ve cezaevine götürülmeyi beklemektedirler.
  Hâl böyle iken Silivri’nin kapasitesi 11.000 kişi olduğuna göre bir iki ay içinde yaklaşık 20 ADET SİLİVRİ CEZAEVİ BÜYÜKLÜĞÜNDE CEZAEVİ YAPMAK GEREKMEKTEDİR!!!
  Ve ya bu konuya çözüm bulmalıdır.
  Naçizane bireysel olarak önereceğim çözüm şudur:

  1-Adalet Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı ortak bir çalışma planı oluşturulmalı.
  2-Devlet bankaları yurtdışından çok uzun vadeli kredi bağlantıları yapmalı!
  3-Alınan bu krediler KOSGEB ve Halkbank, Ziraat Bankası gibi bankalar aracılığı ile
  3a- Alacaklılar ellerindeki yazılmış çekleri bankaya teslim edecek
  3b- Borçlular 3-5 yıl geri ödemesiz ve sonrasında min. 5 yıl geri ödemeli bir yapılandırma ile borçlarını ödeme taahhüdünde bulunacak
  3c- Bahsi geçen kurumlar alacaklıya çek bedeli kadar ödeme yapacak.
  Alacak verecek bitmiş olacak.
  Mahkemeler inanılmaz rahatlayacak.
  Herşeyden önemlisi bu kadar atıl ve işi bilen iş adamı, esnaf, çiftçi ve tüccarın tekrar yatırıma dönmesi, müteşebbis olması, istihdamı patlatacak, ekonomi ve dolayısıyla işlem hacmi büyüyecektir.
  Gereğini 61. Hükümetin görüşlerine sunuyorum.

  Sabih Samur

 4. toygar Says:

  sn rahmi bey tek gerçek var oda siz ve gibilerinin çabaları ve aldığı sonuçların dışında reel bir gerçeğimiz yok….hiç yapılmayan veya yapılamayanı insanları özgürlüğüne kavuşturabilmeyi yaşatıyorsunuz……….umut satmıyor hayallerle sanalda mutlu etmiyorsunuz…umudun yolunu açıyorsunuz çalışmalarınızla…size ve çalışma arkadaşlarınıza teşekkür eder çalışmalarınızın devamını getirmeniz dileğiyle………..hukuk mücadelesinde başarılarınızın özgürlükleri çoğaltabilmesi insanlara verebileceğiniz en büyük ödüldür…mağduriyet üzerinden katlamalı para hesabı yapan sözde hukukçulara ders olsun çalışmalarınız………….SAYGILARIMLA

 5. ünal Says:

  saolun hocam yuregınıze saglık suan bende cek maduruyum artı engellıyım borcumu odeyemıyorum ısımı kaybedınce etrafımdakı doslar yok oldu anladık dusenın dostu yok oldugunu ıs ısten gecınce anladık suan cok kotu gunler gecırıyom bu konuda nereye basvurmamlazım ne yapmam lazım lutfen yardımcı olun bılgılerınızle 5317751521 ıygunler


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: