Boşu boşuna hapis yatanlar

Evet tam anlamı ile başlıktaki gibi birçok insan boşu boşuna, doğru bir hukuk yardımı alamadığı için hapis yatıyor. İşte örnek Vezir Cingöz, dört dosyası, yaklaşık 600.000 TL adli para cezası vardı, 5 yıl hapis yatacaktı. İçerden taahüt vererek çıktı, taahütle tahliyesi geldiğinde 750 gündür içerdeydi. herkes gibi o da taahhütlerine uyamadı, taahhüdünü yerine getiremedi ve yeniden infazları başladı. Bu durumda daha 3 yıl hapse girecekti.

Bir ay önce KOSİAD’a geldi, KOSİAD hukukçuları duruma el koydu ve Vezir arkadaş şimdi özgür, özgürce işine devam ediyor. Vezir arkadaşın dosyaları:

kayseri 4 acm 2007 360
b.köy 6 acm 2004/275
b.köy 6 acm 2004/273

Mağdurlar nerelerde hata yapıyor? Karşılıksız çek adli para cezası mağdurlari ya yanlış adrese, alacaklı müvekkil işlerinde deneyli, ancak borçluların, mağdurların işleri açısından deneysiz hukukçulara gidiyorlar, ya da kendileri hukukçuluğa, avukatlığa soyunuyorlar.. Bir başka hataları aceleci olmaları. 2.5 sene önce mahkumiyetleri vardı, şimdi de var..2 sene, 3 sene sonra da olacak, ama onlar avukata geldiklerinde 3 günde işleri bitsin istiyorlar.. Bazen bu olabilir..Vezir arkadaşın işleri 10 günde sonuca yaklaştı..Bu durum; mahkemeye, ondan önce dosyanın durumuna bağlı..Bazen esas mahkemesi ret veriyor, ağır cezaya gidiyorsunuz ordan da red alıyorsunuz, mücadele bitti mi? HAYIR.. Bizim gösterdiğimiz ustalık burda.. Ağır ceza bizim için son durak değil..Biz haklı isek mutlaka sonuç alacağız.. Pes etmek yok.. Bu durumda olağanüstü kanun yolları var…

GÜNDEMİMİZDE ADALET BAKANLIĞINA VE YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA BAŞVURU VAR..

Haklı isek zafer mutlaka ama mutlaka bizim olacaktır..Önemli olan dosyaya doğru teşhisi koymak, bir de davaya inanmak.. Bizim en büyük özelliğimiz bu davalara, bu cezaların haksızlığına yürekten inanmamızdır, kazanmamızın belki de en büyük nedeni bu..Biz davalara en erken on gün, en uzun 6 ay zaman veriyoruz..6 aylık süre olağanüstü kanun yolları içindir..

KOSİAD a destek olun, zafer bizim olsun..Mücadele karşılıksız çek suçlarının suç omaktan çıkana kadar, bu cezalar sistem dışına çıkana kadar sürecektir..

11 Responses to “Boşu boşuna hapis yatanlar”

 1. rahmiofluoglu Says:

  Anasayfada site İLETİŞİM den senem hanım ile görüşünüz yardımcı olacaktır.

 2. memet Says:

  hocam ben 5 sene önce mardinde iflaz etım çocuklarımla zar zor kendımı istanbula atım sonradan örendım benım adıma 3 yakalamam kararlaşmış 3 adet çek kesınleşmış para cezasına kesınleşmış bu 4 sendır evımden korkudan çıkamıyorum ne yapabılır çocğum hastalnıyor hastaneye götremıyorum 5 çocuğa bakmak zorundayım çeklerımde bırı 4500 dıyerı 1200 dıyerı 1000 tl perışanım ne yapayım allah için yardımcı olun

 3. k.gül Says:

  sayın hocam bende 10 gün oldu ceza evinden çıktım 25 dosyam vardı 15 tanesi ile anlaştık davalarını çektiler düştü infaz durdu ancak kanun yararına bozduk kalan 10 dosyayı(cezaevinden uyarlama dilekçesi ile)bir kaçtaneside temyiz gerekçesi ile bozdu bundan sonrası için yol haritam ne olmalı yardımcı olursanız sevinirim allah kimseyi oralara düşürmesin.

 4. rahmiofluoglu Says:

  Butun davalardan beraat cikar bence. . .

 5. rahmiofluoglu Says:

  Butun davalardan beraat edersin.

 6. Murat ERKAN Says:

  Hocam,
  Yazdıklarınızdan çok etkilendim.ben de çek kanununa muhalefet etmekten başım dertte. sizler nasıl yardımcı olabiliyorsunuz? sizinle nasıl irtibat kurabilirim?

 7. erkan Says:

  sn hocam benim durum karışık 18 adet davam var 2 si kesinleşti 6 7 tanesi düştü diğerleri devam ediyor hiç bir mahkemeye gitmedim ne yapabilirim saygılarımla

 8. erdogan atmaca Says:

  selam benimde üç aded çek dosyam var hiç bir yerde yardım alamadım bana yardımcı olursanı sevnirim

 9. target Says:

  SAYIN HOCAM YÜREĞİNİZE SAĞLIK ,
  Çek hükümlüleri – sanıkları bir elin parmakları kadar yüreklerini ortaya koymuş insanlarla mücadelesini sürdüyor.Kasıtlı biçimde örgütlenmemiz engelleniyor.
  Öyle bir tezgah kurulmuşki kimse farkında değil , anlatmaya çalışsan daha beter oluyor.
  Eyleme katılamayan , örgütlü mücadeleye katılamayanların ortak bahanesi bir köşede saklanmak ve kendilerine ben mağdurum yaftasını yapıştırmak , Kendilerini acındırmak ama nereye kadar .
  Halbuki kaybedecek ne kaldı , iş yok – maddiyat yok – saygı yok – insan içine çıkacak hal yok ..
  Bir tek kala kala yarım yamalak saklanarak , kaçarak kalan özgürlük var .

 10. TARIK ARAS Says:

  Şahsım adına ben ve çevrem elimizden geleni yapıyoruz.saygılar


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: