İnsanlarıYanıltınız

İnsanlara yardımcı olmak isterken onlara zarar verdiniz.

Yarım yamalak hukuk bilginizle, amotör hukukçularla insanları yanlış yönlendirdiniz.

BİZ 5941 SAYILI YASA İLE İLGİLİ UYARLAMA DAVASI YOK DEDİK. BU DAVA 5252 SAYILI YASA İLE 5237 SAYILI YASA İÇİN VAR DEDİK.

İnsanlar sizin yanlış yönlendirmelerinizle 5275 sayılı yasanın 98. maddesini uyarlama sandılar ve asliye ceza mahkemelerinden uyarlama istediler. Oysa bu itiraza tabi bir dava idi ve itiraz halinde çek yasası uygulamalarından bi haber olan ağır cezaların işi çıkmaza sokacağı belli idi.

BİZ BİR TEK DAVA İÇİN BİLE BU YOLA GİTMEDİK. İNSANLARA UYGULAMANIN OTURMASINI BEKLEMELERİNİ SÖYLEDİK.

İŞTE KİTAP ÇIKIYOR, YOL AYDINLANACAK, GÖRECEKSİNİZ KİTAPTAN SONRA MAHKEMELERİN KARARLARI DEĞİŞECEK.

Örnek dilekçeyi hala onaylamıyoruz. Hukukta her olay bir diğerinden farklıdır. Ezbercilik, hafızlık hukukta geçerli değildir.

TOPKAPI ERESİN TOPLANTISI ALİ RİZA ÖZTÜRK’E BİR TEŞEKKÜR TOPLANTISI İDİ, DAYANIŞMA TOPLANTISI İDİ. SİZ NASIL İDDİA EDERSİNİZ SİZİN BİLDİĞİNİZİ, CHP DİLEKÇESİNDEN ÖZTÜRK’ÜN HABERSİZ OLDUĞUNU?…

Siz inkarcısınız. Ali Riza Öztürk’ün katkılarını da bir çırpıda siliyorsunuz. İnkarcılıkla varılacak yer bellidir.

EVET BİZ İNSANLARI DERNEĞE DAVET ETTİK, HALA EDİYORUZ.. BİZ ÖRGÜTLE BAŞARIYA ULAŞACAĞIZ.

BİZİM İŞİMİZ AHBAP ÇAVUŞLUK DEĞİL. BİZ  İŞ ÜRETİYORUZ. BOŞ ZAMANLARDA DA SİZE LAF YETİŞTİRİYORUZ, DİNLENMEK İÇİN :)

SİZDEN HALA UMUDUMU KESMEDİM, ÇOĞUNUZUN İYİ NİYETLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. SİZE AKIL SAĞLIĞI DİLİYORUM….

6 Responses to “İnsanlarıYanıltınız”

 1. erkan şat Says:

  Sayın Serdar dernek bugune hiç kimseye kalkın gelin derneğe üye olun diye bir ilan cıkarmadı..evet bir cok arkadaşımız gercekten cok mağdur neredeyse evine ekmek alacak maddiyattan mahrum..zaten gerek Sayin Ofluoğlu ve gerek Kosiad sayfalarında ornek taahit dilekcelerini bulabılırsınız ..bunlar istanbula gelemeyen ve avukat tutamayan durumu olmayan vatandaşlarımızın vermeleri için örneklerdir orada ..kimse onun için bir bedel de istemedi istemezde…bir cok insanın anlayamadığı bir sey var sadece istanbul da taxi plakası kadar baroya kayıtlı avukat var sanırım 30 bın üzerinde..bu 30 bin avukattan acaba kac kişi hukukcu dur ..toplasanız para kazanan avukat 500 kişi yi gecmez..bunun sebebi nedir biliyormusunuz insanların kendilerini yenilememeleridir …evet bugun cek yasasını a dan z ye gercekten bılen kac kişi var…bakın bu sayfada kac tane ornek teskıl edecek dava netıcesı var..kim kazanmıstır bunları…bu yuzden lutfen herkes elini vıcdanına koysun ve sayın Ofluoğlunun bu davada aldığı yolu gormemezlıktan gelmesın…diğer blogdakı arkadaşlar bir icraat yaptılar da sayın Ofluoğlu kostek mi oldu ??? Hayır ..ama bakın eskı yazılara atılan iftiralara …ben yıne dıyorum sayın Ofluoğlu şu an da yenı bir kıtap cıkarıyor ..bunun maddı bedelını de %100 KENDI OLANAKLARI İLE KARSILIYOR..BUGUN SAYIN oFLUOĞLUNUN yerinde ben olsaydım sanıye durmaz bu davadan cekılır hayatımı yaşamaya bakardım ..çünkü bu atılan iftıraları bu degerli insan haketmiyor..zamanında herkesın avukatı belli seylerı savunabılseydı buna benim eski avukatım da dahıl bugun bu mucadelede apayrı yerlerde olurduk..hangımızın eski avukatı yanımızda ..toplantıda idiğ yada eylemde idi…sorarım sızlere ….

 2. aykut Says:

  değil cevap vereceksiniz…. sadece hava sizinki

 3. aykut Says:

  sn ofluoğlu kusura bakma ama siz işinize gelmeyen yazıları okuma zahmetinde bile dahi bulunmuyorsunuz.diğer sitedeki yazıları ve yazanları takdire şayandır.

 4. Serdar Tayfur Says:

  Sy.Ofluoğlu,sitenize zaman zaman girer bakarım çek mağdurları için aydınlatıcı bu beladan kurtulacağımız bir yol bilgi varmı diye.Kusura bakmayın insanlar eleştiriye açık olmalı,tarafsız gözle yazınızı okuduğumda ilk olarak bizler ülkenin çeşitli vilayetlerine dağılmış senelerdir kaçak yaşayan parası işi gücü olmayan insanlarız.İmkanlarımız dahilinde internetten bilgilenmeye çalışıyoruz.Hak verirsinizki bu durumda sizin derneğe nasıl gelelim,sokağa çıkmaya paramız yok hadi parayı geçtik kaçak olmamızdan dolayı sokağa çıkamıyoruz siz bizi davet ediyorsunuz bu ne kadar gerçekçi bir davet.Halim vaktim yerimde olsa inanın davetinize icabet edeceğimde içinde bulunduğumuz durumu anlattık.Bizler kimseden bilgi dilenmedik,hukukçu olan sizlerin mesleğinize saygımız sonsuz bu ekmeğinizden bir parça bedava koparında bize bişeyler anlatın ne yapalım diyende oldumu bilemiyorum.Bir site bulduk sağolsun arkadaşlarımız açmış isimlerini sizde biliyorsunuz onların hukukçu olmadığını bizde biliyoruz bile bile doğrusu yanlışı ile aramızda fikir alış verişi yaparak tecrübelerimizden faydalanarak ve sitede gönüllü olarak sorularımızı cevaplayan meslektaşlarınıza danışarak karınca kararınca yol almaya çalışıyoruz.Sizin bir öneriniz olduda hayır okumayızmı dedik.Neyse lafı uzatmayalım sy.Ofluoğlu kendinizi ispat etmek istiyorsanız bir gol atın ayakta alkışlayalım.Yada bizler bu şekilde oynuyoruz okulunu okumadık yaşayarak öğreniyoruz.Destek vereceğiniz eksikliklerimizi tamamlayacağınız yerde çelme takmayın bari.Çelmeden kastım moral lerimiz psikolojimiz zaten yeteri kadar bozuk kendinizi bizim yerinize koyup düşünürseniz içinde bulunduğumuz durumu o yarım yamalak hukuk bilgileri var diye eleştirdiğiniz arkadaşlarımıza biz şükran bile duyuyoruz.Biz onları öyle kabul ettik.Lütfen bizi kendi halimize bırakın,sizde yazın sizide takip ediyoruz.Saygılarımla.

  • rahmiofluoglu Says:

   Ben doğruları yazıyorum, yol gösteriyorum. Uyarlama yargılaması olmayacağını yazdım. Ama gerçekleri , doğruları karartmak isteyenler var. Görüşümüze itibar edilmedi. Amotörlere itibar edildi.
   İŞTE KİTAP ÇIKIYOR, YOLUNUZ AYDINLANACAK. YAPTIKLARIM NEDEN BİRİLERİNİ ÜZÜYOR, BUNU ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL.
   Siz kendinizi alkışlayın, beni değil… Zarar veriyorsunuz…

  • su Says:

   Serdar Tayfur ,
   Şu anda çeklerle uğraşma nedenimiz yalan yanlış bilgilenidirilen sizin kendi kendimize konuşuyoruz dediğiniz ama sonucundan hepimizin zarar gördüğü İNSANLARIN YAPTIĞI YANLIŞLARDIR.
   Buralar çene çalınacak yerler değildir. Buradaki her sorunun ve alınan cevabın önemi büyüktür. sosyal olarak insanların hayatlarını başlatan yada bitiren, sayfalardır.
   Bizim bunları hatırlatmakta herhangi bir menfaaftimiz söz konusu değildir.Sadece sorumluluk taşıyacak kadar insani değerlere sahip olmamızdandır.
   Eğer bugüne bu kadar sorumsuzca davranılmamış olunsaydı şimdi çeke hapis cezasına hikaye olarak bakacaktık.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: