Karşı yorumlar

http://www.cekmagdurlari.com     sitesinde av. rahmi ofluoğlu ve KOSİAD aleyhinde yapılan yorumları burada yayınlıyoruz. Aleyhimizde yapılan yorumları buraya aktarmaya devam edeceğiz.
 
Bu sitenin hangi akla hizmet ettiğini anlamaya çalışıyoruz. Çek kanununa karşı kararlı bir mücadele veren av. rahmi ofluoğlu ve CHP ye saldırarak nereye varacaklardır, anlamakta güçlük çekiyoruz. Ali Riza Öztürk Adalet Komisyonu çalışmaları ve meclis görüşmeleri boyunca av. rahmi ofluoğlu ve dernekle temas halinde olmuş, çek mağdurlarının mücadelesini mecliste en iyi biçimde vermiştir.
CHP yöneticileri bizi bir bütün olarak görüyorlar, çek mağdurlarını siyasi görüşlerine göre ayırmıyorlar. Söz konuısu site KOSİAD ve av. rahmi ofluoğlu’nu neden hedefe alıyor? Biz bu karşı duruşu ideolojik olarak görüyoruz. Söz konusu site yöneticilerinin bu ideolojik yaklaşımları çek mağdurlarına zarar vermiştir ve vermeye de devam etmektedir.
myway dedi ki… 139

DEĞERLİ ARKADAŞLAR

CHP ŞU ANDA YASANIN İNCELENDİĞİNİ VE NETİCELENDİĞİNDE BAKACAKLARINI SÖYLÜYOR…BU BİLGİ 1 SAAT ÖNCESİNE AİTTİR.

MY WAY

rahmi ofluoğlu yazıyor

MY Way de kervana katıldı. CHP  Grup Başkan vekili Hakkı Suha Okay’nın açıklamasını yayınlıyoruz. My Way hala CHP yasayı inceliyor diye yorum yazıyor. CHP  Anayasa Mahkemesine gidiyor. Olumlu katkı yapmaya çalışın My Way.

zola dedi ki… // 70

Bundan yaklaşık 1 hafta kadar önce Rahmi bey ve Dernek konulu bir yazı yazmıştım.herkes beni eleştirmişti,şimdi anladınız mı benim ne demek istediğimi.Kardeşlerim Cüneyt ve Jenardi sizin emeklerinizi inkar eden şerefsizdir.Bu yolda hep beraber yürüyeceğiz.İsteyenler otobüsten inebilirler ama biz hep beraberiz bu yolda.

way dedi ki… // 60

değerli arkadaşlar

sn ofluoğlu şüphesiz bu davada emek sarfetmiştir..fakat bu tür polemik yaratacak konuların peşine düşmesine anlam vermek zor…

ayrıca şu an için yapılması gereken sn ofluoğlunun da sitesine yazarak anlattığı çek kanununun 5.maddesindeki sebebiyet verme ibaresinin yeniden yargılanma sebebi olduğu konusun da insanlara yol göstermek ve aydınlatmak olmalıydı…

kosiad oluşumuna gelince…

başından bu yana yaptıkları tek şey en ufak ve çok basit bir soru soran arkadaşlara dahi cevap vermekten imtina ederek ya derneği arayın ya da derneğe üye olun avukatla görüşün gibi cevaplar vermeleri..bu durumu doğal olarak anlamakta güçlük çekiyoruz…

sonuç olarak bu site müdavimleri TÜCCAR insanlar siteyioluşturanlar da öyle…fakat bizim sitemizin özelliği bu sitedeki dayanışmamız da tüccar kişiliğimizi tamamen bir kenara bırakarak tamamen dayanışmayı ön plana çıkarmamız…

bu konuda mücadele eden herkesten beklenen bu olmalıdır..

my way

engin dedi ki… // 56

ya boşverin, biz ne yapalım ona karar verelim..politika bu böl ,parçala,birbirine düşür..bu da ne kadar güçlendiğimizi gösteriyor..anayasa mahkemesi için günler geçiyor 60 gündü galiba ..tahliyeleri hızlandırabilirmiyiz..bir de ahim için zaman sınırlaması var mı..bu ucube yasadan bir an önce kurtulmalıyız..alacaklılarda bence kurtulmak ister ..adam borç mu ödesin ,faizmi ..akıl var mantık var..avukatlarda bugüne kadar yediklerinden idare etsin artık..aslında ahlı para kalmamıştır ,kimseye yaramaz..

Adsız dedi ki… // 51

ben şahsen kosiad ve diğer hukuk fakültesi mezunu olduğu bile belirsiz olan zaatla aynı platformda olmak istemiyorum.buket

Sayın Jenardi;
DENİZ BAYKAL İLE GÖRÜŞMEMİZ SIRASINDA BİZE;ANAYASA MAHKEMESİNE GİTME KONUSUNDA ERTELEME KARARI ALDIKLARINI BELİRTMİŞLERDİR.BENDE BU KONUYU MAĞDURLARIMIZLA SİZLERLE PAYLAŞARAK ARAMANIZI TAVSİYE ETTİM. diye bir açıklamanız var 29 nolu yorumunuzda ama sanırım bu konuyu benim gibi bazı arkadaşlar da tam anlayamadılar. Bu konuyu biraz daha açık bir şekilde anlatırsanız sevinirim.

CARPEDIEM dedi ki… // 45

sn ofluoğlu, sn jenardi, sn. cüneyt
çek ile ilgili sorun yaşayan bir birey olarak, hem sizin sitenizi hemde çekmağdurları sitesini sıklıkla takip ediyorum, herkes faydalı olmaya çalışıyor, birşeyler yazıyor yorumlar yapıyor, bu gibi durumlarda, aynı safta yeralmanız gerekn kişilerle, hata yaptılar yanlış yorumladılar, doğrusu budur, gibi yorumlarla eleştirmek yerine, hatalarını kendilerine iletseniz düzeltme yoluna gdeceklerini düşünüyorum, herkes hata yapabilir, hataları bu şekilde teşhir etmek, bu davaya fayda değil zarar görüşündeyim, lütfen birbirinize yiyeceğinize güçlerinizi birleştirme yoluna gidin, bu hepimizin faydsına olacaktır,

bu yorumu 2 sitedede yyınlıyacağım,

JENARDİ dedi ki… // 37

SAYIN ARKADAŞLAR BİZ SİTEMİZDE HİÇ BİR YERE SATAŞMA YAPMAYALIM.VARSINLAR ONLAR YAPSINLAR.HALKIMIZ KİMİN NE OLDUĞUNU BİLİR.

SAYIN ENGİN; ANKARADA BİZLER TİTRERKEN ONLAR SICAK YATAKLARINDA YATIYORDU. BEN YAPTIĞIM ŞEYLERİ SÖYLEYİP REKLAM YAPACAK BİRİ DEĞİLİM.BİLEN BİLİYOR.

BURDA ÖNEMLİ OLAN İNSANLARIN DURUMU.BAKIN HALA SEVDİKLERİNİZ CEZAEVİNDEN TAHLİYE OLAMADI.BUNLARLA İLGİLENMEMİZ LAZIM

SAYIN JENARDİ,
SAYIN CÜNEYT,
SAYIN MAĞDURLARI;

rahmi bey ilk başlardan sizlerle beraber hareket etmiyormuydu? neden saf değiştirdi? yoksa ona müvekkil göndermediniz mi?

kosiadın y.k.b hesabına 100 lira göndermiştim.sayın su tav ın mail adresine defalarca kez paramı geri gönderin diye yazıp hesap numaramı dahi belirtmeme rağmen paramı göndermediler.yazıklar olsun.en büyük arıza bu kosiad aslında.

ben burda özelikle bu sitedeki oluşumu çok seviyorum.binlerce kişi girip çıkıyor bence buraya. salim

Rahmi  Ofluoğlu Cevaplıyor.

100 lira gönderdim, geri göndermediler diyorsun.  rahmi68@hotmail.com  adresine bilgilerine gönder ben senin paranı göndereceğim. Ben senin yalan söylediğini düşünüyorum. Bu nedenle parayı gönderenin kimliğini açıkça yaz.

JENARDİ dedi ki… // 29

SAYIN ARKADAŞLAR BAZI SİTELERDE BİZLERLE VE SİTEMİZLE ALAKALI KARALAMA KAMPANYASINA BAŞLANMIŞTIR.

DENİZ BAYKAL İLE GÖRÜŞMEMİZ SIRASINDA BİZE;ANAYASA MAHKEMESİNE GİTME KONUSUNDA ERTELEME KARARI ALDIKLARINI BELİRTMİŞLERDİR.BENDE BU KONUYU MAĞDURLARIMIZLA SİZLERLE PAYLAŞARAK ARAMANIZI TAVSİYE ETTİM.

ÖZELLİKLE RAHMİ OFLUOĞLUNUN 180 DERECE DÖNEREK BİZE SAVAŞ AÇMASINI; İŞLERİNİN KESAT OLMASINA BAĞLIYORUM

KOSİAD DERNEĞİ İLE ALAKALI ZATEN BİRŞEY DEMEYE GEREK YOK.BİLGİSİZLİK CAHİLLİK VE NE İDÜĞÜ BİLİNMEZ BİR DERNEK OLUŞUMU..

BURDAN BİZİ KARALAYANLARA SESLENİYORUM: BEN BURDAN BAŞKA BİR YERDE YAZMIYORUM YAZMAM.CÜNEYT BEY DE ÖLE..SİZLER İSTEDİĞİNİZİ YAPSANIZDA BU İNSANLARI SÖMÜREMEYECEKSİNİZ.

SİZİNLE TÜM DAYANIŞMAMIZ BİTMİŞTİR.

karsiliksicek.wordpress sitesinden

zola // Aralık 22, 2009 5:44 pm | Yanıtla

Benim bir sorum olacak,benim 16 adet davam var ,bu davalar ile ilgili olarak dernekte ,
1-Kaç avukat mevcut
2-Davalarıma bedava bakarlarmı
3-Telefon etsem yardımcı olabilirlermi
4-Evden çıkamıyorum malum,
5-Şimdi siz bana derneğe gelin diyeceksiniz,
6-E çıkamıyorum dedim malum
7-O zaman bi bakalım durumunuza diyeceksi,niz
8-E bende bakın diyeceğim.
9-Dava dosya numaralarını vereyim diyeceğim,
10-yok yok derneğe mutlaka gelimeniz lazım diyeceksiniz,
11-Neticede diyeceksiniz de ,diyeceksiniz
12-O bakımdan dernekte bulunan avukat arkadaşlarımdan bir istirhamım olacak,bu yasa ile ilgili nacizane birer dilekçe yayınlasınlar dimi,şayet halka hizmetse amaç….
13-Örneğin,Şirkette müdürdüm ortak değildim,ben şimdi ne yapayım Rahmi bey gibi…
14-O da bir dilekçe örneği yazıp siteye koyabilir,
15-Veya ben şirkette ortaktım,ama vadesinden önce yazıldı çeklerim,savcılığa bir dilekçe yazmak istiyorum…sevabına…
Ama bakıyorum herkes birbirine soruyor,tahliyeler ne zaman diye…Başka bir haber yok sitede..
EEEE hani nerde,yasa ile bir yorum yapın,bırakın Anayasaya aykırı diye diye 1 yılı geçirdiniz.Bunu zaten herkes biliyor.Çocuk doğdu verdiler elimeze,biz şimdi onu nasıl büyüteceğiz onu konuşalım.Dimi Rahmi bey…

Bu Zola çok akıllı biri. cekmagdurlari.com sitesinde aleyhimize yazı yazıyor, ordan geliyor diğer siteye çok iyi niyetli biri imiş gibi, savcı sorgusu yapar gibi sorular soruyor, çok akıllı bir zat di mi bu zat-ı muhterem. Eksik olmasın böyle sivri zekalar….

3 Responses to “Karşı yorumlar”

 1. rahmiofluoglu Says:

  JENARDİ dedi ki… 151 BİZLER GÖREV TAKSİMATI YAPMADIK.HERKES Bİ KONUDAN ANLADIĞI NİSPETTE BU OLAYA BAŞ KOYDU..

  CÜNEYT SİTEYİ DÜZENLEDİ.
  MY WAY HUKUKTAN ANLADIĞI KADARIYLA VE TESPİTLERİYLE YOL GÖSTERDİ

  DİĞER ARKADAŞLAR ARAMALARIYLA FAXLARIYLA BASKI KURDU..

  BENDE NACİZANE MEYDANLARDA ORDA BURDA DERDİMİZİ İKTİDARA ANLATMAYA ÇALIŞTIM..

  KOSİAD DENİLEN DERNEK NE YAPTI? ŞURDA MADDE MADDE SAYDIĞIMIZ ŞEYLER GİBİ MADDE OLARAK SIRALAYACAĞI NE VAR?

  EVET BİZ KOSİAD DERNEĞİNİN YAPTIKLARINI VE YAPMIŞ OLDUKLARI İLE İLGİLENMİYORDUK.NÖTRDÜK.AMA BİZE Bİ SATAŞMA GELDİ.NEDEN?

  ÇÜNKÜ BU SİTENİN MAĞDUR SAYISI GÜNDEN GÜNE ARTIYOR.KOSİAD DENİLEN DERNEK ÜYE SAYISINI ARTIRAMIYOR.. TEK SORUN BURDA. HAPİS CEZALARININ KALKMAMASI KOSİAD DERNEĞİNE YARAMIŞTIR.ÖNÜNDE ÜYE TOPLAYIP AİDAT ALACAKLARI ZAMANLARI OLACAK

 2. dileknas Says:

  Neden sadece herkes birbirine sataşıyor bende her iki siteyi hergün sürekli takip ediyorum insanlar sadece birbirine sataşma savaşında ve şunuda özellikle bildirmek isterim ki rahmi bey ve dernekteki arkadaşlar olsun burdan onlara ilgilerinden dolayı tşk yazmıştım yine yazıyorum.Admine eşim hakkında mail atmamın ardında hepsi seferber oldu dernektekiler ve rahmi bey de dahil olmak üzere hepsi beni arayıp eşimin dosyası ile ilgilendiler ve bunun karşılığında ne maddi talepleri nede derneğe gelin şunu yapın bunu yapın gibi sözleri olmadı bunlar beni çok memnun etti umutlandırdı hepsinden allah razı olsun.HEPİNİZE TEKRAR TEKRAR TŞK EDERİM.

 3. erkan şat Says:

  Yasa bir sekilde cıktı ..insanlar buraya saldıracaklarına asıl aylar once ceza kalkacak diye boş vaat verenlere saldırsınlar ..bu cezanın kalkmayacağı belli idi en bastan..ceza kalakacak diye nara atanların gozlerının içine bakıla bakıla yalan soylendı ve o ınsanlar da sankı ceza kalkmış gibi abuk sabuk yazılar yazdılar ..cezaevlerınde hergun ınsanlar umutla bekledıler hatta ceza kalkıyor dıye cantalarını toplayanlar dahı vardı..mayıs hazıran derken aralık ayında bir yasa cıktı..mağdurları gercekten savunan tek kişi 550 vekil arasından ALI RIZA ÖZTÜRK oldu..ama hepimiz gorduk muhalefetin yapmış olduğu her önerıye dırek ret cevabı verdı hukumet kanadı..Rahmı bey bastan beri bu yola baş koydu.tek basına mucadele ettı coğu zamanlar ..mecburmuydu buna hayır..ama bır yola bır dava ugruna cıktı..bız kıme karsı mucadele ediyoruz neye karsı hala bunu algılayamamış geri kafalı insanlar var..hukuğa karsı mucadelemiz ve hukuğa karsı mucadeleyı hukuksuz nasıl yapacaksınız sorarım ..basta bır beyın olmadan nasıl olacak sorarım…verdiğimiz mucadele ne ..adli para cezasının kaldırılması cağ dışı olduğu..adlı para cezası maalesef kaldı..gecıcı de olsa insanlar cezaevllerınden cıkacaklar ve inanıyorum ki belli bir surede eğer yolumuza tavız vermeden devam edersek bu savaştan sonunda zaferle ayrılan taraf olacağız..bir coğumuz hızmet veremedık yakalanmamız var gelemıyoruz dıye hep mazeretler vardı ..şimdi bunlar kalkıyor …ve umarım bundan sonra ben dahıl hepimiz maddı manevı tüm gücümüzü koyarız Rahmı beyın yanında ..derneğin kuruluş amacı belli ve ben şahsen şahıdım arayan herkese destek ve yardımcı oldular ..burada kımse bu derneğı asağılayamaz ..zaten ınanmayanın guvenmeyenın işi deyok yanımızda ..karalamaları bırakın ..asıl ben karalayan insanların mucadelemıze zarar verdıklerıne ınannıyorum ve asıl bu ınsanlar magdur olamaz tam aksıne mucadelemıze nester vurmak için satın alınmış birer paralı askerler..


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: