İletişim Alanı

Merhaba,

Bu alan sizin dostlarınızla buluştuğunuz, not ilettiğiniz, haberleştiğiniz, sohbet ettiğniz, uygarca tartıştığınız bir forumdur.

Kişileri hedef alan, hakaret içeren yazılar yayınlanmayacaktır.

17 Responses to “İletişim Alanı”

1. YİĞİT Says:

Şirketime ait çeklerin büyük çoğunluğu vadesinden önce yazdırıldı. Ümraniyede bununla ilgili davalara giriyorum fakat hakim 28 şubat 2009 dan önce vadesinden önce yazdırılan çekler bu kanun kapsamında değil diyor. Bu tarihten sonra zaten çekleri erken yazdıramıyorsunuz. Ayrıca kanun ceza alanın lehine yeni bir karar çıktıysa yeni karar geçerlidir der. O halde bana neden beraat çekmaz anlamış değilim. Hiçbir hakim cesurca karar veremiyor.

2. arzu Says:

Elazığ Valiliği mikro kredi uygulama merkezinin açılışı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek tarafından yapıldı. Bakan Çiçek açılışta yaptığı konuşmada, `Bir zamanlar Türkiye 1 milyon doları bulamadığı için petrol tankerinin yüklenemediği dönemleri yaşadı. Biz de çeki karşılıksız çıkanı tutukluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti`nin çeki karşılıksız çıktı. Tokyo Büyükelçisi`nin parasını ödeyemedik. Bunları unutmamak lazım, sosyal politikaların özünde beleşçilik olmaması lazım` ifadelerini kullandı.

3. rahmiofluoglu Says:

KOSİAD Dayanışma Derneği “22.ekim.2009 Ankara toplantısı”
    22 Ekim 2009 Ankara toplantısı ve KOSİAD Dayanışma Derneği

22.ekim.2009 Ankara toplantısını KOSİAD düzenlememektedir.

Çek mağdurlarının haklı ve doğru bir hareketidir. Toplantı organizasyonunu Cüneyt bey yapmaktadır. Planlı ve toplu bir hareketdir. Yürekten başarılı olmalarını diliyor ve destekliyoruz. Bizden istenen maddi ve manevi desteği vemeye hazırız.

KOSİAD Dayanışma Derneği

4. rahmiofluoglu Says:

Güngör Uras Olayların içinden
    Karşılıksız çekten hapse girmeyen esnaf kalmayacak
    http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?aType=YazarDetay&ArticleID=1150865&AuthorID=54&Date=16.10.2009&ver=42

5. rahmiofluoglu Says:

Çekecekleri var
    Ekonomik krizle birlikte karşılıksız çek adedinde patlama yaşandı. Esnafın başı şimdi hapis tehdidiyle dertte
    14 Ekim 2009 Çarşamba, 08:54

http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/179168-Cekecekleri-var.aspx

6. rahmiofluoglu Says:

TOPLANIYORUZ
    İKİNCİ TAKSİM TOPLANTISI

TAKSİM TOPLANTISI
    KONU: KARŞILIKSIZ ÇEK DAVALARI, İFLASIN ERTELENMESİNDE HUKUKSAL SORUNLAR

TOPLANTI YERİ: ERESİN TAXİM HOTEL

Adres: Topçu Caddesi 34 Taksim 34437 Istanbul, Turkey
    Telefon: 00 90 (212) 256 08 03 TARİH: 15 EKİM 2009 PERŞENBE
    SAAT: 14.00

ÖZET TOPLANTI GÜNDEMİ

KARŞILIKSIZ ÇEK DAVALARI, MECLİSTE BEKLEYEN ÇEK TASARISI

İFLAS ERTEMELEMEDE HUKUKSAL SORUNLAR

KOSİAD KÜÇÜK ORTA SANAYİCİ İŞ ADAMALARI DAYANIŞMA DERNEĞİ

İletişim : Yeşim Turan 0212 876 89 00 Tlf.0212 876 93 70 Fax.
    TOPLANTIYA KATILACAKLARIN İRTİBAT KURARAK TEYİD ETMELERİ GEREKMEKTEDİR

7. rahmiofluoglu Says:

KOSİAD
    Küçük Orta Sanayici Ve İş Adamları Dayanışma Derneği

Adres;Yeşim Sitesi Blok No 9 Daire 1 ATAŞEHİR/İSTANBUL
    Tel : 0216 4553963
    Fax:0216 4553964

8. rahmiofluoglu Says:

merhaba rahmi bey, umarım iyisinizdir ,çünkü ben hiç iyideğilim hergün haberleri takip ediyorum ve bir umut ışığı arıyorum benim derdimi çekmeyen bilemez düşünün babanız hapiste ve annenizle birlikte yalnızsınız ve kardeşiniz okumak zoruda tam gençliğinizin baharındasınız ve babanıza ihtiyacınızın olduğu zamanlarda bunu siz anlıyorsuz ki bizlere yardım etmeye çalışıyorsunuz ve size yaptıklarınızdan ve bizler için çabalarınızdan dolayı teşekkür ederim bugün yazınızı okudum ve çok duygulandım siz birçok üst düzeyle görüşmeler yapıyorsunuz çabalıyorsunuz ve karşınızdakiler insafa gelip yardım edelim demiyorlar çünkü onlar işlerinden evlerine çocuklarının yanına dönüyorlar hergün evlatlarının yüzlerini özgürce görüyorlar çünkü onlar dört duvara hapsolup ayda bir çocukarının kokusunu içlerine çekmenin nedemek olduğunu bilmiyorlar ben yoruldum babamı beklemekten onu bende özgürce görmek ve ona özgürce sarılabilmek istiyorum akşam evimize gelmesini ve yemekte masamızda olmasını istiyorum o günleri özlüyorum babam yanımda yokken kendimi savunmasız hissediyorum bana bişey olsa kim koşacak diye düşünüyorum yok kimse her hafta tel örgüler arasından yarım saat babamı görücemdiye gün sayıyorum çkıcak diye gün sayıyoru ona sarılıcam diye gün sayıyorum yani anlayacağınız benim günlerim saymakla tükeniyor ömür okadar kısa ki bu kısa ömrümden onca zamanımı çalıyorlar benden.bu hangi vijdana sığar bişeyler yapmak istiyoru ama nasıl elim kolum bağlı ben babamın özgürlüğünü istiyorum…

biraz kafanızı ağrıttım kusurabakmayın ama bunları size anlatmak istedim, içimden geldiği gibi kendinize iyi bakın iyi haberlerinizi bekliyorum.

Eda
    SAYGILARIMLA

9. SoftTurk Says:

Az önce siyaset meydanına bu yazıyı yolladım, umuyorum ki dikkate alırlar.

siyasetmeydani@siyasetmeydani.net

Sayın Kırca,

Ben bir bilgisayar firması sahibi idim. İzmirde kurulu …… adlı firmadan mal almaktaydım, bu firma ile uzun süredir çalışmaktaydım. Ve bu firmaya 180 bin Tl lik 9 parça çek verdim, tabiki karşılığında mal almak için, bu firma çekleri bankalarda kredi teminatında kullanmışlar ve firmanın battığı bankalarca anlaşıldığında, ben mallarımı alamadan firmanın teminata verdiği tüm çekler (bizim çeklerimiz) aynı gün bankalarca bizden tahsil amaçlı istendi. Ben daha malımı almadan 1 günde bütün çeklerim vuruldu. Benimle aynı kaderi paylaşan yüzlerce küçük bilgisayar firması gen bilgisayar yüzünden zarar gördü veya battı hatta Ersen Kutlu arkadaşımız intihar etti. (http://www.ersenkutlu.com/)

Ve ben ve benim durumumda olan arkadaşlar, şuanda 1800 gün hemen hemen 5 yıl hapisle karşı karşıyayım. 2 evladım var onlara kim bakacak, suçum güvenmekti, inanmaktı, ticaret yapmaktı, 2 evladım olmasa bende Ersen gibi kafama sıkacağım ama yapamıyorum.

Çaresizim, yeni çıkacak yasadan medet umuyorum. Bu borcu ödemek benim namus borcum ama içeride nasıl olacak.

Ben aynı zamanda yazılımcıyım ,dükkanımı kapadıktan sonra homeoffice çalışıp bir program yazdım, para kazanıp aileme bakmak ve bu borcu ödeyebilmek için, bu program ile ekmeğimi kazanmaya çalışıyorum, ama bir kaç ay içinde içeri gireceğim, nasıl olacak ne yapacağım bilemiyorum.

Ben çalışmak ve bu borcu ödemek istiyorum…

Lütfen sesim olun, illa Türkiyede gündeme gelmek için insanların kendini yakması mı gerekiyor.

Bu olayı gündeminize almanız dileğiyle, saygılarımla

10. rahmiofluoglu Says:

TARİHTE BÜYÜK ANARŞİST EYLEMLER
    Avrupa 19.yy’da büyük anarşist eylemlere sahne oldu.Çar III. Alexsander, İtalyan kralı I. Hunn- bert, Avusturya imparatoriçesi Eliza-beth, Fransa başkanı Sadi Cornat, ABD başkanı Mc Kinley ve önemli bazı devlet adamları öldürüldü.
    Anarşist eylemleri, bir haksızlığa dikkat çekmek için yapılan bireysel sert eylemler ile karıştırmamak gerekir. Örneğin bir çek mağdurunun karşılıksız çeke hapsin adaletsizliğine dikkat çekmek için meclis bahçesinde kendisini bir yere zincirle bağlaması bir anarşist eylem değildir. Anarşist eylemler daha çok küçük burjuva sınıfını eğilimi olarak devleti ve otoriteyi yok etmeye yöneliktir, bir hak arama eylemi değildir anarşizm…
    Bakuni, Prudon anarşist teorisyenlere verilebilecek önemli örneklerdir.

11. rahmiofluoglu Says:

50. kuruluş yıldönümünü kutlayan AİHM’nin Türkiye’ye ilişkin verdiği kararlar yargı sistemine ciddi bir uyarı niteliğinde

Türk yargısı sınıfta kaldı

© AİHM’de bekleyen dosyaların yüzde 11.4’ünü, “Türkiye’de hakları gasp edilenlerin” yaptığı başvurular oluşturuyor.

MELTEM YILMAZ

50. kuruluş yıldönümünü kutlayan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM), 50 yılda verdiği kararlara ilişkin yayımladığı rapor, Türk yargısına ilişkin çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. AİHM’de bekleyen dosyaların yüzde 11.4’ünü, “Türkiye’de hakları gasp edilenlerin” yaptığı başvurular oluşturuyor. Avrupa Konseyi’ne üye olan 800 milyon nüfuslu 47 ülke arasında Türkiye ile ilgili 11 bin 100 şikâyet dosyası bulunuyor. 1954 yılında Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne taraf olan Türkiye hakkında bugüne dek verilen 1939 kararın 1676’sında ihlal tespit edilirken ihlal olmadığına karar verilen dosyaların sayısı ise yalnızca 37’yle sınırlı kaldı.

İlkini “Lawless-İrlanda” kararıyla 14 Kasım 1960’ta, son kararını ise 18 Eylül 2008’de veren Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, 50. kuruluş yılında yayımladığı raporda Türk yargı sistemindeki çarpıklıkları da gözler önüne serdi. 1 Ocak 2009’dan itibaren 97 bin 300 başvuru dosyası bulunan AİHM’de bulunan dosyaların yarısı Türkiye, Rusya ve Romanya ile ilgili şikâyetleri kapsıyor.

İşkencenin yarısına yakını Türkiye’de

AİHM’nin Türkiye’ye ilişkin verdiği kararlar ise yargı sistemine ciddi bir uyarı niteliğinde. AİHM’nin “İfade özgürlüğünün ihlal edildiğini” tespit ettiği toplam 348 kararından 170’i, “adil yargılama yapılmadığı” yönünde verdiği 2 bin 725 karardan ise 531’i Türkiye aleyhinde. AİHM’nin “Gözaltında, cezaevinde ve alıkonma mekânlarında işkence”ye yönelik verdiği toplam 48 kararın 22’si, “İnsanlık dışı muamele” ile ilgili, değerlendirme yapılan 417 karardan 147’si, “yaşam hakkının ihlali” tespitine ilişkin, verilen 146 karardan ise 66’sı yine Türkiye’ye ilişkin. “Yaşam hakkının hiçe sayıldığı durumların soruşturulmadığının tespit edildiği” toplam 223 karardan 120’sinin de Türkiye’ye ilişkin olması, soruşturma sisteminin sağlıklı yürümediğinin en açık göstergelerinden biri olarak değerlendiriliyor.
    Cumhuriyet

12. rahmiofluoglu Says:

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

13. mtn Says:

Bayramınızı kutlar esenlikler dilerim.

14. rahmiofluoglu Says:

TARAFSIZLIK HAKSIZLIKTAN YANA TARAF OLMAKTIR..
    KARŞILIKSIZ ÇEK KİTABİ YAKINDA ÇIKIYOR..BU KİTAP İLGİLİ YERLERE ÜCRETSİZ DAĞITILACAKTIR, DAĞITIMA KATKI SAĞLAMAK İSTEYENLERE ÜCRETSİZ, BEDELSİZ KARGO İLE GÖNDERİLECEKTİR. KİTAP TİCARİ AMAÇLA ÇIKARILMIYOR.
    EKİM BAŞINDA ZOR DURUMDA FİRMALARLA TOPLANTIMIZ İÇİN HAZIRLIKLAR HIZLA SÜRDÜRÜLÜYOR.
    KOBİ DAYANIŞMA DERNEĞİ KÜÇÜK GRUPÇUKLARIN KARARI İLE DEĞİL EN GENİŞ KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. KOBİ DAYANIŞMA DERNEĞİ BİR MAĞDUR DEĞİL MAĞDURLAR DAHİ BÜTÜN KOBBİLERİN DAYANIŞMA DERNEĞİ OLACAKTIR. BU ALANDA KURULU BÜTÜN DERNEKLERİ DE BU ÇALIŞMALARA DAVET EDECEĞİZ..KURULU KOBİ DERNEKLERİ DAHİL
    OFLUOĞLU

15. rahmiofluoglu Says:

EKİM AYI YAKLAŞIRKEN, MECLİS AÇILIRKEN; BİZ NE YAPMALIYIZI TARTIŞMALIYIZ.
    ÜST DÜZEYDE SAĞLANACAK BİR RANDEVU SORUNUN ÇÖZÜMÜNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAKTIR(BAŞBAKAN VEYA EKONOMİ İLE İLGİLİ BAKANLARDAN BİRİ İLE)
    BU RANDEVULARDAN BİRİNİN KESİNLEŞECEĞİNE İNANIYORUM. MAĞDURİYETLERİN DİLE GETİRİLMESİ ÖNEMLİ AMA DAHA ÖNEMLİSİ İÇ HUKUK VE ULUSLARARASI HUKUK NEZDİNDEKİ HAKLILIĞIMIZIN EN VURUCU BİÇİMDE AÇIKLANMASIDIR.BLOGUMDA ÇEK TARİHİNİ YAZDIM. ORADA ŞUNU GÖRÜYORUZ, TBMM 1929 YILINDA ALDIĞI KARARDA ÇEKLERDE SUÇUN OLUŞMASINI DOLANDIRMA KASTINA,HİLE VE DESİSEYE BAĞLAMIŞTIR; TIPKI YENİ TÜRK CEZA KANUNUNUN 21. MADDESİ GİBİ VE 1929 TBMM KARARINDAN BUGÜNE BAKTIĞINIZDA 3167 SAYILI YASANIN BİR UCUBE OLDUĞUNU GÖREBİLİYORSUNUZ. ÇEKİN TARİHİNİ VE MUKAYESİLİ HUKUKTA ÇEKİ GELECEK YAZILARIMDA YAZMAYA DEVAM EDECEĞİM.BİR DELİNİN KUYUYA ATTIĞI TAŞI BAŞTA HÜKÜMET OLMAK ÜZERE HEP BİRLİKTE ÇIKARMALIYIZ, TÜRKİYEYİ BORÇTAN HAPİS GİBİ BİR UTANÇTAN HEP BİRLİKTE KURTARMALIYIZ, BUNA İNANMALIYIZ VE AYAĞA KALKMALIYIZ. BÜTÜN MAĞDURLAR, DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARINA İNANANLARI AYAĞA KALKMAYA ÇAĞIRIYORUM, TARAFSIZLIK HAKSIZLIKTAN YANA TARAF OLMAKTIR.
    OFLUOĞLU

YİĞİT için bir cevap yazın Cevabı iptal et

%d blogcu bunu beğendi: