FarklıOlacak

Yarından sonra çok farklı olacak

Yarından sonrası bizim için çok farklı olacak. Bu yazı hem bir özeleştiri, hem sitem ve hem de benim için yeni bir dönemin başlangıcı olacak. Önce özeleştiriden başlayalım.

MÜDAHELECİLİK

Çağdışı bir cezanın kalkması için bir mücadelenin içerisine girdim. Bu mücadeleye girişimde  çok yakın çevremde yaşanan sorunların etkisi olduğunu  Savunma  adlı kitaba yazdığım önsözde bahsettim . Aslında  borca  hapis cezasına karşı çıkmak için böyle bir nedenin olmasına da gerek yok benim için. Ben bütün yaşamım boyunca insan haklarını savundum ve haksızlıklara karşı durdum. 80 li yıllarda Trabzon gibi bir ilde, CHP gibi bir partide kürtlere yapılan haksızlıklara, parti büyüklerini kırma pahasına karşı çıktım.1991 yılında İstanbul 1.Bölgeden CHP de milletvekili aday adayı oldum. Mehdi Zana bir toplantıma destek mesajı ve çelenk gönderdi. Ön seçim yarışı benim lehime çok iyi gidiyordu. Güçlü rakipler vardı, başta İsmail Cem ve Karadenizli Algan Hacaloğlu. Hacaloğlu’nuİbrahim Cevahir destekliyordu. Ön seçime iki gün kala ben kürtlerin ağırlıkta olduğu Adalar ilçesi ve Eminönü gibi ilçelerde Karadenizli bir milliyetçi, Karadenizlilerin güçlü olduğu Yalova’da kürtçü oluverdim ve doğal sonuç ön seçimi kaybettim. Oysa ben ne kürtçüyüm, ne de karadenizli bir şoven. Ama ağalar öyle uygun görmüşlerdi ve ferman kesindi. Şimdi Cevahir AKP de, paranın dini imanı olmaz ya…Demokrat olma iddiası, insan haklarından yana olmak bana pahalıya mal olmuştu. Üzgün değilim. Bugün ben hala geçmişimle övünüyorum ve yaptıklarımdan hicap duymuyorum. Bu bana yeter. “Bana yeter olduğum safta olmak, bizim tarafta olmak..”

Dünyaya erken gelmişim diye kahretmedim hiçbir zaman.
Ben yirminci asırlıyım
ve bununla övünüyorum,
Bana yeter
yirminci asırda olduğum safta olmak
                                      bizim tarafta olmak
ve dövüşmek yeni bir âlem için…

(Nazım Hikmet Şiirin tamamı için tıkla..)

Olduğum yerde olmaktan, yirminci asırlı olmaktan fevkalede memnunum. Peki nedir o zaman memnum olmadığımız, özeleştiri, ya da sitem..Her ne kadar demokrat olmaya çalışsamda, ben bir Fransız İhtilali hayranıyım, kemalist kökten geliyorum ve istemesemde jakoben bir yanım var. Neme lazım diyemiyorum. Çek mağdurları sitesi bana göre yanlış yapıyorsa, harekete zarar veriyorsa, artık kendi adıma zarar ve kar hesaplarını bırakıp müdahele ediyorum. Hem de bir de mısır ekmeğinin etkisi ile aceleci bir tavırla yapıyorum bunu.. İşte yanlış burda..

 • Sen, kardeşim, internet koruma gücü müsün, hani sahil koruma var ya…

 • Mağdurlar oturduğu yerde otururken, seslerini çıkarmazken sana ne oluyor aslanım?….

Çek mağdurları sitesi, Jenardi, My Way, Cuneyt mağdurları öyle veya böyle yönlendiriyorlar, önderliklerini yapıyorlar. Mağdurlar yanlış yaparlar, doğru yaparlar, aralarında tartışırlar; sonunda doğru yolu bulurlar ya da bulamazlar, ama senin müdahelen hiçbir şeyi değiştirmez.

Bırak onları kendi hallerine .. Başaramazlarsa insanlar acı çekmeye devam ederler..ama eninde sonunda su yolunu bulur…Demokrasiye böyle kavuşulur.

BUNDAN BÖYLE MÜDAHELECİ OLMAYACAĞIM

Siteler arasındaki tartışmalara, bu sitelerdeki doğrulara yanlışlara karışmayacağım. Bunun örneğini Jenardi bana çek mağdurları sitesinde küfrettiğinde verdim. Sessiz kaldım..

HİÇBİR ŞEKİLDE BU SİTELERDE BANA YAPILAN SALDIRILARA CEVAP VERMEYECEĞİM…SALDIRILARDA SUÇ VARSA GEREĞİNİ YAPARIM.

BU BLOG ARTIK KARŞILIKSIZ ÇEK BLOGU OLMAYACAK

Bu blog bir hukuk portalına dönüşecek. Karşılıksız çekle ilgili yorum ve haberler için yeni bir bloga bu blogdan link verilecek. Yeni blogdada kesinlikle polemiklere girilmeyecek, okurlar arasında olacak tartışmalara taraf olmayacağız. Özetle çek mağdurlarının tartışmalarının dışında kalacağız.

BU BLOG NASIL BİR BLOG OLACAK

Genel hukuk konularına yer verilecek. Bir Ceza Hukuku bölümü olacak, bir İcra İflas bölümü olcak ve KOSİAD bölümü olacak.

KOSİAD FAALİYETLERİ

KOSİAD kuruluş amaçları doğrultusunda faaliyet gösterecek. Kobilerin sorunlarını tartışan, dile getiren ve bunlara çözümler üreten bir dernek olma gayreti içinde olacak. Bu anlamda ilk eylemimiz Vergi Dairelerinin “kod” uygulaması konusunda toplantılar yapacağız. Bunun için Muhasebeci Mali Müşavirler odası ile işbirliği içersinde olacağız. Bu ve bunun  gibi konularla ilgileneceğiz.

BÜTÜN BUNLARI YARINDAN SONRA YAPACAĞIZ.

Yarınki toplantı bizim için milat olacak. Yarından sonra toplantı haberini yapacağız, bu toplantı sonuçlarını yazacağız ve ondan sonra yeni bir düzene gireceğiz.

VEDA

Çek mağdurları ile birlikte bir yılı aşkın sürede ortak anılarımız oldu, doğrusu yanlışı ile.. Bu arada yeni dostlar edindim. Bundan böyle dostlarımın sorunları ile daha yakından ilgileneceğim. Bilenler biliyor, ben çek mağdurlarından bana gelen sorunlarla karşılık beklemeksizin ilgilendim… Bundan böyle dostlarıma daha çok zaman ayıracağım..

28 Ocakta CHP Genel Merkezinde randevumuz olduğunu duyurmuştuk. Bu toplantıyı yapacağız. Bu toplantı ile ilgili haberleri karsiliksizcek.wordpress’ten takip edebilirisiniz.

Çağdışı cezaların olmadığı, çağdaş, demokrat bir Türkiye dileğimle ….

 

Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin Konuşması

 http://www.yalovamiz.com/news.php?id=13860&t=Payla%C5%9F%C4%B1lmaya_Doymayan_Milletvekili

 

 

6 Responses to “FarklıOlacak”

 1. elif Says:

  mücadeledeki duruşunuzu destekliyor başarılı olacağınıza ve
  başarılı olacağımıza inanıyoruz

 2. ilyas Says:

  Sayın ofluoğlu,
  Sizin hassasiyetinizi çok iyi anlıyorum.Hakta vermiyor değilim.Ama yarını gerçekten çok önemsiyorum.Çek mağdurlarının çoğu zaten kobi değilmiydi.Sizin bu olaya sahip çıkmanız doğal olarak kabul gören bir olaydı zaten.Bu işin üstesinden de dernekleşmeden gelebimek çok mümkün olamaz sanıyorum.Mücadele azminizi kutluyor her zaman da yanınızda olacağımı beyan ediyorum.Saygılarımla.
  olyar2003
  olyar2003@hotmail.com

 3. su Says:

  Hava çok soğuk buz gibi buz.
  Ama içimiz sıcacık ,sımsıcak yarın olsun diye heyecanla bekliyoruz.
  Yarın bizim için büyük gün.
  KOSİAD çek yasaını adil bir yasa olarak görmek istiiyor.
  Artık devletin ticaret adamlarımızı borcundan dolayı hapis ile tehdit etmesini istemiyoruz.Ticaretin özünde olan kar veya zararın özgürlüğümüzü, ticaretimizi yok etmesini ev ve iş yeri hacizlerii protesto ediyoruz
  Protesto ediyoruz.

 4. su Says:

  Rahmi bey,
  KOSİAD ‘ı hakettiği yere taşıyacağınızdan eminim
  Biz ne dersek diyelim banane diyemeyiz.Bir iki tane cahil ,cühela yüzünden mücadeleyi gereği gibi yapmamak bize yakışmaz.
  Diğer yapılacak olan eylemlere yürekten katılıyorum.

 5. erkan şat Says:

  Cahile karşı ve onların yaptığı terbıyesizliklere karşı en iyi savunma susmaktır bazen..herkesin terbıyesizliği kendi ayıbıdır..sonucta herkes zaten ulu orta neler olduğunu hep okudu ..ve kimin ne olduğunu da anlamıstır herkes….bu mucadelede bugun bu yerlere gelindiyse bunda en buyuk etken sizin vermiş olduğunuz güçtür Rahmı Bey..bana bile neler yazdılar hatta 2 gun once bile siz ve kosiad hakkında olumlu yazdığım için beni yalakalıktan tutun nerelere yakıstırmalar yaptılar ..facebookuma ozelden hakaret edıcı mesajlar aldım ama hiç bir sey gerıye dönüş adımı attırmayacaktır..sonucta bu sayfanın bahsettiğiniz şekile sokulması bence doğru bir adımdır..ve bundan sonra zaten mucadelenın saglığı açısından her seyın Kosiad adı altında oluşması en dogru karardır bence ..hatta sadece uyelere ait bır forum sayfası olusturulabılırse bır cok dısardan asalakların saldırısı önlenmiş olacaktır.

 6. aykut Says:

  Sayın OFLUOĞLU,

  kurunun yanında yaşta yanacak,mw ve jenar.. yaptıkları kendilerinedir.lütfen burada insan gibi insan olanları unutmayın.

  SAYGILARIMLA


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: