Duyurular

 

Son Dakika!

Av. Rahmi Ofluoğlu tekrar Canlı Yayında!

Yayın Saati: Bugün 17:15

Kanal 24
( Digiturk 40 Numaralı Kanal )

Program: Moderatör

Konu: Karşılıksız Çek, Çek Kanun Tasarısı için teklif!

Bugün mecliste Çek Kanun Tasarısı görüşülürken, Av. Rahmi Ofluoğlu son hamlelerinden birisini Kanal24’de yapıyor.

dayanışma

Kosiad Pazartesi Toplantıları 16 Kasım

Pazartesi saat:16:00

Siz de katılırsanız daha güçlü olacağız!

———————————————

Kanunsuz cezaya protesto eylemi!

7 Kasım 2009 Cumartesi
Cenk Ofluoğlu
Su Tav, SK ve Miço’nun desteklediği ve öncülük ettiği çek mağdurları, 7-8 Kasım Cumartesi-Pazar, yani bugün ve yarın Taksim Meydanı’nda adalet ve hukuk mahrumlarına mesaj göndermek üzere, siyah çelenk bırakma eylemi yapacaklar. Amaçlarının çek mağdurlarının seslerini duyurmak olduğunu söyleyen eylem sözcüleri, kanunsuz ceza verilmesine ve adalet duygusunun zedelenmesine karşıyız dediler. (Haber)

Eylem Bildirisi : Hukuk ve Adalet İstiyoruz!

Suçlu Değil! Borçluyuz!

Kol Kola Siyah Çelenkler ile,

Bugün ve Yarın Taksim’e yürüyoruz!


 

Çek mağduru gazeteyi karartıyor…

Kasım 5, 2009

Günlük gazetelere ilan verilme kararı alındı. Daha önce KOSİAD ‘ın verdiği ilanlar etkili olmuş idi. İki türlü katılım bekliyoruz:

Maddi katkı sağlanması gerekmektedir. Herkes verebileceği tutarı yazsın. Biz kendilerine ulaşacağız.

KOSİAD Dayanışma DerneğiKüçük ve orta işletmeler var olma mücadelemize katılın, destek verin!

Küçük ve Orta işletmeler zor durumdaki kobilere karşı bankalar, leasing kuruluşları, factoringlerin uygulamakta olduğu yok etme politikalarına karşı dayanışma içerisinde mücadele ederek var olabilirler.

Ev eşyalarının haczi çağdışı bir uygulamadır.

İşyerlerinde bilgisayar sistemelerini haczi, işyerinin devamına yönelik kasıtlı, sırf tacize yönelik hacizler İcra İflas Kanunun sözüne ve özüne aykırıdır.Bu konudaki ismarlama yargıtay kararlarını kınıyoruz.

Kosiada üye olun, destek verin.

Dernek avukatları size hizmete hazır.

İletişim:

Tel.0216 455 39 63-64 rahmi68@hotmail.com

Duyuru

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

ERKEN İBRAZA CEZA

ELİNİZDEKİ KARARLARI BİZE İLETİN,

ADLİ SORUNLARINIZ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

güverci,n

Kitaba polis engeli!

22 Ekim 2009 Perşembe Av. Deniz Büyükyılmaz

Çek Savunma kitabının Şişli Adliyesi’nde dağıtımı sırasında, kitabı dağıtan ekibe polis müdahale etti. Adliye polisi, kitabın dağıtılabilmesi için savcılıktan izin alınması gerektiğini söyledi. Kosiad avukatlarından ve Çek Savunma kitabının yazarlarından Av. Deniz Büyükyılmaz, hemen Şişli Adliyesi’ne gitti. Savcılık ve yetkililer ile görüştükten sonra, yetkililer, kitabın çok emek verilerek hazırlanan bir kitap olduğunu söyleyerek dağıtım iznini verdiler. Dağıtım ekibi daha sonra Şişli Adliyesi’ndeki 13 Asliye Ceza Mahkemesi hakimi ve savcısına kitabı teslim etti. Hakimler ve savcılar, kitabı okuyacaklarını söylediler ve teşekkür ettiler. Av. Rahmi Ofluoğlu, karşılıksız çek davalarında karar verici olan hakimlerin beraat kararı vermesine ikna edici çalışmaların devam edeceğini söyledi. Ekip aynı gün içinde Bakırköy Adliyesi Asliye Ceza hakim ve savcılarına da kitabın dağıtımını yaptı. Bakırköy Adliyesi’nde polis engeli ile karşılaşılmadı. (Duyuru 4)

eKitabı Okumak İçin tıklayınız…

savunma .

Kadıköy 3.Asliye Ceza Hakimi ile Uzun sohbet!

23 Ekim 2009 Cuma Ali Cenk Ofluoğlu

Çek Savunma kitabı yazarlarından ve editörü Ali Cenk Ofluoğlu yanındaki ekip ile birlikte Kadıköy Adliyesi’nde kitabın dağıtımını yaptı. Dağıtımı yapmaya giderken kitapları verip çıkma düşüncesi ile giden Cenk Ofluoğlu, birçok hakim tarafından sohbet için durduruldu. Hakimler kitap hakkında meraklı ve istekli sorular sordu. Ofluoğlu, özellikle Kadıköy 3. Asliye Ceza hakimi ile 1 saate yakın kitap hakkında sayfa sayfa sohbet etti. Kitabı verip çıkmaya hazırlanan Ofluoğlu’nu hakim durdurdu. Kitabın konusu nedir sorusunu sorarak başladı. O sırada hakimin yanında 2 stajer hakim de vardı. Cenk Ofluoğlu, soru üzerine, her ne kadar hazırlıklı olmasa da, kitabın yazarlarından biri olma avantajı ile, açıklama yapmaya başladı. Kısaca kitabın yazılış amacını, 3167 sayılı yasanın AiHS Ek 4 1. Madde , Anayasa 38. Madde, (Borç İçin Hapis Yasağı)AiHS 6. Madde ve Anayasa 36. Maddeyi (Adil Yargılanma) ihlal edecek şekilde hazırlandığını, ve dünyadaki 222 ülkeden sadece Türkiye ve Arjantin’de kast aramadan karşılıksız çek keşide etmeye ceza verildiğini açıkladı. Bu sırada dikkatlice dinleyen hakim, araya girdi ve Fransa’da staj yaptığını ve orada karşılıksız çeke ceza verildiğini söyledi. Ofluoğlu, oradaki durumun farklı olduğunu, orda bir nevi kast aranarak ve adil yargılama yapılarak ceza verildiğini, kitaptaki ilgili sayfaları göstererek açıkladı. Hakim tekrar dinlemeye başladı. Ofluoğlu, 3167 sayılı yasanın TCK 21 ve TCK 52’ye aykırı olduğundan 5252 sayılı yasanın uyum için verdiği sürenin 31.12.2008’de dolmasından dolayı 1.1.2009’dan itibaren çek yasasının yürürlükten kalktığını belirtti ve bu görüşüne dayanak olacak başta Adem Sözüer olmak üzere, hocaların ve otoritelerin ismini verdi. Bu noktada, hakim, Yargıtay başkanının çeke ceza kalkmalı açıklamasını hatırlatan Ofluoğlu’na, “Peki o zaman bizim verdiğimiz çek keşide etme cezalarını Yargıtay neden onuyor?” dedi. Ofluoğlu ise, politaya fazla girmemek için, “demek ki Yargıtay’ın tek bir görüşü yok, efendim” yanıtını verdi. Hakim kitaptan başka birçok sorular da sordu. Ofluoğlu, “vaktiniz az olursa, özellikle çok iyi bir özet olan Sonuç bölümünü okuyun, efendim” dedi. Hakim Ofluoğlu’na çok teşekkür etti ve aslında kensinin de karşılıksız çeke ceza vermek istemediğini, ama teknik olarak Yargıtay İçtihatına uymayı tercih ettiğinden dolayı ceza verebildiğini belirtti. Ofluoğlu, bu noktada, içtihat tapınmacısı olmayan, özgür iradeli bağımsız hakim hatırlatmasını yapmak istedi, ama sonra kırıcı olmamak için vaz geçti, çünkü sicil notunu veren Yargıtay’ın kararına uyan hakimin üstüne gitmek istemedi. Ofluoğlu’nun bu görüşmeden çıkardığı sonuç, hakimlerin kamuoyunu görürlerse, çeke ceza vermekten vaz geçme eğiliminde oldukları idi. Sadece biraz cesaret vermemiz gerekiyor Sayın Asliye Ceza Mahkemeleri hakimlerine. (Duyuru 3)

eKitabı Okumak İçin tıklayınız…

Karşılıksız Çek eKitap Hazır!

23 Ekim 2009 Cuma Ali Cenk Ofluoğlu

Sosyal patlama düzeyine gelen ve eylemlerin ateşlendiği karşılıksız çek sorununun çözümünde önemli bir adım olan “Karşılıksız Çek Savunma” kitabı, 20 Ekim Salı günü yayınlanmıştı. Kitabın sonuç bölümü dün eKitap olarak yayınlandı. Çeke hapis cezası verilmesi konusunu ele alan eKitap, hem hukuksal hem siyasal açıdan sorunun çözümüne yönelik iyi bir analiz sunuyor. eKitabı okuyanlar, konunun çok güzel ve anlaşılır bir dilde özetlendiğini söyledi. eKitapta hukuksal ve siyasal açıdan sorunun çözümüne ışık tutacak yazılar var. (Duyuru 2)

eKitabı Okumak İçin tıklayınız…

Karşılıksız Çekin Savunma Kitabı Çıktı!

20 Ekim 2009 Salı Ali Cenk Ofluoğlu

Karşılıksız Çek Savunma kitabının 1. baskı 2. düzenlemesi salı günü yayınlandı. Bu düzenlemede 34 sayfalık bir sonuç bölümü ile tüm karşılıksız çek sorunları, hukuksal ve siyasal yönleri ile özet olarak ele alınmıştır. (Duyuru 1)

eKitabı Okumak İçin tıklayınız…

.

 • Destekleyen olarak adının yazılmasını isteyenler isimlerini bildirsin.

17 Responses to “Duyurular”

 1. aydın efe Says:

  rahmi bey ana yasa mahkemesi gerekçeli karar ne gibi sonuç çıkacak saygılarımla

  • rahmiofluoglu Says:

   Anayasa Mahkemesi gerekçede karşılıksız çek suçu KAST ile işlenebilen bir suçtur derse 3167 den verilen mahkumiyetler düşer..Bu 3167 kararlarına af demektir..

 2. kalender Says:

  Rahmi bey,yeni yasa tasarısı ndaki TCK Yasası eskiye oranla iki kat daha ağırlaştırılmış.Yeni yasa tasarısının taslağını burada yayınlayabilirseniz çok iyi olacak.Bir an önce sesimizi çıkarmamız lazım.Yasa en azından daha düzgün çıkarılsın.

 3. erol Says:

  merhaba rahmi bey nasılsınız çalışmalarınızda başarılar diliyorum sizin büyük emeğiniz le birlikte kazandığımız özgürlüğümüzü yaşıyoruz fakat zaman su gibi akıp gidiyor şu an geçici işlerle karnımızı doyuruyoruz ceza evinde iken işyerlerimiz kapandı mallar icradan gitti tekrar ceza evine girme korkusuyla bir işte kuramıyoruz ne yapacağımızı şaşırdık 5 ay kaldı kimseden ses çıkmıyor yapılabilecek bir çalışma varsa katılalım size minnettarız teşekkür ederim iyi çalışmalar

 4. erol Says:

  rahmi bey size hergün binlerce kez teşekkür ediyoruz şu özgürce aldığımız nefeste sizin katkınız çok büyük fakat zaman hızla geçiyor taahhütlerin sonu geliyor çıktık işyerlerimiz kapalı açamıyoruz iş bulamıyoruz tabi ödemeleride yapmamız mümkün değil alacaklılar ek anlaşmaya yanaşmıyor faiziyle birlikte ödeyin diyor çıkmazdayız yeni gelişmelerde söz konusu değil bize tekrar ceza evi görünüyor sorun bitmiş olsa iş yerimizi açar ödemeye başlarız ama önümüzde ceza evi engeli dururken böyle bir girişimde bulunamıyoruz bizlerin yapması gereken ne varsa hazırız siz yine önderlik edin yeter çalışmalarınızda başarılar dilerim iyi günler

 5. Su Tav Says:

  Su Tav // Kasım 23, 2009 6:22 pm | Yanıtla

  DUYURU

  KOSİAD
  Yapı kredi bankası
  Pendik şbe kodu:037
  Hesap no:85009717

 6. buket Says:

  herşeyden önce yaptığınız çalısmalar için sizi kutluyorum.pazartesi günleri olan taksimdeki toplantılar kaçta ve nerde oluyor?bilgilendirirseniz çok sevinirim.isteyenler katılabiliyorlar mı peki?çok teşekkür ederim…

  • rahmiofluoglu Says:

   Kosiad Pazartesi toplantıları Ataşehir dernek merkezinde yapılıyor, dernek amaçlarına inanan herkes katılabilir.
   İletişim:Tel. 0216 455 39 63- 64

 7. CoCenk Says:

  Dün zengin iş adamı olanlar bugün mağdur oldular, bugün aynı tahtlarda oturanlar da elbette yarın ne olur bilemeyiz. tespitiniz çok yerinde. teşekkür ediyorum Mustafa Bey.

 8. mustafa arslan Says:

  unutmamak gerek bu işler sıra ile birgün gelir bu yasada çeke ceza olmasını savunanlarda aynı akibete uğrar o zaman anlarlar borcunu ödeyemeyen esnafların sabahlara kadar kaç geceyi uygusuz geçirdiğini,her gece uyuyan cocuklarına bakıp sesisizce ağladığını ne fark eder bu insanı alıp ha hapse atmışsın hada kafasına bir silah dayayıp bütün dertlerinden güya kurtarmışşın her ikisindede mağdur geride bırakılanlar ve geleçeği sadece borcunu ödeyemediği için ondan kopartılarak alınan babası veya annesi ile geleçeği karartılan bir gençlik.Ey siyasi iktidar unutrma bu dünyada olmazsa diğer tarafta bunun hesabını vereçeksin.hak kik kişi rasında olur üçünçü kişi alaçak ve vereçek rasında hüküm verir bi taraf olmaz

 9. CoCenk Says:

  yarın sabah Kanal Türk televizyonunda Av. Rahmi Ofluoğlu konuk olacaktır. Telefon ve ePosta ile programa katılım göstererek karşılıksız çek mağduriyet durumlarınızı ve görüşlerinizi bildirin. Katılım ne kadar yüksek olursa, televizyonlarda yer alma oranımız o derecede artacaktır. Bu fırsatı atlamayalım!

 10. osman acikalin Says:

  sayin rahmi ofluoglu bey onculugunuzden oturu tesekkur ederim .bu yazimi meclise ve kamuoyuna ulastirirmisiniz/ecdadimiz osmanli devleti borcunu odeyemeyenlerin borcunu odemek icin vakiflar kurmustur.bu durumda meclis buyuklerimizin ne yapmasi gerekir/ saygi ve sevgilerimle

 11. necdet Says:

  Bu SN. Ofluoğlunun hazırladığı bu kitap beyoğlu adliyesine de dağıtılacakmı?
  Bildğim kadarı ile de orada da çok dava ve karar var.(-) yönde…Acilen orayada dağıtılmalıdır bence….

  • CoCenk Says:

   evet Necdet bey. araya bayram tatili giriyor. bu hafta vakit kalmasa bile, önümüzdeki haftabaşı Beyoğlu Adliyesi’ne kesin dağıtılacak.

 12. rahmiofluoglu Says:

  Çek yasası Ak Parti Merkez Karar Yönetim Kuruluna taşındı
  Arkadaşlarım
  Dün yeterli sayı daha doğrusu hayal ettiğimiz sayıyı yakalayamadık..
  En büyük Handikapımız bu, bir çoğumuz kaçak veya saklanarak yaşamak zorunda, eşleri cezaevinde olan kardeşlerimiz ise izin almakta zorlanmaktadırlar, eşleri bunu bir gurur meselesi yapmaktadır, saygı duyarım..

  Arkadaşlar bugün bize getirdiği büyük bir başarı var,
  Çek yasası Ak Parti Merkez Karar Yönetim Kuruluna taşındı,
  Pazartesinden itibaren çek yasası meclis gündeminde olacak..
  Sayın Canikli ve Ak Parti Grup Başkanvekillerine ve Sayın Sadullah Ergine, Ak Parti içindeki muhalif sesleri kısmak amacayla çek yasasını MKYK ya taşıyarak bir an öne gündeme taşıma gayretleri için teşekkür ederiz.

  Bize düşen MKYK üyelerine ulaşıp sorunlarımızı anlatmak..
  Ankara eyleminde bulunan ve dışardan telefon ve maille destek veren Arkadaşlarımıza teşekkür ederiz
  Saat: 13:58 10 yorum Bu kayda verilen bağlantılar
  Katagori: çek yasası

 13. duygu@edonanim.com Says:

  TUTKLANMAZSIN FATİH BEY O KALABALIKTA KİMSE DURUN GBD YAPACAZ DEMEZ

 14. fatih taşkın Says:

  gencecik fidanları al bayraklı tabuta koyup evlerıne gonderen 34 pkk lıdan tutuklanan yok,kuresel kriz ,haksız rekabet,ekonomik durgunluk,hastalık vs sebeplerle çeklerini ödeyemeyenler hapse,yazık vallahi yazık ben bırkısıyım ama sızınleyım yaptığınız ve yapacaklarınız için şimdiden size minnettarım ..selam ve sevgiler.perşembe ankaradayım çekten dolayı tutuklanmazsam….


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: