HAKARET

BU İFTİRA VE HAKARET İÇEREN YORUM SİTEDEN KALDIRILDI, AMA BU YORUMU YÜZLERCE KİŞİ OKUDU. YORUMU KALDIRMALARININ YORUMUNU SİZLERE BIRAKIYORUM.

cekmagdurları.com Sitesinde “Avşar ” nicki ile yazan kişi bana iftirada bulunarak hakaret ediyor. İftira şu:

“Ben  çek mağdurlarının eşlerini veya diğer bayan yakınlarını MSN ye ekleyerek bu bayanlara sarlkıntılık yapmışım”

İŞTE BU ALÇAK YORUM:

AVŞAR dedi ki… // 87

BEN İKİ YILLIK MAPUSLUKTAN SONRA YENİ YASADAN FAYDALANDIM ÇIKTIIM VE SİTEYİ SESSİZCE TAKİP EDİYORUM
ANLADIĞIM ŞU,OFLUOĞLU DEĞİŞİK NİKLERLE GİRİP YAZIYOR, ÇÖPÇATAN, 77 HEP AYNI ŞAHIS. YAHU KARDEŞİM SEN ŞÖYLESİN BÖYLSİN BÜYÜKSÜN YETENEKLİSİN BUNLAR TAMAM ANLADIK NE İŞİN VAR UĞRAŞIYORSUN BURAYLA GİT KENDİ YERİNE KURTARR DÜNYAYI MADEM BU KADAR BÜYÜKSÜN BURASI KÜÇÜK KÜÇÜKLERLE!!:) UĞRAŞMAK YAKIŞIYORMU SANA KOCAMAN ADAMSIN HAA KOCAMAN DEDİNDE BUNUDA YAZMADAN GEÇMİYEYİM KENDİN GİBİ BİR RUMUZ SEÇMİSİN “ÇÖPÇATAN”…
ANNELER ABLALAR EŞLER KISACA KARDEŞ GÖRDÜKLERİMİZ BU SIKINTILI ZAMANINDAN KURTULUŞ MÜCADELESİ VERİRKEN VE BİZLERİ MAPUSLUKTA KURTARMAYA ÇALIŞIRKEN BUNUN İÇİNDE HERKESTEN MEDET UMARKEN KEZA GEREK TELEFONLA GEREK MSN YE SENİ EKLEDİKLERİNDE BU BAYAN KARDEŞLERİMİZLE EŞLERİMİZE NASIL SARKTIĞINIDA UNUTMADIK SANA BU HUYUNU SÖYLEMEYE KİMSENİN DİLİ VARMADI ANCAK BU KARDEŞLERİMİZ EŞLERİMİZ OLABİLDİĞİNCE SENDEN UZAK DURMAYA ÇALIŞTILAR. BUNLARIDA UNUTMADIK OFLU UNUTMAYACAĞIZDA.. AKLININ BİR KÖŞESİNE YAZ BUNLARI HER ŞEYİN BİR ZAMANI VAR

SAVCILIĞA VERECEĞİM DİLEKÇENİN ÖZETİ ŞÖYLE OLACAK:

cekmagdurları.com Sitesinde yer alan bu yazı kişiliğime yönelik ağır hakareti içermektedir. MSN üzerinden bayanlara sarkıntılık yaptığım internet üzerinden yapılan bu yayınla bana iftira edilmektedir.Emniyet müdürlüğüne yazı yazılarak söz konusu sitede bu yazıyı yazan kişinin tespit edilmesini, bu tespit edilemiyorsa site sahibinin tespitini ve ilgili kişi hakkında şahsıma yayın yolu ile hakaretten dava açılmasını…..Bu tür hakaretlere anonim isimler altında sıkça yer veren bu siteninin yayınının durdurulmasını…….

MSN üzerinden yapılan yazışmaların  SERVER’lerde kayıtlı olduğunu ve tespitinin çok kolay olacağını düşünüyorum. Müfteri veya site sahibi bu iddiasını kanıtlamak zorunda kalacaktır, ispatlayamaz ise müfteri olacaktır ve yayın yolu ile hakaretten mahkum olacaktır.

İŞTE İLGİLİ YASA MADDESİ

Hakaret

MADDE 125. – (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakıştırmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilât ederek işlenmesi gerekir.

(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi hâlinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.

(3) Hakaret suçunun;

a) Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı,

b) Dinî, siyasî, sosyal, felsefi inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklamasından, değiştirmesinden, yaymaya çalışmasından, mensup olduğu dinin emir ve yasaklarına uygun davranmasından dolayı,

c) Kişinin mensup bulunduğu dine göre kutsal sayılan değerlerden bahisle,

İşlenmesi hâlinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.

(4) Ceza, hakaretin alenen işlenmesi hâlinde, altıda biri; basın ve yayın yoluyla işlenmesi hâlinde, üçte biri oranında artırılır.

(5) Kurul hâlinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret edilmesi hâlinde suç, kurulu oluşturan üyelere karşı işlenmiş sayılır. 

BİR ÖNEMLİ NOT

Sami Kal’in ben MHP li olduğuna da inanmıyorum. Benim her kademede MHP li dostum oldu. Bu insanlar adam gibi adamdı, müfteri ve yalancı olanına rastlamadım. Sami Kal MHP yede yakışacak biri değil bana göre…

 

 

 

5 Responses to “HAKARET”

 1. mağdur şahıs Says:

  çok ama çok üzücü bir yazı. çek mağdurlarına (her ne kadar mesleği olsa da) yardımcı olan bir avukat hakkında gene çek mağdurlarının dayanışma sitesi olarak kullanılan bir sitede böylesine bir yazının yazılmış olması insanın aklına başka sorular getiriyor. bu yazıyı yazan kişi iddialarının gerçekliğine inanıyorsa ispatlarını da ortaya koyması gerekir. hiçbir ispatı belirtmeksizin “çamur at izi kalsın” tarzı bu tür söylemlerin amacı kendini çek mağdurlarına yardımcı olmaya adamış Rahmi bey gibi bir insana zarar vermek, hatta dolayısıyla çek mağdurlarına zarar vermektir. ki bu mantıkla da bu yazıyı bu siteye yazan kişi gerçek çek mağdurlarına dost değil ancak düşman olabilir. Rahmi beyi şahsen tanımamakla birlikte, sadece yazılmış bu yazıyı okuduğumda benim aklıma ilk gelen, Rahmi bey in başarılarını kıskanan ya da ona engel olmak isteyen, hatta belki de aynı meslekteki bir insan tarafından yazılmış olduğudur. Bu yazıyı yazmış olan arkadaşa sesleniyorum, lütfen gerçekten de yazdıklarınızın arkasındaysanız ispatlarınızı ortaya koyunuz. Bunu yapınız ki gerçekler ortaya çıksın ve biz de bilelim iyiyi kötüyü.

 2. su Says:

  siteden yazıyı kaldırmaları yazdıklarına inanmadıklarını gösteriyor.adam olan kaldırmaz.ama sonuç değişmeyecek boşa kaldırmışlar CEZAYI YİYECEKLER.
  YALANCILAR BİZDEN KORKSUN.

 3. su Says:

  ZATİ SUNGUR ,
  Adın gibi hokkabazssın.Ancak adalet sizin ağzınızın payını verecek.Öle bura sanal diye kimseye hakaret edemez iftira edemezsin.Hesabını adalet önünde veririsin.Bende şahitlik yapacağım.Haberin olsun.
  Cezayı yediğiniz gün çok güleceğim.

 4. ZATİ SUNGUR Says:

  SEN BAROYA, AVUKATLIĞA YAKIŞAN BİR ADAMMISIN?
  ÖNCE ÇUVALDIZI KENDİNE Bİ BATIR.
  NE OLDU ACIDI MI?
  DAHA ÇOOOK ACITACAKLAR


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: