ÇekMağdur

Çek Mağdurları Sitesi İstanbul Toplantısını Haber Yapmadı

Kritik noktada, CHP’nin Anayasa Mahkemesine gideceği günlerde çek mağdurlarının 20 Ocak 2010 da İstanbul’da yapacağı toplantıyı cekmagdurları.com sitesi haber yapmadı.

Toplantıyı Kosiad düzenlemektedir. Toplantı haberi site yönetimine iletildi. Alınan cevap şöyle:

-Biz de Ali Riza Öztürk ile görüşeceğiz. Size döneriz.

Dönmediler henüz.

Daha sonra sitelerinde MY WAY imzası ile bir haber çıktı Kulkuloğlu ile görüşmüşler, Kululoğlu mecliste çek kanunun getirdiği sorunlar ile ilgili gündem dışı bir konuşma yapacak. Bunu duyuruyor.

Bİz geçmişte bu sitenin düzenlediği Ankara eylemlerine destek verdik.

Destek verdik çünkü çek mağdurlarının kurtuluşu mücadelesi veriliyordu. Gerekirse bu desteği banka dekontoları ve Eyleme katılan dernek üyelerinin isimleri ile açıklarız.

Küçük olsun benim olsun dar kafalılığı ile bir yere gidilemez!

Tutumunuzu değiştirin, çek mağdurları sizi bağışlamaz.

 

11 Responses to “ÇekMağdur”

 1. ozan Says:

  Merhaba
  Kopuzlar a.s magduru olduğunu söyleyen arkadasa sunu belirtmek istiyorum 20 bin Tl karşılığı gayrimenkul teminatlarını geri alabiliyorsa bu parayı destek amaçlı verebilirim..birlik29@gmail.com adresinden ulaşabilir

 2. erkan şat Says:

  Bence en guzelı bunları yokmuş gibi kabul etmektir ..bunların zaten tek başlarına yapabıleceklerı bir bir meziyetleri yok..bugune kadar ne yapabıldıler de şimdi yapacaklar…zamanında bugunun derneğinden odemeler alarak ankaraya gidenlerı hepimiz bılıyoruz ..sonra bu ınsanlar cıkmış ortaya ahkam kesıyorlar..derneği kötülüyorlar..kendısini bu davaya adamış ustadımızı Rahmi Bey e laf sokmaya calısıyorlar..ne hakla ne amacla..senın etin budun ne ..senin vasfın ne …zaten cesaretın olsa cıkar zaten gercek kımlığınle yazar belli bir nıckin arkasına saklanmazdın …ama nerde bu cesaret sizlerde…bu yuzden destek vermesınızde bırakında bu mucadeleyı fedakarlıklarla yuruten degerli insanlara kostek olmayın..zaman bırlık zamanıdır ..sıyası gorusleri abuk sabuk seylerı bır yana bırakın sonucta bır gun bu yasadan dolayı tekrar ceza evıne gırıldığınde kımse sana bana görüş sormayacak..bu yuzden yeter artık ..bırakın mucadelemızı yapalım ..ha destek vermıyorsanızda kostek olmayın içimizdeki irlandalı olmayın

 3. kopuz a.ş magduru Says:

  Sayın su : kopuz a.ş hakkındaki görüşlerinizi ve duyumlarınızı okudum yazdıklarınız kopuz a.ş nin yaptıklarının bayilerine yaşattıklarının yanında bir hiç olarak kalıyor.Kopuz a.ş bayilik yaptıracagı kişileri özenle seçiyor ve o kişileri bitirebilmek için elinden geleni tam anlamıyla yapıyor, sözde faiz istemiyoruz borcunuzu ödeyin şeklindeki bildirdikleri görüşün ardından verilmiş olan ipotekler ve ipotek sahibinin ne kadar mal varlığı varsa onları tamammen üzerlerine geçirdikten sonra tahliyeler başlatıp borcu en az iki katına çıkarıp insanları mahvediyorlar.Ayrıca verdikleri hiçbir sözün arkasında durmuyorlar. Ben kendilerinin bayisiydim borcumun iki katını ödedim ve kendilerine vermiş oldugum yaklaşık 1.000.000 liralık ipotegin hiçbirini geri alamadım sözde 40.000 lira faizden zekat saydılar halen 20.000 lira istemekteler şuan ödeme gücüm yok bunuda çok iyi biliyorlar ama eminimki o istedikleri parayıda ALLAH izin verirde ödersem eger yeniden birşeyleri bahane edip para isteyeceklerdir.Bu kadar acımasız ve gaddarca ticaret yapmalarının altında ne yatıyor çok merak ediyorum.

 4. su Says:

  cenk bey,
  bu yazıyı kim göndermiş benle alakası yok.
  Kimlik tespiti rica ediyorum.Sanal diye hiç kimse özgürlüklerimize dil uzatamaz.Yeter cevabınızı hukuki olarak alacaksınız düzenbazlar.

 5. su Says:

  bu ne saygısızlık,
  ben bu yazıyı yazmadım bunu yazan hangi terbiyesizse utanmalıdır

 6. su Says:

  Arkadaşlar,
  Bize gelen bilgiler kopuzlar Marketinin .(HER NEYSE)tefeci zihniyetiyle hareket ederek bile bile insanları batırıp mahvettiğidir.KOPUZLAR BU EYLEMİ BİR ÇOK BAYİİNE BU ŞEKLİDE UYGULAMIŞ.Şu ana kadar bizimle iletişime geçen bayii sahibi ikidir.Bu konulardan haberi olan arkadaşların bizimle iletişime geçmelerini Bizim ticaret insanlarımızı batıranlardan hesap soracağımızı bilmelerini isteriz. KOPUZLAR MARKET bir çok bayilerine bu yöntemi uygulayarak onşları batırmış.ŞU ANA KADAR 2 BAYİ İLE İLTİŞİMDEYİZ.
  Diğer mağdurlara ulaşmak iiçin detek olmanızı bekliyorum.
  Birlikten kuvvet doğar unutmayalım

 7. su Says:

  İyi haber,
  Dün yazamadım,Manisa Selendi ceza evinden tahliye var.
  Yeni yasayla ilgili erken ibrazdaki beraat kararını çıkan arkadaş istiyor.Lütfen herke güncel kararları derneğe iletsin.

 8. SAMİ KAL Says:

  bu mesajı cezaevinde iken gece yarısı meclis tv’de sayın vekil SUAT KILIÇ’ın son dakka manevrasıyla ugramış olduğumuz hayal kırıklığına ithafen çek mağdurlarının hissiyatını dile getiren satırlardır. hepimiz başımızı elimiz arasına alarak düşünelim. nerde hata yaptık.

 9. SAMİ KAL Says:

  sayın vekilim, yeni çek yasasının çıkarılmasındaki üstün çabalarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. ben 2004 yılında iflas ettim, 2006 yılından buyanada dönem dönem ceza yattım 20 aralık 2009 tarihindede yeni yasadan yararlanarak tahliye oldum. ben iflas edinceye kadar 1700 yaprak çek ödedim. 150 yaprak çek kalınca iflas ettim ödeyemedim. mahkemeler, alacaklı baskısı, polis,, savcılık, mafya baskısı altında ömrümden 5 yıl gitti ceza evinde hiç olmazsa mafya baskısı yok.tek sorun para için özgürlüğün elinden alınmış olması. dışarda ailem aç rezil,içerde ben beş parasız rezil, bıktım bu hayattan iki üniversite mezunuyuım. sigaradan başka kötü alışkanlığım yoktur.beni hırsız, gaspçı, ırzcı, katil ile aynı kefeye koyan devletim bunlarla beraber ceza yatırdı. param olmadıgı için paspas çektim, bulaşık yıkadım. bumu adalet, bumu suç ayırımı. 20 kişilik koguşta 55 kişi millet yerlerde yatıyor, bumu insan hakları, insan hakları sadece pkk ve apoyamı var. sıcak su yok, soguk su şansına, yemekler yetersiz, koguşun bahçesi yok. bumu insan hakları.dedikki akp bu işi çözer maalesef sizlerde lobileri aşamadınız. alacaklının hakkını koruyalım derken bizi iyice çıkmaza soktunuz. öncelikle şunu belirteyim bizler dolandırıcı degiliz. dolandırıcılar ya dışarda yada yurt dışında. biz magdurlarda cezaevlerinde sürünüyoruz.ben 5 yıl olmuş, ödeyememişim, lütufta bulundunuz 2 yıl erteleyelim dediniz umutlandık 2 yıl uzun süre, ama şahsınızın gece yarısı son dakka golü ile bizi ters köşe yaptınız hayal kırıklığına uğrattınız. siz ömrünüzde hiç ceza evine gittinizmi. insanlar nasıl yaşıyor gördünüzmü. içerdekilerin hepsimi suçlu. hiçmi masum olanı yok.ben hala geceleri uyuyamıyorum, uykudan cezaevindeymişim de sayıma yetişemiyormuşum psikolojisi ile uyanıyorum. dışarı çıkmak için hala bagkur emeklisi babamdan harçlık alıyorum. ben bu vadede işte kuramam borçta ödeyemem. hedefim özgür oldugum sürede çalışıp, içerde lazım olan parayı ve bu sürede ailemi geçindirecek meblağı kazanma peşindeyim.sizden ricam infaz yasasında düzenleme yapmanız, apc 100 tl yi artırmanız. denetimli serbestlik vede açıga ayrılmada 50.000 tl sınırını genişletmeniz. bu kıriz bana babamın, iki gözü, bir ayagı vede by pas ameliyatı, eşimin akıl saglıgı vede benim akıl sağlığım vede çocuklarımın ruh sağlıpı olarak mal oldu. elinizi başınız arasına alın siz siyasilerin hiçmi suçu yok.

 10. ilyas Says:

  Sayın Ofluoğlu,
  Sizi yaklaşık 1 yıldır yazılarınızdan izliyorum.Çek kanunu ie ilgili uğraşı ve mücadeenizide taktirle karşııyor ve sonsuz teşekkür ediyorum.Bir hukuk adamı olarak oayarı irdeemeniz tabiki bizerden çok farkı.Bunu inkar etmek asla mümkün değildir olamazda.Ne olduda bu çek mağdurları sitesinden ayrıldınız bunu anlayamadım.Tabiki kendi sitenizdede hizmete devem ediyorsunuz ama keşke parçalanmasaydık.İnan buna çok üzülüyorum.Birçözümü yokmu tekrar güç birli sağlamanın?Toplantınıza katılmak istiyorum.mns mi kaydederseniz mutlu olurum.Saygılarımla.

 11. KAYAMEN Says:

  Bu mücadelede bir hukukçu olarak çek mağdurlarına
  en büyük destek Av. Rahmi Ofluoğlundan gelmiştir. Eleştirilere darılıp Rahmi beye tavır almak en hafif tabirle
  haksızlık olur. Bu kritik zamanda duygularla değil mantıkla hareket etmeliyiz.Gün birlik günüdür.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: