ÇekMağdurlarıİstanbulToplantısı

 

KOSİAD ( Küçük Orta Sanayici ve İŞ adamları Derneği)  

İSTANBUL TOPLANTISI

Zor durumdaki Kobi’ler 20.Ocak 2010 saat 14.00’te toplanıyor.

Toplantıya CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel TEKİN,  CHP Mersin Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Ali Rıza ÖZTÜRK katılacaklardır.

Ali Riza Öztürk Çek Kanununun İptali İçin Anayasa Mahkemesine Başvuru ve yasanın getirdiği sorunlar üzerine bir konuşma yapacaktır.

TOPLANTI GÜNDEMİ

 • YENİ ÇEK KANUNUNUN İPTALİ İÇİN ANAYASA MAHKEMESİNE BAŞVURU

 

 • YENİ ÇEK KANUNUNUN UYGULAMASI VE GETİRDİĞİ SORUNLAR

 

 • FİRMALAR YENİ ÇEK KANUNUNUNDAN SONRA YÖNETİMİNDE HANGİ DEĞİŞİKLİKLERİ YAPMA DURUMUNDALAR

 

 • YENİ ÇEK KANUNUNUN GETİRDİĞİ YENİLİKLER VE PİYASAYA ETKİLERİ

 

 • YENİ ÇEK KANUNUNUN FİRMALARA VE BANKALARA GETİRDİĞİ YENİ CEZALAR

 

 • YENİ ÇEK KANUNU İLE SUÇ OLMAKTAN ÇIKAN FİİLLER

İletişim :Yeşim Turan
KOSİAD
Tel. 0212 886 64 10, 0212 886 19 06, 0555 998 66 66

Toplantı Yeri: TOPKAPI ERESİN OTEL

Adres : Millet Cad.N:186 34104 Topkapı / İstanbul

Tel.: +90 (0212) 631 12 12
Fax: +90 (0212) 631 37 02

Toplantı Saati  : 14.00 ile 19-00

Çek kanununu tartışıyoruz. Gerçekler gizli kalmayacak.

Ocak 16, 2010 · Yorum Yapın

Çek mağdurları, çek kanununu tartışıyor. Çek mağdurları, çek kanununu tartışıyor. TOPLANTI AFİŞİ GÖRMEK İÇİN TIKLA

 

29 Responses to “ÇekMağdurlarıİstanbulToplantısı”

 1. NURİ Says:

  SAYIN OFLUOĞLU İKİ SİTE BERABER MÜCADELE ETTİĞİNİZDE GURUR DUYDUM,VE SONUÇTA HAKSIZLIKTAN ZORA DÜŞMÜŞ İNSANLARIN TOPLANARAK BİRLİKTE TEPKİYLE SİZLER BAŞI ÇEKEREK MÜCADELEYE DEVAM EDİLECEĞİ YERDE BASİT DÖNGÜLERLE BİRBİRİNİZİ SUÇLAMANIZ BU DAVAYA İHANETTİR.VE İNSANIN AKLINA NE ÇIKAR VARDA DİYE SORU GETİRİYORSUNUZ.SAYIN ŞEVKİ KULKUKOĞLUNA BU SÖZLERİ SARFETMENİZİ ÇOK AYIPLIYORUM VE SORU İŞARETİ SİZE GELİYOR.BEN NASIL SAYIN ÖZTÜRK ÜN MÜCADELESİNDE GURUR DUYDUYSAM SAYIN KULKULOĞLUNUN MÜCADELESİNDE DE GURUR DUYDUM VE HER KES BU DAVA İÇİN MÜCADELE EDİYOR.KULKULOĞLUNA KARŞI DÜŞÜNCELERİNİZİ ÜZÜNTÜYLE KARŞILIYORUM.EĞER DOĞRU ANLADIYSAM KINIYORUM.SAYGILARIMLA NURİ TİPON

 2. sami kal Says:

  sayın su yakından tanımak isterseniz facebook ve google sami kal yazarak ögrenebilirsiniz.

 3. sami kal Says:

  sayın su
  benim agzım yandı, canım acıyor. sizler gibi tuzu kuru degilim, asıl meslegim mali müşavirlik ama baba meslegi olan ayakkabı imalatı ile ugraşıyorum.30 yıllık müessese akp döneminde bu hale geldi. daha çok tanımak istiyorsanız facebook tayım orda telefonum ve profilim var. ben sanal degil gerçegim gerçekleri en acı şekilde yaşayarak ögrendim. beni, evimi soyan hırsızla aynı koguşa koyan, iki çocuga tecavüz etmiş sapıkla aynı kefeye koyan,hatta onların yararlandıgı haklardan yararlandırılmayan bir magdurum. suçum katma deger yaratmak, iş vermek ekmek parası peşinde olmak, vergi ödemek mükafatı cezaevi. ben bu çarpık düzene karşıyım.evet 2004 ten bu yana bu mücadeledeyim. herkes rahat yatagında uyurken ben bu yola tek başıma çıktım. eger merak ediyorsanız google sami kal yazın bakalım karşınıza ne çıkacak

 4. su Says:

  sami kal,
  sizin iş konunuz ne.biraz tanısak.sanal alemde olsa biz reeliz, bizimle iletişim kurabilirsiniz.Tabi dürüstseniz.

 5. mtn Says:

  Sn. Sami Kal,
  Sizinle kesinlikle bir polemiğe girmek istemiyorum. Herhangi bir blogda yorum yapan bir mağdur arkadaşımız olsanız; hafif müstehzi alayınıza ses çıkarmam, içinde bulunduğumuz gergin ruh haline verir size cevap yazmazdım.
  Ancak siz aşağıda sizin yorumunuzdan kopyaladığım ifadelere göre bir misyon üstlenmiş ve etrafınızı yönlendirme kabiliyetinizi hissettirmişsiniz. Bu yüzden size cevap yazmak zorunda hissettim.
  1.) Dernekle ilgili ifadeniz;
  -“elimden geldiğincede bu guruba musallat olan asalaklarla savaşacagım”
  -“evet sizi desteklemiyoruz. zorlamı, şüphe duydugum güvenmediğim yerde olmam”
  Dernekle ilgili hiçbir bilginiz yokken;asalak,şüphe duyma gibi ifadeler kanaat önderliğine soyunmuş, iki üniversite mezunu bir şahsa ait ise, aman hata yapmış diyeceğimiz bir durum değil olsa olsa art niyettir, bölücülüktür. Dernekle ilgli bir bilgiye ihtiyacınız olursa size yardıma hazırız.
  2.) Vermeye çalıştığımız mücadele ile ilgili;
  -“senmi magdursun allahtan korksan, kuldan utansan kul hakkından kurtulmak istesen önce borcunu ödersin buralarda işin olmaz”
  -“bükemediğin bileği öpecen. eger suç işlediysen sonuna katlanacan aslanlar gibi devletin kestiği cezayı yatacan. dürüstmüş, kul hakkıymış pöh… bunlara karnımız tok.eger ceza yatmaya yüregin yoksa o zaman suç işlemeyecen en kısa ve kesin çözüm intihar edecen. gerçi sen intiharın haram oldugunuda bilmezsin ya.”
  ifadelerinizdeki düşüncelere sahipseniz. Zaten aynı safta değiliz. Ben, “Ticaretin teminatı insan özgürlüğü olamaz” diyorum, Siz “eger suç işlediysen sonuna katlanacan aslanlar gibi devletin kestiği cezayı yatacan” diyorsunuz.

  Sizden ricam; gerçek mağdurların kafasını karıştırıp onları pasifize ederek,bu mücadeleye zarar vermeyin, bölücülük yapmayın.
  Saygılar,

 6. sami kal Says:

  bravo mtn anlayışına zekana hayranım bir okumada işi çözdün. sizlerin bu kibirli ve kendini begenmiş havanız varya beni öldürüyor. havalara bakmayı bırakın biraz burnunuzun ucunu görün

 7. su Says:

  Birlikte hareket etmek,
  KOSİAD ı yaratan hepimiziz.Eğer bizler olmasaydık KOSİAD kimSe hatırlamazdı.Onun içini dolduran, değerli bir iş adamı kurumu, haline getirenler örgütlemeye gönülden destek veren sizlersiniz.
  İnanıyorumki bu dernek bu güzel yapısıyla ,amatör ruhuyla sorunlarımızı çözecektir.Bu arada etraftan gelen çatlak seslere aldırmayın.Ben şimdi bile duymuyorum sizlerde duymayacaksınız.Sizlerle beraber olmaktan mücadele etmekten çok mutluyum.
  Hapis korkusu olmadan ticaret yapmaya ,beraber merhaba diyeceğimiz günleri bekliyorum.
  Sevgilerimle

 8. su Says:

  İstanbul toplantısı
  Çek yasaısında istediğimiiz sonuç budur,
  Çeke ceza olmadığında piyasa olması gerekene dönecek ve vadeli çek yerine diğer enstrümanlar devreye girecektir, bon, poliçe gibi.. Dünyanın bütün ülkelerindeki uygulama budur. Ceza tehdidi ile piyasanın yürümesi çağdışı bir yaklaşımdır.Bizi ileriye değil geriye götüren bir uygulamadır.
  r.o

 9. su Says:

  İ stanbul toplantısı
  Çek yasaısında istediğimiiz sonuç budur,
  Çeke ceza olmadığında piyasa olması gerekene dönecek ve vadeli çek yerine diğer enstrümanlar devreye girecektir, bon, poliçe gibi.. Dünyanın bütün ülkelerindeki uygulama budur. Ceza tehdidi ile piyasanın yürümesi çağdışı bir yaklaşımdır.Bizi ileriye değil geriye götüren bir uygulamadır.
  r.o

 10. mtn Says:

  Sn.Sami Kal,

  Yorumlarınızı ilgi ve hayretle okuyorum,

  1.) Dernekle ilgili probleminizi anlamış değilim ama dernekle, dernektekilerle, derneğin amacıyla ve derneğin işleyişi ile ilgili en ufak bir bilginizin olmadığına eminim.
  2.) Çek mağduru olduğunuzu ve bir mücadele bayraktarlığı yaptığınızı ifade ediyorsunuz. Bence siz hala ne için mücadele edildiğini bile bilmiyorsunuz. Size tavsiyem hiç olmazsa bilmediğiniz konuda mücadele ettiğinizi söyliyerek etrafınızdaki mağdurlara zarar vermeyiniz. Çünkü bozuk pusula, yanlış yöne götürür.
  Saygılarımla,

 11. erkan şat Says:

  Bak Şamil efendi ne güzel ifade ediyorsun …beni bilen zaten biliyor ..evet zamanında yakalandım borc harc odedim ve hala da odemeye devam ediyorum

  yukarıdakı satırlarda yakalanmamak suc mu diye bır ifade yok duzgun okursan ..zamanında yakalandım diyorum ve cezaevıne gırdım ..sonucta kımse gonullu cezaevıne gırmıyor…ha yağ olayına değinmeme bile gerek yok ..sonucta bende bu devlete vergı ve ssk odedim yanımda calısan insanlara ekmek kapısı actım….ülkücü de olabılırsın Tıp li de sonucta insan insandır..kaldıkı ben hangı yazımda hangı magduru ezdim yada becerıksızlıkle sucladım sana soruyorum…ben blogları sucvlayabılırım demokratık bir ortamdayız ama kımsenın şahsi hakkına bir eleştiri yapmam ..kaldı kı 8 senedir bu ülkede A.K.P si var ve ekonomi nın birebir içine edenler taa kendılerıdır..facede sayfana da baktım ülkücüyüm diyorsun Muharrem Incenın butce konusmasını profılınde paylastın..işte ülkücülere örnek olması gereken bir hareket yaptın tebrik ediyorum ..yiğidi öldür hakını yeme..gelelim benim borc magdur olayıma ben dolandırıldım ..yuksek bir meblağda ve merak etme ben borcumu zaten ödüyorum …benim piyasamda Erkan Şat dediğinde herkes nasıl borcuma sadık olduğumu sana anlatır..ama ben borcumu ödüyorum diye bu davadan cekılmedim ..ınsanları işim hal oldu diye yüz üstü bırakmak benim kişiliğime sığmaz…evet ben silah tutanlardan olmadım kalem tutanlardan oldum …yalovada gemlıkte sorarsan ocaklarda bizlerin nasıl insanlara eğitim vermek için çabaladığımızı öğrenirsin ..çünkü dönem kalem tutma dönemidir ..sanırım ne demek istediğimi anlamışsındır..burada siyeset yapma taraftarı da değilim ..sana soyledım 42 yıllık hayatımda cok şeyler yaşadım ..ama tek bir şey bizleri ayakta tuttu oda onurumuzdur…ben burada cıkışlar yapabırım buraları demokratık platformlardır..ama ne senın dediğin gibi kişilik haklarına saldırdım nede insanları aşağıladım..evet kul hakkından korkarım burada bunu belşrtmek zorunda da degilim ..1 seneden fazladır mucadele ıcındeyız ..farkında isen ..bizler cezanın kalkmasından yana olalım dedikce kımılerı geldı belden aşağıya vurdu ..beddualar edildi ..ama ne oldu..baştan beri soylediğimiz tek bir sey var AF istemıyor insanlar ..insanlar borclarını odemek evlerıne ekmek goturmek istiyorlar ..ama bunu yakalanmaları oldukca nasıl yapabılırler..şimdide tek inancımız anayasa mahkemesının kararı bozmasıdır ..sonucta hayırlısı ise ne olsa o olacaktır..Tefecilerin bankaların factorınglerın etkısı altında bulunan bir iktidara sahibiz maalesef..bunları iktidar yapanlar kımlerdir yıllardır muhalefet partılerının beceriksizliği maalesef..bunlarda gidecek sonunda ve bedelını cok ağır ödeyerek ..yoksa ceza evıne gırmekten kımse zaten korkmaz ..hepimiz girmişiz işte ..ama ne var bizler belki bır cok insandan daha sanslıyız işimiz devam edıyor ..namuslu olduğumuz için pıyasada itibarımız devam ediyor..son mesajımda da yazdım Turk halkı borcuna sadıktır ve borcunu ödeyemeyıp gurur meselesı yapıp ıntıhar etme oranı borctan dolayı en yuksek oran dünyada ülkemızde ..buda Tirk insanının onurunu anlatıyor..hayatımda 2 şeye hep şükür ederim Türk olduğuma ve müslüman dogduğuma ….şimdi bana diyorsun ki borcunu ödesen burda olmazdın kul hakından korksan..herhalde borclulara yazmak yasak .o zaman ben seni dinleyim istersen 40 ay taksıtlendırdım borcumu 41 ay sonra yenıden yazmaya başlayım ..diyorsunkı 2004 ten bu yana 5 ay icerde 7 ay dışarıda ömrün gecti ..evet ödenemeyen borclar için devletın gozunde suc işledik diye yatıyoruz ama borcumuz bakı kalıyor alacaklıya ..tıpkı şimdi insanlar borclarının tümüne taahit vermek zorundalar..40 bın tl borcu olan 200 gundur ceza evınde ise yıne 40 bıne taahut verıyor..ve odeyemezse gerı kalan 200 gunu yatacaktır..bız bu adlı para cezasının adil olmadığını savunuyoruz …devletın haracaı diyoruz dunyanın hiç bir yerınde olmayan uygulama dıyoruz …sizde aynısını diyoruz ..kımseye borcumuzu silin demıyoruz demiyorsunuz ..sadece insanlar zaman ve özgürlük istiyorlar ..ki rahatca evlerıne ekmek götürebilsinler…ama goreceksın bu mucadelede sonunda zaferle cıkacağız ..Çünkü Allah adilden yanadır…

 12. sami kal Says:

  erkan efendi klavyeye geçince mangalda kül bırakmıyorsun, önceki yorumunda bende ceza yattım diyorsun, sonrakinde yakalanmamak suçmu diyorsun, bu ne tenakuz, bu ne çelişki zannederim suçluluk psikolojisinden olsa gerek. sen gel magdurları iş bilmezlikle suçla, gel nerdeyse aptal yerine koy şimdide mızmızlan, geç kardeşim geçecen. okul meselesini sen cahil yerine koydugun için yazdım ben mali müşavirim, ayakkabı ürettim. yanımda yüzlerce kişiye ekmek verdim. ne oldu çok sevdiğiniz akp zamanında iflas ettik. demekkibiz işi bilmiyormuşuz. evet milliyetçi oldugunu söylemişsin çok sevindim sen adını agzına alamıyorsun ama sonuna kadar türk milliyetçisi ve ülkücüyüm. sence mahsuru yoksa tabi.galiba sende TİP üyesisisn bakarsanız son zamanlarda tip milliyetçilikte bizi geçti.yaşım 46 işimide bilirim, yolumuda senin nasihatlertine ihtiyacım yok. çok merak ediyorsan rahmi beyde telefonum var.biz ne dedik yanınızda degiliz, yapın birşeyler ortaya çıkarın sözüm söz bütün magdurlar sizi destekleyecegiz arkanızda olacagız. demogji ajitasyon yapmaktan başka bir şey bilmiyorsun. eger lazımsa diplomamın faksını sana çekeyim. ödediğim vergileri ssk pirimlerini göndereyim. senmi magdursun allahtan korksan, kuldan utansan kul hakkından kurtulmak istesen önce borcunu ödersin buralarda işin olmaz . tencere misali dibin kara. kör kendini görmezmiş. evet 2004 yılından buyana 5 ay dışarda, 7 ay içerde ömrüm geçti ekonomi dahisi kardeşim cevap ver bakalım, hem ceza yatacam, hem kaçacam hem nasıl borç ödeyecem. bükemediğin bileği öpecen. eger suç işlediysen sonuna katlanacan aslanlar gibi devletin kestiği cezayı yatacan. dürüstmüş, kul hakkıymış pöh… bunlara karnımız tok.eger ceza yatmaya yüregin yoksa o zaman suç işlemeyecen en kısa ve kesin çözüm intihar edecen. gerçi sen intiharın haram oldugunuda bilmezsin ya. demekki biz bu işi bilmiyormuşuz engin bilgi ve tecrübelerinişzden yararlanalım eger lütfederseniz

 13. erkan şat Says:

  Bak Şamil efendi ne güzel ifade ediyorsun …beni bilen zaten biliyor ..evet zamanında yakalandım borc harc odedim ve hala da odemeye devam ediyorum …2 unıversıte olayına gelınce ıstanbul edebıyat doğu dilleri edebıyatı anadolu unıver s.muhasebe ve istanbul edebıyat fakultesınde tarih masteri..buda benım egıtım hayatım ama bunun mucadelemızle ne alakası var anlamadım..ben cıkıpta demıyorum odeyemedığımı yatarım diye ..cunku magduruz borcluyuz ve yattığımız devletın istediği harac ..sankı ceza yattın cıktıun adama borcun bıtıyormu …bu kul hakları ile mı gedeceğiz ahırete Ahmete Fatmaya borclu gıttığımızde Turkye cumhurıyetı bızı cezaevınde yatırdı ssana borcumuz yokmu dıyeceğiz öbür tarafta ..tabii ki bu manevı yönleri…ama haksız bir uygulama var eger bugun ekonomık suclara hapis cezassı olmasa insanlara calışma fırsatı verılse ınsanlar borclarını odeyebılmek için cabalar cırpınır..cunku TÜRK insanı gercekten borcuna sadıktır .TÜRK insanı kapısına bir ıcra memuru geldsın istemez TÜRK insanı o kadar onurludur kı dunya ülkelerınde borcunu ödeyemediğinden dolayı en cok intihar eden TÜRK insanıdır…Bilmem bunlar bır seylerı ifade edebiliyor mu..bunların sonucunda cocuklar yetım hanımlar dul kalıyor insanlar evlerıne ekmek götürebılecek para bulamıyorlar ..kımse derneğe zaten üye olmak zorunda degıldır ..kaldıkı Sayın Ofluoğlunun da savunulmaya ihtıyacı yok ..sevenı sever sayanı sayar o kadardır sonucta …fakat tekrar ediyorum bizler magdurlar için olumlu bir adım atan herkesten ALLAH razı olsun diyorum tekrar..ha sana gore zaten kımse magdur degıl ne hıkmetse ..bu da ilginç bir yaklaşım biraz agız dalaşına gırdığınn insan sana gore magdur değil..şişli 2-4-5-7-8-9-11 aslıye cezalarda goruldu davalarım ..Allahıma bın şükürler olsun hayatımda kımseyı dolandırmadım ..Allah haram lokmanın bogazımdan ve ailemın bogazından gecmesını nasıp etmesin..ama sana gore magdur degılsem diyecek lafım olmaz buna ..evet yakalanıp cezaevıne gırmek magdur olmamaksa sana gore degılım..kaldıkı bizler iş yaptığımız pıyasada herkes bılır ..ve halen onca olaylardan sonra dolandırılmamdan sonra ben o pıyasadan acık hesap boyle bır donemde mal alabılıyorsam az da olsa bır namusum varmış…evet desteklemek zorunda degılsınız gelmek zorundada degılsınız basta da yazdım ben insanı bir gorev olarak davet yazmıstım sadece ama tepkılerı gorunce şaştım kaldım valla..ve kafamda soru işaretlerı her gecen dakıka artmaya başlıyor Allah herkezın yolunu açık etsin

 14. erkan şat Says:

  Bır onceki mesajımda Facebbokta acılmış olan Cek Hükümlüleri Dayanışma Grubunun bana atmış olduğu mesajı yayınladım…malum arkadaş derki benı saygıya davet edıyor..ben orada yada burada bır saygısızlık yapmadığım gibi sadece 20 ocak tarıhınde yapılacak olan geniş kapsamlı toplantımıza orada yazan arkadaşlara davet attım ..ama ne hıkmetse bir davet şikayet edılıyor ve yazı kaldırılıyor..tıpık basın sansuru ..bunların hiçbirinin gercektende onemi yok..bizler bu davamız için yola cıkarken ayrı ayrı kollarda yollardan geldik..sonucta herkesin mutlaka sempatı duyduğu bir sıyası partı olusum ve siyasi görüşü vardır..ben cekınmeden her zaman her yerde mıllıyetci sağ görüşlü olduğumu beyan ederim..fakat bu mucadeleye soyunurken goruşlerımızın hiç bir onemı ve manası yoktur..ha nerede vardır herkes bir şekilde sempatızı olduğu partıye yakkınlığı varsa bazı randevular talep edılebılır ….ama artık işin zor tarafındayız..malum arkadaş grup olarak bızı desteklemedıklerını ifade etti..maalesef dıkkat edilirse ve ne hıkmetse bahsetmek istediğim konuyu hala aşamadılar..olsun buda onların gorüşü ve kararı..bize ne düşer saygı göstermek düşer..ama unutulmamalıkı her gün yenı magdurlar doguyor ve yasa cıktı cıkalı 2 ay olacak nerede ise hala uygulanamıyor bir cok insanlar cezaevlerınde belirsizlikler yüzünden cıkamadılar..işte bizler neden varız bu işlerin çözümünün kolaylaşması için ..sızlere sorarım kımın ne menfaatı var Rahmı beyın ne menfaatı var yada dıger blog olusumlarda basta gezen sahısların ne menfaatı olabılır..Kosıadın bu geniş kapsamlı toplantsıs takdır edilmesı gerekırken maalesef sabote edilmeye calısılıyor..neden cunku bazı şahısların tutmadığı bir partının vekıllerı gelıyor ..yahu kardeşim o zaman sende duzenle ..sempatı duyduğun partının vekılnı cagır ..burası herkese acık ..bakın ben ne dıyorum bende sıyası görüş olarak ayrıyım ama partılerın mılletvekıllerı halkın mılletvekıllerıdır onlara oy atan yandaşlarının degıl zaten biz onu tam olarak bir gün algılarsak o zaman adam oluruz ..ama maalesef hala bunu kavrayamıyoruz..toplantının içerığıne bakın ..yarın öbür gün dıger ay magdurlar çı gibi buyuyecekler ..ve ınanın 2 sene sonra taahut zamanı bıttığınde sosyal kaos olacaktır..bızler bır karar aldık sonuna kadar mucadelede bırbırımız bırakmamayı kaldıkı malum şahıs derkı onlar cezaevınde yatarken bizler klavye şövalyeciliği yapmışız ..kardeşim senın yattığın cezaevınde bende yattım ..senın yaşadığın her şeyı bende arkadaşlarım da yattı ..ve bakın dernek uyelerınden kac tanesının yakalanma ınfazı yok ..arastırın oyle konusun lütfen..ama bızler işimiz hal oldu diye onun bunun olsumuna laf etmıyoruz ..her mucadeleyı desteklıyoruz kaldıkı ankara gezilerınde kosıad o gunun sartlarına gore maddı destegını de yapmıstır..Rahmı bey bugun çekilse kim ne diyebılır..kendısı magdur mu hayır ..menaffatı ne …hiç bir sey…reklama mı ıhtıyacı var ..milletvekılı mı olacak …bırakalım bu camur atmaları artık ..maalesef toplum olarak boyle bir toplumuz asla kendımızden basarılı calısmaları takdır etmıyoruz…mecliste oyle degılmıııı…iktşdar partısının olumlu hiç mi bir icraatı yok..elbette var ama muhalafet korkar …olumlu bir seyı alkıslasa acaba tabanı ne der diye..bızler siyasetcı degılız ..bizler mağduruz..bizler cezanın kaldırılması için çabalayan bir olusumuz …artık anlayalım bunlari….ve ona gore hareket edelim ..Şamıl beye son bunları soylemek istıyorum ben asla bır olusumumda sıyası bır sımgeyı resim olarak kullanmadım kullanırsanız işte boyle zıt kutuplar olusuverıyor maalesef ..kaldıkı ben gerek unıcersıte yıllarımda kı mucadelem olsun ve sıvıl hayatta asla mıllıyecı yanıma kımse laf edemez…ve Turkıye cumhurıyetınde malum partı harıc hiç bir sıyası partının milliyetcılığınden süphe edilemez ne bir sagcı sosyal demokrattan fazla mıllıyetcıdır ne de bir sosyal demokrat diğerınden ..bunları gecmemız lazım artık..istediğimiz şey özgürce insan haklarına uygun yaşamaksa bazı gomleklerı cıkarmamız gerekıyor..ben o bloga insanlık namına bır davet yazdım …ha bu o arkadaşların blogunda sucmuş bunu da ogrenmış olduk zaten gereğini yaptım ve blogdan ayrıldım..sucumuz varsa aff ola diyeceğiz ..istemeyerek kırmış olduğumuz ınsanlar varsa haklarını helal ederler inşallah ..Allah herkesin yolunu açık etsın ..ama unutmayın egemenlık kaytısız şartsız mılletındır ..ve adalet mülkün temelidir ..bu temele ulaşabılmek sokak edebiyatı ile olmaz hukukla yasal hereketlerle olur

 15. sami kal Says:

  vet erkan efendi yazdıklarımın ve söylediklerimin arkasındayım, sen magdurları iş bilmemezlikler, işlerini yönetemediklerinden iflas ettiklerinden dem vurduguna göre sen magdur degilsin yakalandın. demek sen çok akıllısın, bizler aptal kusura bakma ben iki üniversite bitirdim, yalaka ve dolandırıcı olmadıgımdan son kuruşuma kadar ödeyebildigim kadarını ödedim. kalanınında cezasını yattım yatacam. ben saklanmıyorum magdurların mücadelesine kanımın son damlasına kadar katkıda bulunacagım. elimden geldiğincede bu guruba musallat olan asalaklarla savaşacagım. erkan efendi magdursan çeneni kapa üretici ol, mücadeleye katkıda bulun,bir eserini görelim,ulaştıgın neticeyi görelim. yoksa klavye başında sallamakla bu işler yürümüyor.beni tanıyan tanıyor kimseye bişeyler isbat etmek gayesini taşımam. su bilmemenin ayıp olmadıgını söylüyor katılıyorum. biz en azından bilmediğimiz konuları biliyoruz. ya siz hem bilmiyor hem ahkam kesiyorsunuz. bakın kardeşim kimseyle göbek bagımız yok, kimseyede yamanmaya çalışmıyoruz. evet sizi desteklemiyoruz. zorlamı, şüphe duydugum güvenmediğim yerde olmam.birlik ve mücadele çekmagdurlarında yaptıklarımızdan utanın, düşünün biz bu kadar kıt imkanlarla bun u başardık, en azından ülke gündemine geldik ve kalmaya çalışıyoruz. siz ne yaptınız bölme parçalama gayreti içindesiniz. ben rahmi beyi savunmam saygı duyarım o kadar. her yaptıgı işide desteklemek zorunda degilim, muhasebeciside degilim.niye rahmi beyi savunuyorsunuz, savunulacak bir suçumu var yoksa kendini savunacak yeterlilikte degil, yada magdurlarla muhatap olmakmı istemiyor.evet kardeşim bizi boş işlerle epey oyaladınız, laf yetiştireceginize iş yapın eylem koyun. ha gayret bekliyoruz sonucu görelim sizi alkışlayalım. ha gayret

 16. erkansat Says:

  bir onceki mesajım görüldüğü gibi benim Facebbokta çek hükümlüleri dayanışma grubuna yazdığım bir mesajdır ..ondan bir kac gun evvel tekrar mesaj yazmıstım..yazdığım mesajda sadece KOSAID ın yapacağı toplantıya oradakı magdur arkasaşları davet etmek için yazdım ..ha hata yapmışım bunu aamlesef gecte olsa anladım cünkü yazdığım yazı şikayet uzerıne kaldırılmış..bır davet yazsısı şikayet edilmiş ..buna bugun anaokulunda hazırlıkta okuyan 4 yasındakı olgun çocuk dahi güler..soyledığım gibi o gruptan facebooktan uyeliğimi sildim..ve yazılan yanıtları da kopyala yapıstır yaptım..şimdi benim her zaman savunduğum bir sey vardı..bızler çek mağduryuz ..ve hepimizin siyası görüşlerinin olması gayet normal bu demokrasının bir koludur..kımımız muhafaazar kımımız sosyal demokret kımımız demokrat ..liberal ..mıllıyetcı devletcı..sonucta hepimiz Kutsal Ay yıldızlı bayrağımızın onurlu duruşu ile Turkıye Cumhurıyetınde yasıyoruz..hepimiz Mıllı mısakı sınırların vatanın bolunmez olduğunu bu kurtuluş savaşında uğrruna yuzbınlerce can veren sehıtlerımız kanıyla kurulmuş olan devletımızden hiç kımsenın bir karış toprak alamayacağını savunuyoruz..evet bizler KOSIAD olarak bir derneğiz ..her grup insanın birleşimi ile bir araya gelen bir oluşumun hareketıyız .Ve bir cok basarılar elde ettik bugune kadar..herkesin atıp tuttuğu gibi yok para toplamaları yapılsaydı cok baska yerlerde olurduk ..yada her arayanı once derneğe uye ol deseydık uyemız 1000 kişiyi aşmıştı..ama bizler insanız ınsan …hızmet için varız ..işimizi gücümüzü birakıp hızmet vermeye calısıyoruz ..yardım etmeye ..ve karsılığında hiç bir şey beklemeden..ne şahsi nicklerimizde face bookta yada orada burada simge resmi olarak bir oluşumun sembolunu tasıyoruz nede…reklamlarımıza klıbını koyuyoruz …kaldı ki bu konulara inmeye kalkıstığımızda belki ben oradaki insanlardan daha mıllyetci daha hassas bir kişiliğe sahıbım .evet siyasi görüşüm milliyetci sağ dır…ama olgun demokrat bir ınsanın yapması gereken herkesin gorüşüne saygım sonsuzdur ..çünkü hepimiz aynı topraklar uzerinde aynı amaclar için yaşıyor ve çabalıyoruz..kaldı kı bugun CHP PARTİ olarak bu yasayı anayasa mahkemesine götüren tek partıdır …kendılerıne buradan tekrar mınnetlerımı sunuyorum ..fakat maalesef hala bazı bloglar ve yazılarda bu konu nedense hazmedilemıyor..ben dıyorum ki bu memlekette bu vatan için bu vatandaş için olumlu iş yapan herkesten ALLAH RAZI OLSUN…gelelim arkadsın diğer soylemıne ..kendileri cezaevıne gırmış cıkmış..bızlere klvavyede yaşamışız …Şamil bey o cezaevını bende en az sizin kadar iyi bilirim..bodrum cezaevınde bıre bır yatan ben kendimdim…ve bu ınsan haklarına aykırı olan yasa yuzunden ..dıkkatlıca okursanız kosiadın amacını ve hedeflerını gorursunuz …sadece cek magdurları yok bır cok magdur var..bu yasalar gucle etkilenebılır..cek kanunu tasarısında hepimiz gorduk muhalefet nerede idi……sadece Chp nın baskılı muhalafetı mhp nın bana dokunmayan yılan 1000 yıl yasasın muhalefetı vardı..halbukı görüşme oncesi vekilleri neler vaat etmişti…burada sıyaset yapmanın anlamı yok ..bakın benım ınfazda olan bir davam a savcı yenıden yargılama emrı vermış ve hazıran ayında durusma yenıden gorulecek..ama infazım kalkmıyor boyle bir celişkiler dıyarındayız ..yenı yasa herkesin elini kolunu baglamış duruyor..bizim sizleri toplantıya davet etmemiz sucsa sucumuz aff ola…ama facebook a baktığınızda cek magdurları hukumlulerı dıyor o sayfa….bızde ınsanlığın nezaketı ıcabı orada bulunan vatandaşlarımıza davet verdik…unutmayın kı yasa cıktı diye her sey cozuldu ..belkı yatıp cıkan bazı arkadaslarımız bunu dusunebılır..bende düşünebilirim sonucta vereceğim taahutlerı odeyebilecek gucum ve işim var şu anda ..ama olmayan insan cok ..Sayın offluoğlu bugun çekilse ne kaybeder yada bu mucadelenın ıcınde ne kazanıyor sanıyorsunuz ..zamanını bizklere harcayan bir ınsan ..neden biliyormusunuz bizler bu mucadeleye beraber basladık ayrı kollardan yollardan da olsa catlak sesler de cıksa sonunda aynı merkezde bulustuk ..ve namuslu bir insanın yapması gerektığını yapıyoruz hiç bir dava arkadasımızı arkadan vurmuyoruz satmıyoruz …evet ben kurtulsam da bu yasanın kalkması için sonuna kadar mucadeleye devam edeceğim..cunku bugun hala ınsanların ceklerı yazılıyor ve her gün yeni magdurlar doğuyor ve doğmaya devam edecek..ve asıl buyuk sosyal patlama yasa degısmezse 24 ay sonra başlayacak..cezaevınde 24 ay gecmıyor belkı ama dısarıda cabucak gecıverecek ..bakın 2 ay oldu yasa cıkalı ve hala ınsanlar cezaevlerınde neden bılıyormusunuz cunku hukukcular savcılar hakımlerde cıkmazdalar….

 17. erkan şat Says:

  Sami Kal ERKAN SAT SEN NE YAPMAYA ÇALIŞIYORSUN, NEREYE GİTMEK İSTİYORSUN. ADAM GİBİ YORUMUNU YAYINLADIK SİLMEDİK, RAHMİ OFLUOGLUNUN SİTESİNDEN SALLAMAYA DEVAM EDİYORSUN. ANLAYIN KARDEŞİM MAGDURLARIN SİZLE İŞİ YOK. HERKES KENDİ YOLUNA. ANLAMAYANA EN İYİ CEVAP MUHATAP OLMAMAK. AKILLI OL TERBİYELİ OL, BENİ SEVİYENE İNDİRME.Dün, 21:37 · Şikayet EtSami Kal ERKAN BEYİN DUYURUSUNU YAPTIGI TOPLANTI İLE GRUBUMUZUN ALAKASI YOKTUR. GRUP OLARAKTA BÖYLE BİR OLUŞUMUN İÇİNDE OLMADIK VE DESTEKLEMİYORUZ.Dün, 11:43 · Şikayet EtKaldır

  Erkan Sat bu sayfa ne hıkmetse gercek magdurların cözümünden yana değil samımı degil cunku KOSİAD bugune kadar bır cok magdurun yanında oldu cezaevlerıne gıren ve gırmeyen bendee cezaevıne gırenlerdendim ..20 ocakta saat 15 de toplantımız topkapı erein otelde ..gercek magdurları beklıyoruz kımsenın derneğe uye olması şart d…egil bunu unutmayın..kosiad mağdurlar için var …ve hep var olacaktır ALLAH ın yardımı ile

 18. su Says:

  sami kal,
  bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır.siz ki herşeyi yaşadım gördüm diyorsunuz.bütün bunlara rağmen neden hala tartışıyor bize detek olmuyorunuz.sizde çok iyi bilirisnizki her attığımız adım her kazandığımız insan çok önemli ve çok değerlidir.kaybetmemiz sözkonusu değildir.
  Berabersek güçlüyüz.tüm kompleksleri kızgınlıkları hukuk kitabımızdan ticarete hapis olan adli para cezasını kaldırdıktan sonraya bırakalım.birlikte olalım savaşalım.Birlikte başaracağız

 19. sami kal Says:

  erkan şat sana cevap yazacam rahmi bey rahatsız olacak, buldunuz boş sahayı kendiniz çalın kendiniz oynayın, sizler yatagınızda uyurken biz bu mücadeleyi yapıyorduk. siz gezerken biz ceza yatıyorduk. sizler klavyede yaşadınız bizler cezaevlerinde yaşayarak ögrendik.kem söz sahibine gerek. anlayana en iyi cevap muhatap olmamakmış. haydi bvaşarılar adamlık bizde kalsın

 20. su Says:

  Arkadaşlar,
  İSTANBUL OTEL TOPKAPI ERESİN TOPLANTISI BİRLEŞMENİN SEMBOLÜDÜR.
  KOSİAD kurulduğu tarihten bu yana olduğu gibi tüm çek yasası mağdurlarını ,ailelerini BİRLEŞMEYE ÇAĞIRIYOR.
  Şu an dernekteki üye sayımız 200 leri ü geçti.Dernek kurulduğundan bu yana onlarca arkadaşla birebir ne kadar gerekiyorsa o kadar görüştük.Anladık, anlattık tarif ettik.Birleşmeye çağırdık ,üye olmaya çağırdık.Ve amacımıza ulaşıyoruz.Türkiyenin her tarafından dernekle iletişime geçen derneğe sahip çıkan dostlar kazandık.O dostlarıda İstanbuldaki toplantıya çağırdık.Ankaradada toplantı yapacağımızı duyurduk.HerkeSi örgütlemeli birleşmeye çağırmalıyız.Çatlak seslere kulakları tıkayın.Birleşmenin sesi öyle yüksekki bir süre sonra sinek vızıltısı gibi gelecek
  Bizlere çamur atanları gördükçe gerçektemn mağdur olanlar aramıza 15 lik guruplar halinde katılıyorlar.
  TÜM ÇEK YASASI MAĞDURLARI GÜNDEMİ BELİRLEYECEK OLAN İSTANBUL TOPLANTISINA MUHAKKAK KATILSIN.ÇOK ÖNEMLİ KARARLAR ALINACAKTIR.

 21. erkan şat Says:

  Bazı kendını nımetten sayan vatandaşlar maalesef bunları da vatandaş diye adlandırmak zorundayım toplantıyı sabote etmeye calıstıkları gibi Koasiad hakkındada gercek dışı olmayan bılgıler vermektedirler…bilmeleri gereken cok onemli bır husus var dernek uylerı zaten magdur ınsanlar ve hıc bır maddı gucu neredeyse kalmamış insanlar coğu..bu yuzden kımsenın kımse uzerinden maddi menfaati olamayacağı gibi halen ısrarla laf sokmaya calıstıkları Rahmi bey bugune kadar yapılmış taksım toplantısı olsun basılmış broşur kıtaplar toplantı esanasında dağıtılan ıkramlar ve bır cok kısının mahkeme dosyalarına bakmak ıcın yolladığı avukatların ucretınden tutun daha bir cok şeyi bizzat kendi cebınden fınanse etmiştir..şimdi o arkadaşlara sormak istiyorum Rahmi beyin senın uzerınden ne gibi menfaati olabılır..işi gücü yok her seyı bırakacak senın bu boş atışmalarına mı kafa yoracak..Rahmı bey bugun cekiliyorum dese kım ne dıyebilir…siz 3 kısıyı ankaradan ıstanbula yollayamazken nedir bu sabotajcı tavırlar…kardeşim hayatınızda bır kere şükretmesini bilin ….bakın beceremedeğiniz için bazıı şeyleri tıcaretı magdursunuz ..kendi işinizi yönetmeyı cok iyi becerdiniz de şimdi magdurları yonlendırmeye mı soyundunuz..evet derneğin bir aidatı olacaktır ..sanırım 10 tl aylık …yıllık 120 tl 150 uye olsa yapar yıllık derneğin geliri 18000 tl on sekız bin tl …şimdi bu parayı yonetım kurulu zımmetıne geciriyor rant yapıyor ..kendıne son model arabalar alıyor vs vs vs…yahu ne beyınsızsınız aylık sadece telefon gideri 1000 tl yı buluyor bazen …bu yenı toplantıyı da dusunun ..sıze gore her yer bedava sanırım….oyle ise sizde yapın bir etkınlıkte biz gelelım ..yapın ben sahsen geleceğim…ama hala sacma sapan mail atma telefon etme baskısını dusunuyorsunuz..hangı yuzyıldayız ..artık tek mucadele hukuk mucadelesi kardeşim ..bu mucadeleye de hukuğu bilen kendını her gun yenıleyen insanlarla cıkılır…yoksa cok basıt yaz arama motoruna ezber bir cok sey cıkıyor zaten..ama bir nokta ve virgülün dahi onem taşıdığı hukuksal terımın hala farkında degılsınız sanıyorsunuz kı SOKAK EDEBIYATI ile hukusal mucadele kazanılır..sokak edebıyatını 6 cı sınıfta turkce oğretmenı bile artık kabul etmıyor beyler…bırakın bu sabotajcılığı..ve gercek mucadeleye zarar vermekten kacının artık..adamın biri cıkmıs facede hakaret yazar dıgerı blogda yazar ..asıl sizler bu mucadelenın zaferle sonuclanmasını ıstemıyorsunuz ..cunku bu mucadelede zafer elde edıldığı anda sizler zavallılar işsizsiniz …sataşacak kımsenız olmayacağı gıbı yapacak işiniz de olmayacak…siz bence gidin cok güzel geyık forumları var orada egonuzu tatmın edın ve artık bu kutsal mucadelede omuz veren insanlara sataşmayı bırakın unutmayın kı onların sayesınde sızler de kurtulacaksınız

 22. su Says:

  KOSİAD TÜRKİYE Tarihindeki yerini alıyor.
  Panelden sonraki çek yasası ile ilgili ilk toplantı,
  KOSİAD olarak Yeni çek yasası çıktıktan sonra yapmak istediğimiz toplantı buydu.Çek yasası burada masaya yatırılacak.Bu masadan çıkan sonuçlar hukuk adamlarımızın daha adil bir çek yasası yorumlamalarına ışık tutacaktır
  Bu toplantıya ,değerli siyaset adamlarımız CHP Milletveklimiz Sayın Ali rıza ÖZTÜRK ,İstabul İl başkanı Sayın Gürsel Tekin ,ve değerli hukuk adamlarımız ,şu anda çek yasasındaki adli para cezasından dolayı mağdur edilen değerli iş adamlarımız katılacaktır.Bilimsel olarak çek yasasının ele alındığı bir toplantı olacaktır.
  İş adamlarımızın işlerini toparlamada destek olacak ışık tutacak önlerini açacaktır.Katılımak katılımı sağlamak görevimizdir.

 23. abs Says:

  Sn Ofluoğlu Toplantıya uzakta olduğum için katılamıyacagım ama çalışmalarınızı sonuna kadar destekliyorum….

 24. elif Says:

  çok yararlı bir toplantı olacağına inanıyorum
  teşekkürler

 25. erkan şat Says:

  Bu toplantıya mutlaka herkes katılsın…hepimizin belli başlı sorunları var ve unutmayın taahüt süresinin bıtımıne 2 ay kaldı ve dıger 2 sene de cabucak gecıverır..kanun cıktı uygulama başladı ama bır cok hatalar var..sankı bugun artık karşılıksız cek sorunu bitti mi hayır..bu yüzden bu toplantı geleceğimiz..ve bu toplantıda yanlız olmayalım omuz omuza mucadele verelim ona gore herkes şimdiden toplantı günü işi varsa eger şimdiden onu ertelesin ve toplantıya iştirak etsin..

 26. su Says:

  Canlı Bomba,
  Kucağımıza verilen canlı bomba yeni çek kanunudur.
  Bu bombayı patlatmak yada patlatmamak yargının ,hukuk adamlarının elindedir.Herkesin kafası karışıktır.Engizisyon mahkemelerinin bulunduğu bir dönemden sonra T.C.K ya uyumlu bir yasaya alışabilmek , emeklemek bir sürü hatayı ,yanlışı beraberinde getiriyor..Türk hukuk adamlarının alışmış olduğu cezacı zihniyetten kurtulmak ancak ve ancak hukuk mücadelesiyle olur.Bu mücadelede ,bu yasanının bizlerden yana adil bir şekilde uygulanması için değerli hukuk adamlarımıza ihtiyacımız sonsuzdur.Biz çek yasası kurbanları olarak ya kuzu kuzu kafamızı uzatacağız kafamızı kesmelerini bekleyeceğiz,yada bağıracak mücadele edeceğiz.Bu yasayı dolandırıcı olmayan bizleri dolandırıcılardan ayıracak hale gelecek şekilde kusur, kast unsuru aranarak yada her neyse ,yorumlanmasını sağlayacağız.
  Yani yargımızın vicdanını seslendireceğiz.
  Bu toplantılar istanbulda başlayıp ankarada devam edecek.
  içerden çıkan arkadaşlarımız ,ve dernekle ilişkisi olan olmayan herkes TOPLANTIDA HAZIR OLMALIDIR.

 27. Erkan AKYÜZ Says:

  Bu toplantının çok önemli olduğunu düşünüyorum.Burada atmamız gereken adımların tespiti konusundada bir yol alacağımızı düşünüyorum.
  Konuyla ilgili herkesin katılmasını umuyorum.

 28. ayla başarır Says:

  anayasa mahkemesine yapilacak itiraz ödeme zorluğu çeken
  herkesin umudu temyiz için 350 tl zor buluyoruz
  ahım nasıl gidilir bence biran önce oraya başvurmalı çünkü egemen güçler ve tefeciler bankacılar ancak oradan türkiyeye ceza gelirse hükümetler onların önünde eğilmezler artık

 29. mtn Says:

  Topantı fikri ve zamanlaması çok uygun.Çalışmalarınız için teşekkür ederim.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: