AnkaraHukukluTeşekkürler

Sayın Ofluoglu

8 Mart 2010 günü Dünya Gazetesinde bir yazım yayınlandı.

Yargıtay 10. Ceza Dairesi Başkanı ile yaptığınız görüşmede sorularınıza verdiği cevaplar,
bu yazının kaleme alınmasındaki en büyük etkenlerden biridir.
Bu sebeple size teşekkür etmeliyim.
Yazıma sitenizde yer verdiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim.
Bu mesele maalesef yargı sistemimizin önünde ve henüz çözülememiş önemli bir problem olarak durmaktadır.
Çözüme katkıda bulunabilmek adına gayret ediyoruz. Umarım daha fazla mağduriyetlere sebep olmadan, hukuka ve hakkaniyete uygun
bir çözüm bulunur.

İyi çalışmalar dilerim.

Mehmet Emanet

Sayın Emanet,

Yazınız beni etkiledi. Emeğinize, hukuk ve hakkaniyet uğruna göstermekte olduğunuz çabalar için teşekkür ediyorum.

İyi çalışmalar dilerim.

Rahmi Ofluoğlu

2 Responses to “AnkaraHukukluTeşekkürler”

 1. su Says:

  Yolumuz
  KOSİAD kısa zamanda kuruldu ve çok yol aldı.
  Önümüzdeki en büyük engel bilinçsiz örgütsüz başı bozuk hareket eden bir kaç kişinin mücadeleye istemedende olsa zarar veren tavırları idi.Onların sayesinde kucağımızda canlı bombayla oturuyoruz.
  Takip edeceğimiz yol;Çeke ceza kalkana kadar devam edecek bir mücadele.Şu anki kazanımlarımız az vede öz sayıdaki mücadele eden arkadaşlarımız sayeinde oldu.Amacımıza ulaşmak için kafa sayısından çok nitelikli ve sağlam duran üyelere sahip olmaktan geçiyor.Bundan sonrada mücadelemiz güçlenerek sürecek.Yeni çek yaasısı bize zaman kazandırmıştır.Bu süreci iyi değerlendirmeli mücadelemizi yükselterek devam etmeliyiz.
  Yasanın şu an mahkemelerde uygulanmasını sağlamalıyız.Bunun yoluda bilinçlenmekten geçiyor.KOSİAD BU SÜRECİ hızlandırmak ve yasanın doğru uygulanmasını sağlamak amacıyla yenşi bir kitap basıyor.Bu aşamadan sonra KOSİAD a üyelikler devam etmeli mücadelemiz derneğimiz tarafından verilmelidir.Dernek avukatları görevlendirilmeli yeni çıkacak olan yasaların mahkemelerde doğru uygulanmaı sağlanmalıdır.Emsal kararlarla yasa zorlanmalıdır.

 2. elif Says:

  Sn Rahmi Ofluoğlu davalar haklılığına inanan insanların
  birlikteliği ile güçlenir destek bulur kazanılır. Toplumumuz kurtarıcı psikolojisini benimsediğinden hep beklemede birileri
  çalışacak mücadele edecek sıkıntı çekecek sırtlanacak ve kurtaracak, kurtarılmayı beklerkende sadece eleştirecek, bölünecek laf üretecek .Birbirini destekleyen unsurlarıda elinden geldiğince karşı karşıya getirecek.
  Maalesef yapımız bu istisnai örneklerde ders alınmaya yetmiyor tekel işçilerini direnişi her türlü farklılıklarına rağmen ortak akılla kamuoyunun desteğinide alarak başarılı olmuştur. Aynı gemide olduğumuz unutuluyor zararı büyük olacaktır.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: