Sinan AYGÜN, Çalışmaları

Ankara Milletvekili Sinan Aygün’ün çalışmaları

Ankara Milletvekili Sinan Aygün’ün Çek Yasası Değişiklik Önerisi

Ankara Milletvekili Sinan Aygün’ün Çek Yasasında değişiklik öngören yasa önerisi bize 08 Eylül 2011 günü iletildi ve kendileri bizden öneri istediler. Biz bu haberi isim belirtmeden bu blogda verdik.

AYGÜN’ÜN HEDEFİ

Sinan Aygün bu önerinin güdük kalmaması için İktidar partisi yöneticileri ile temasa geçti. AYGÜN özel ilişkilerini devreye sokarak bu yasa değişikliği önerisinin yasalaşması için gayret gösteriyor. Önümüzdeki günlerde  KOSİAD yetkilileri kendileri ile bir toplantı yapacaklar. Av. Rahmi Ofluoğlu İİK ile ilgili, özellikle “Haczin Sınırları” na ilişkin önerileri kendilerine anlatacaktır.

Biz bu çalışmaların spekulatüf biçimde değerlendirilmesinden yana değiliz. Muhalefetten gelen bu önerilerin iktidar kanadında hoşnutluk değil tepki doğuracağını düşünüyoruz. Bu nedenlerle laf yerine iş üretmekten yanayız.

KOSİAD ANKARA ŞÜBE YÖNETİCİLERİ

KOSİAD Ankara Şübe yöneticilerinin önümüzdeki günlerde birçok girişimi ve önemli toplantıları olacak. Yukarıda açıkladığımız nedenlerle biz bu görüşmelerin reklemından yana değiliz.

Sinan Aygün ile birçok konuda birlikte çalışmalar gerçekleştireceğimize inanıyoruz.

7 Responses to “Sinan AYGÜN, Çalışmaları”

 1. ebru Says:

  slm..Bizde bu çek yüzünden zor durumdayız eşim 8 aydır ceza evinde suçu ise borçlu olması o kadar katiller hırsızlar sokaklarda.Bbenim çocuklarımın psikolojisi bozuddu lütfen birileri duysun bunu artıkk.

 2. ebru Says:

  benim de eşim şuanda tutuklu 8 aydır karşılıksız çekten dolayı.çocuklarıma bişi anlatamıyorum dört gözle affı bekliyoruz.Suçu borçlu olmakmı gidiyorum görüyorum çok kötü oluyorum.O kadar katiller şikeciler ortalıkta geziyo adam borçtan içerde yatıo adilmi bu benim eşimin çocuklarımın psikolojisi bozuldu ya..

 3. can Says:

  Selamun aleyküm. öncelikle çek yasası konusunda caba gösteren Sinan AYGÜN beye ve KOSİAD yetkililerine teşekkürlerimi sunuyorum. Babam bu konudan hapis yatmakta ve onun bütün borcu bizim sırtımıza binmektedir. Nasıl bir devlet anlayışı var bu devlette anlamış değilim kişiyi çekten dolayı içeri atıyor ama borcunu da ödeyin ha diyor.
  Biz asgari ücret ile çalışan bir işçiyiz devlete güvenmediğimiz için ticaretten uzak durmayı öğrendik korktuk ticaretten çünkü şimdilerde bu işi ya arkasını devlete dayayanlar yapıyor ya vergi kaçıranlar yada diğerleri. biz bunlardan biri olamazdık namuslu ve yalan nedir bilmeyenlerden olduğumuzdan dolayı ticaret yapmaktansa asgari ücret ile çalışırız dedik. hamd olsun halimizden memnunuz çünkü helal lokma geçiyor boğazımızdan.

 4. ali Says:

  ali . ben bünyesinde yirmi kişiyle çalışan sektörümde gıpte ile bakılan bir iş adamı idim banka yetkililerinin sık ziyaret ettiği bir firmam var idi .ama şimdi yüreğim yanarak yaşıyorum .bir kaçak mahku
  m gibi. sebebine gelince altı yaprak çek hayatımı bitirdi .bankaların iyi gün dostu olduğunu her ticaret yapan bilir ancak insanın yalnız bırakılarak kıredileri kapatılarak tıpkı bir sülük gibi emilerek kimler ayakta kalabilir türkiyede öyle cehverler varki ama bu şekilde yaşamaya mahküm edildiler.bizler bu maduriyetten nasıl kurtulacaz bilmem .yalvarmıyorum dilenmiyorum ama yardım istiyorum biz büyük devletiz biz devletimize borçlanalım uzun vadede kuruşuna kadar ödeyelim .bu arada sayın sinan aygüne teşekkür ediyorum gösterdiği ilgiden dolayı .allah yardımcımız olsun

 5. Hazan Says:

  5 yıl önce eniştemin işleri kötü gitmişti ve borç batağından kurtulmak için yeni bi iş yapmak istedi bizde ona bu konuda yardım edebilmek için nakit para verdik yetmedi kardeşimle beraber adımıza çek çıkarıp kulllanabilmesi için ona imza yetkisi verdik ancak eniştemin işleri dahada bozulunca buralardan kaçtı ve bizi ödemediği çeklerle başbaşa bıraktı.Ben karşılıksız çek yüzünden hapse girdim ailem beni çıakarbilmek için bir tefeciden borç para alıp beni çıkardı.Şimdi tefecinin vadesi geldi ama elde avuçta olmadığı için onun parasınıda veremiyolar.ve sadece bununla sınırlı değil hala adıma karşılıksız çeklerden dolayı bir çok dava var ve 2 çek içinde cezam kesilmiş durumda şuanda kaçak yaşıyorum çünkü tutuklanırsam çıkamam ailemin verebilecek gücü yok.Babam vefat etti ve biz babamın bize kalan emekli maaşıyla geçinen bir aileyiz.Ablam ve çocukları mağdur olmasın onlara destek olalım düşüncesiyle yaptığımız bu iyiliğin bedelini eniştemin sorumsuzluğu yezünden kaçak hayat yaşıyarak ödüyoruz.Sayın Sinan Aygün’ün çek kanunu için önerdiği yasa değişikliği benim,kardeşim ve bizim gibi mağdur durumda olan tüm insanlar için bir ümiit ışığı oldu ve ben şimdi büyük bi umut ve heyecanla TBMM den çıkacak kararı bekliyorum tek umudum bu.Bundan sonrası içinde ne hayatım boyunca kaçak yaşayabilirim nede o dört duvarı gözealabilirim.Çok çaresizim.Sadece dua ediyorum.Bir genç kız olarak cezaevi damgası yemiş olmamda yeteri kadar psikolojimi bozmuş durumda:(

  • rahmiofluoglu Says:

   Dosyalarınız incelenirse, bir çıkış yolu bulunabilir. KOSİAD Hukuk Komisyonu dosyalarınızı kendiniz getirirseniz, dosyalarınızı ücretsiz inceliyor.

 6. orhan Says:

  CEK TEN ZOR DURUMA DÜŞEN OLARAK CALIŞMALARINIZI YÜREKTEN DESTEKLİYORUM YETERKİ SONUCA ULASIP RAHAT EDELİM CALISALIM EKMEĞİMİZİ KAZANALALIM AYRICA HACZİN SINIRLARI COK ÖNEMLİ BİR KONU
  BİR BİLGİYİ PAYLAŞMAK İSTERİM
  İLERİ MEMLEKET OLAN İSVİÇRE Kİ BİR ÇOK KANUN BURDAN ALINMIŞTIR HACİZDE EVDEN İHTİYACTIR DİYE BİR SEY ALINMAZ HATTA O KADARKİ KAPISINDAKİ ARABA BİLE KİŞİNİN İHTİYACI VARSAYILARAK ALINMAZ HACZEDİLMEZ BUNU ARKADASIM İSVİÇREDEN BİLDİRDİ SAYGILAR


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: