PAYLAŞILAMAYAN ZAFERLER

Karşılıksız çek cezalarına karşı verilecek mücadele bizim olmadığı gibi kimsenin tekelinde değildir. Bazıları bu doğrultuda  gelişen bütün olayları sahiplenme eğilimindedir. Amaç muhtemel bir başarıyı sahiplenmek. Çek mağdurlarının amacı ise bu lanet olası cezaların kalkmasıdır, yoksa kimin ne yaptığı değil.

Ankara Milletvekili Sinan Aygün bir aydan daha uzun bir süre önce Av. Rahmi Ofluoğlu’nu aradı ve hazırladığı  yasa değişikliği taslağını göndererek katkı istedi. Ofluoğlu kendilerine “Daha önce Ali Riza Öztürk tarafından yapılmış çalışmalar olduğunu, bunların yeterli olduğunu söyledi ve buna rağmen gönderilen değişiklik önerisini gözden geçirip kendilerine döneceğini “ söyledi. Ancak aşırı yoğunluğu nedeni ile geri dönüş yapamadı. Dün, 27 Eylül 2011-09-28 günü Sinan Aygün Ofluoğlu’nu tekrar aradı ve “yasa değişikliği önerisini verdiğini, bugün için basın toplantısı yapacağını” söyledi ve bilgi, belge rica etti. Ofluoğlu hemen kendilerine mail ile bilgi ve belge iletti ve daha sonra bugün yapılacak basın toplantısında KOSİAD Ankara Şübe yöneticilenin katılması konusunda fikir birliği oluştu.

BURADA PAYLAŞILAMAYAN NEDİR?

Sinan Aygün sizden de katkı istemiş olabilir..Biz buna karışmayız. Ayrıca biz bu haberi tam 23 gün önce bu blogda haber yaptık. Haber şöyle idi:

Çek cezaları kalkacak mı?

TBMM’İNDE ÇEK CEZALARININ KALKMASI İÇİN ÇALIŞMA

 Etkin bir milletvekili çek cezalarının kalkması için yoğun bir çalışma içerisinde. Bize ulaşan milletvekili MHP  ile anlaştıklarını, AKP de girişimlerinin sürdüğünü belirterek bizden yapılacak yasa değişikliği önerisine katkı vermemiz istendi ve hazırlanan yasa değişikliği teklifi bize iletildi. KOSİAD Hukuk Komisyonu yasa değişikliği üzerindeki çalışmalarını sürdürmektedir. Burada önemli olan AKP’den sağlanacak destektir.

DEVAMI İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ

http://rahmiofluoglu.blog/page/2/

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: