KOSİAD

KOSİAD 2008 küresel krizinden etkilenen bir grup iş adamı tarafından istanbul  Ataşehir’de kuruldu. KOSİAD’ın ilk etkinlikleri görsel ve yazılı basının geniş yer verdiği Taksim Toplantılarıdır. 2009 Kasım ayında çek sorunu basının gündeminde yoktu, sorun KOSİAD’ın Taksim Toplantıları ile yeniden yazılı ve görsel basının gündemine taşındı. Daha sonra taahhüd döneminde ise CNN, NTV gibi kanallar KOSİAD’ın Ataşehir şübesinden canlı yayınlar yaptılar. Bu yayınların bir kısmına google üzerinden ulaşbilirsiniz.

Bu dönemde nedenini, niçinini bilmediğimizi ve malum site tarafından yönlendirilen bazı kişiler bizim aleyhimizde derinden ve sinsice bir karalama kampanyası yürüttüler. Bu dönemde eskilerin çok iyi tanıdığı My Way, Sami Kal malüm sitenin müdavimi ve yorumcuları idiler. Bu arkadaşlar ve bunların etkisinde kalan  kişiler bu siteden bize karşı müthiş bir muhalefet yürüttüler, ta ki bu sitenin maskesi düşene kadar.. O gün bu sitede yorum yapan bu insanların hiçbirisi bugün o sitede yoklar.. En son bir grup insan bu sitenin ağlarına takıldı.. Barışcı Mersin’in charlinin melekleri dediği bir grup bayan dahil bu insanlar bu site tarafında göklere çıkarılıyordu. Bunlar deve kuşu..Bunlar Yurdanur Hanımı sitenin baş yazılarında baş tacı yaparken KOSİAD’ın örgütlü mücadelesinden bi haberdiler.. Yurdanur Hanım’ın eşi iel ilgili Yargıtay kararı ilk bu sitede yayınlandığında önce olayı kümsediler, sonra Yurdanur Hanım’a övgüler dizerek kararı baş yazı olarak yayınladılar.

Her şey sizlerin gözleri önünde olup bitiyor.. Biz zaman zaman bu sitenin ağlarına takılan insanları uyarma görevimizi yapıyoruz.. Av. Kolbüken’e, CHP milletvekili Riza Turmen’e Yurdanur Hanım’ı kötüleyen, dizmece mailler gönderenleri herkes biliyor.

KOSİAD YOLUNA DEVAM EDİYOR

Biz örgütlü mücadelenin ne olduğunu biliyoruz.. TV kanallarından milyonlara ulaşmaya devam edeceğiz.. Bu fitne fesat bizi yolumuzadan alıkoyamaz. KOSİAD önündeki belli başlı gündem maddeleri şunlar:

1-AİHM geçerli ve etkili başvurular yapmak,

2-Adaleti adaletten isteme mücadelesine hız vermek, bu anlamda Yargıtay’daki çalışmalara hız vermek.. Yargıtay’da önümüzdeki günlerde önemli gelişmeler bekliyoruz,

3-Yeni Anayasa sürecine STK olarak aktif olarak katılmak,

4-Hepsinden önemlisi çeke cezanın kalkması mücadelesini aralıksız sürdürmek..

Bütün bunlar karşılıksız çeke cezanın kalkması için..Diğer önemli bir hedef de ev eşyalarının haczinin yasaklanması, iş yeri hacizlerine makul sınırlamalar getirilmesidir.

KISA VADEDE BEKLENTİLERİMİZ

Önümüzdeki kısa süreçte mecliste çek cezalarının kalkmasına yönelik bir çalışma beklemiyoruz. HSYK’nın çek cezalarının kalkması doğrultusundaki önerisi çok önemlidir, ancak bunun ciddiyet kazanması için siyasi iradenin öneriyi gündeme alması gerekir. Konu henüz siyasi iradenin gündeminde değildir, ne adalet bakanlığında ve neden mecliste çek yasası ile ilgili bir çalışma maalesef  henüz yok..Böyle bir çalışmanın gündeme gelmesi için görsel ve yazılı basının konuyu gündemde tutması gerekmektedir. Bu görevi KOSİAD Ankara yöneticileri Yuradanur Hanım ve Orhan44 arkadaş çok etkili bir biçimde yürütmekteler.. İşte yarın saat 09.00 da Halk TV deler. Arkadaşlar “bizi izlmeye devam edin diyorlar…”

TWİTTER, SMS, E MAİL

Çek cezaları sorununu gündemde tutmak, etkili çevreleri bu konuda bilgilendirmek için denenecek her yol geçerli ve şarttır, ancak bu eylemleri tacize dönüştürmek davaya zarar veriyor. Doğrusu ne, yanlışı ne?

Aynı IP adresinden, aynı kişi tarafından aynı kişilere gönderilen Twitter, e  mail, sms ler ciddiyetten uzaktır.. Milletvekillerine sms ler gidiyor, telefon aynı, fakat farklı isimlerle.. Bugün Milletvekilleri danışmanlarla, sekreterle, özel şoförlerle çalışıyorlar, geniş imkanları var..Bu Twitter, mail ve sms leri doğru tahlil edecek imkanları var.. Nitekim Anayasa Mahkemesinin taciz edilmesi bu davaya zarar vermiştir. Biz bu kişilerle aramıza bundan sonra kalın bir çizgi çekiyoruz, çünkü gittiğimiz yerlerde bunların bu dengesiz eylemlerinin hesabını bize soruyorlar..Bir telefondan 50 ayrı sisimle sms, aynı IP den 1000 a mail, Tweet v.s.

DOĞRU EYLEMİN MERKEZİ KOSİAD’DIR, KOSİAD’A ÜYE OL DAVAYA KATKI VER.

Sitelerde yorumlar var ” ..bayrama kadar  çek cezaları kalkmazsa bir başka kalır…”

ÖZGÜRLÜK BAYRAM ŞEKERİ DEĞİLDİR

Özgürlük bayram şekeri gibi kolay elde edilecek bir nesne değilidir. Özgürlükler insanlığın büyük mücadelesi ile elde edildi, ediliyor.. İnsanlık özgürlükler uğruna yüzbinlerini verdi… İngileteredeki borçlular hapishanesi yüzyıllık bir mücadele ile tarih oldu…Özgürlük bayram şekeri değildir efendiler…

One Response to “KOSİAD”

 1. BERRANUR Says:

  SAYIN RAHMİ OFLUOGLU ÖNCELİKLE GEÇİRMİŞ OLDUGUNUZ RAHATSIZLIKTAN DOLAYI GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ SUNUYORUZ.
  TEŞHİSLERİNİZ TAM İSABET. BİR MÜCADELENİN BAŞARILI OLABİLMESİ İÇİN İLK ÖNCE HASTALIGIN DOGRU TEŞHİSİ GEREKİR. HASTALIK İÇİN DOGRU TANI KONULACAKKİ TEDAVİ YAPILABİLSİN. DOGRU TANIYIDA ANCAK İŞİNDE MÜTEHASISSIZ KALİTELİ BİR DOKTOR KOYABİLİR. TANI KONULDUKTAN SONRADA HASTALIGIN TEDAVİSİ YOLUNA GİDİLİR.
  EVET BİZİM MUZDARİP OLDUGUMUZ HASTALIGA SİZİN ÖNDERLİĞİNİZDE DOGRU TANI KONULDU. HASTALIK APC BELASIDIR. BU BELA İLE BAŞA ÇIKMANIN YOLU İSE ÖRGÜTLÜ MÜCADELEDİR. BUNU İLK SİZ KEŞFETTİNİZ İLK SİZ YOLA ÇIKTINIZ. İLERİ GÖRÜŞLÜLÜĞÜNÜZDEN DOLAYI TEBRİK EDERİZ.
  BİZLER GERÇEK MAGDURLARIZ. DERDİMİZ BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE BU GARABET YASAYA KARŞL MÜCADELE ETMEK İDİ. İYİ KÖTÜ 2007 YILINDAN 2009 YILINA KADAR BU MÜCADELEYİ GÖTÜREREK YİNE GARABET 5941 S.K ÇIKMASINI SAGLAYABİLDİK. BİZLER GEÇİCİDE OLSA CEZAEVLERİNDEN ÇIKARAK ÖZGÜRLÜĞÜMÜZE KAVUŞTUK. HERKESÇE MALUM İNTERNET SANAL BİR ORTAM KİMSE KAVUN DEGİLKİ KOKLASAJKTA NE OLDUGUNU ANLAYABİLSEK. MALUM SİTEDE İLK BAŞLARDA ADI SANI DUYULMAYAN ZAT SONRADAN NASIL OLDUYSA ÇÖREKLENDİ. SABRETTİK, BÖLÜCÜ OLMAYALIM DEDİK.SİZİN O ZAMANLARDAKİ ÖNERİLERİNİZ BİZE KARMAŞIK GELDİ, ÖZELLİKLE AVUKAT OLMANIZ BAZI OLAYLARA ŞÜPHEYLE YAKLAŞMAMIZA NEDEN OLDU. AMA MAALESEFKİ ZAMAN SİZİ HAKLI ÇIKARDI. BURDA BİZE DÜŞEN İSE SEZARIN HAKKINI SEZARA VERMEK OLSA GEREK.
  DEGERLİ KATKILARINIZLA ANKARA KOSİAD KURULDU. MÜCADELE NASIL OLURMUŞ CÜMLE ALEM GÖRDÜ. BİZİM KİTABIMIZDA KAPTAN EHLİYETLİ OLACAK, TAYFALARINI ASLA YARI YOLDA KOYMACAK, TAYFALARINI DENİZE ATMAYACAK VE GEMİYİ BATIRMADAN SAG SALİM KIYIYA ULAŞTIRACAKTIR.
  BEN OLMAZSAM BU İŞ OLMAZ. NE KADAR BANAL BİR KAVRAM. BASİT BİR KELİME. UNUTMAYALIM Kİ AKIL AKILDAN ÜSTÜNDÜR. EGER KONU APC BELASINDAN KURTULMAK İSE BU MÜCADELE İÇİN YAPILAN HER EYLEM BİZİM İÇİN KUTSALDIR. BU NE KİN Kİ BU NE NEFİS Kİ BENİM OLMADIGIM HER EYLEMİ ENGELLERİM. HADİ ORDAN ATEŞ OLSAN CÜRMÜN KADAR YER YAKARSIN.
  BİZLER ANKARA KOSİAD OLARAK SAYIN BAŞKAN YURDANUR HANIMIN VE YÖNETİMİN ETRAFINDA KENETLENDİK. İÇİMİZDEKİ HİÇ KİMSE ZAYIF HALKA OLAMAZ. KULAGIMIZA DUYUMLAR GELİYOR. HAKLI DAVAMIZDA HAKLI MÜCADELEMİZDE BAZI ARKADAŞLARIMIZIN KAFASI KARIŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYORMUŞ. BU ZATI MUHTEREMİN ANKARADAKİ BAYAN DESTEKÇİSİ KANALI İLE MÜCADELEDE YÖN DEGİŞTİRİLMEYE ÇALIŞILIYORMUŞ. KARDEŞİM BU İŞ TÜKETİCİ DERNEKLERİ, KANARYA SEVENLER DERNEGİ, SAZAN BALIKLARINI BESLEME DERNEKLERİ İLE YAPILACAK GÖRÜŞMELERLE ÇÖZÜLECEK BİR İŞ DEGİL. BU ANCAK BİZİ HEDEFTEN SAPTIRIR. DOGRU HEDEF ÖRGÜTLÜ MÜCADELE ADALETİ ADALETTEN İSTEME
  STK. BASIN, VE MECLİSTE GÜNDEMDE KALMAKLA OLUR. BİZİM YOLUMUZ BUDUR. İÇİMİZDE ÇÜRÜK ELMA YOKTUR. HEP BİRLİKTE MÜCADELEYE DEVAM EDİYORUZ.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: