5941Yeni Gelişmeler

5941 TCK , Anayasa ve modern mevzuat ile çelişiyor. Bu nedenlerle mızrak çuvala sığmıyor, uygulayıcılar sayısız hata yapıyorlar.

5941 sayılı yasa bankalar, çek hesabı sahipleri firmalar, savcı ve hakimler tarafında yeterince anlaşılmamıştır. Birçok bankanın uygulamaları yanlıştır. 5941 in uygulandığı birçok davada 3167 anlayışının devam ettiğini görüyoruz. Çek kullanıcaları bir çok konuda hatalar yapıyorlar. KOSİAD Ekim ayında yeni çek yasası ile ilgili olarak iş merkezlerinde ve sanayi sitelerinde toplantılar yapacaktır. Bizi izlemeye devam edin..Mücadelemiz bu yasa tarih olana kadar sürecek..

3 Responses to “5941Yeni Gelişmeler”

  1. Eren Says:

    Chp Sinan Aygün’ün vermiş olduğu bir yasa teklifinden bahsediliyor hatta yakın tarihte kendisi bununla ilgili bir basın toplantı dahi düzenlemiştir ancak T.B.M.M komisyonda bulunan yasa tekliflerine bakıldığında böyle bir teklifin bulunmadığı görülecektir.http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/komisyonlar_sd.calismalar?p_kom_kod=34&p_islem=1

    yukarıdaki linktede görüleceği üzere böyle bir çalışma komisyon gündeminde yoktur acaba basın yoluyla takip ettiğimiz haberler yanlışmıdır.

  2. adnan Says:

    benimde krizden etkilendiğim yüksek miktarda çek borçlarım var ilk 3davamda talimatla alınan ifadelerden sonra hemen ceza almışım kontröllü serbestlikten ikaz ettiler davalara katılıyorum hakimler iyi davranıyor derdimi anlatabiliyorum birleştirme istiyorum son 3 çekte /öncekilerle aynı / son keşideciyi arıyorlar davaya çağırıyorlar okişi beni şkayet etmemiş firmanın kantarcısı imiş yoksa her çek için 800gün veriyorlar birde anlamadığım şu AİHM başvuran arkadaş nasıl 22000 tl lik çek için 220gün ceza alması gerekirken 34 gün yatmış


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: