ADALET HIZALANIYOR

OPERASYON TAMAM, ADALET HIZLANIYOR.

KARŞILIKSIZ ÇEK DOSYALARI 2 AYDA TEMYİZDEN GELEBİLECEK..

Karşılıksız çek davaları 2011 Haziran ayından itibaren en fazla iki yılda sonuçlanabilecek, eğer bölge adliyeleri bu yıl içererisinde faaliyete geçerse bu süre 6 aya, hatta 2 aya kadar kısalabilir. Adalet hızlanıyor, karşılıksız çek davaları hızla sonuçlanacak, ekonomi artık düzelir:)

Adalet Bakanlığı yaptığı açıklamada Yargıtayda yeni daireler açılması için hazırlanan yasa teklifinin başbakanlığa sunulduğunu söyledi. Bakan yasa içeriği konusunda bir açıklama yapmazken haber ajansları kulislere göre Yargıtayda 10 yeni dairenin kurulacağı,yasanın Haziranda yapılacak Yargıtay seçimlerinden önce sonuçlandırılacağı, hükümetin amacının kurulacak yeni dairelerle kendisine yakın bir Yargıtay başkanını seçtirmek olduğunu duyurdu.

Bölge Adliyeleri, yani istinaf mahkemeleri açılınca başta Sulh Ceza davaları olmak üzere birçok dava artık Yargıtaya gitmeyecek, istinaf mahkemelerinin kararları kesin olacak, bu da dosyaların iki ayda sonuçlanması demektir.

BÖYLECE HSYK DAN SONRA YARGITAYDA HALLEDİLMİŞ OLACAK, OPERASYON TAMAM..

YARGITAYDA YENİ DAİRELERİN KURULMASI NE ANLAMA GELİYOR?

Bu soruya çeklere bakan 10. Ceza Dairesinden örnek verelim; 10. Ceza  Dairesi çek dosyalarının yanı sıra uyuşturucuya da bakıyor. Uyuşturucu yeni açılan bir daireye devredilince 10. Ceza dairesinin işleri azalacak ve bu  kez dosyaların sonuçlanması hızlanacak. Ajans haberlerine göre 10. Ceza Dairesi dosyalara 4 dakika ayırıyor, müebbet hapis cezaları veren 9. Ceza Dairesi ise 6 dakikada bir dosyayı sonuçlandırıyor. İŞTE ADALET…

2 Responses to “ADALET HIZALANIYOR”

  1. turan Says:

    sıcak parayı seven bi hükümet var ..bankaların sözünden cıkmayan bi hükümet..esnafını ticaret adamını hapislikle tehdit eden bi hükümet..yeni işyeri acanlara para hibe edilmesi icin düğmeye basan hükümet.evet acsınlar yeni işyeri ben verrim diyor..neden..cünkü onlarda batcak ve onlardan rant sağlayacak..her cek bedeli gün üzerinden 100 tl geliyor nede olsa..yeni işyeri acanları değilde sen önce batan esnafını kurtarmak icin bi düğmeye bas..1000 hakimve savcı atanacak..bunlar boş kalmasın diye tabii kurban lazım..getirisi olan kurban kim..CEK MAĞDURLARI..eee bide her adım başı bi hapis hane yaptırırsınız artık..bu hükümetin yapması gerek bi iş kaldı geride..senet kredi kartı hatta bakkal defterindeki borcunu ödeyemeyenide hapse atsın..yakışır TAYYİB KUSURABAKMAYIN beye..borrcluyla alacaklının arasında rant sağlayan hükümet..borcludan aldığında alacaklıya ücün birini gösteren hükümet..bumu senin adaletin..sen kimmm adalet kim.parti adını değiştir..utanıyorum böyle bi türkiyede yaşamaktan..

  2. ARİF ÖZGÜR Says:

    idamlık mahkumlar gibi cezaevine girecek günümüzü bekliyoruz bizleri yönetenler başımızdakiler utansın nediyeyim eğer bu ülkenin vatandaşları esnafı sanayicisi bunları hak ediyorsa diye bilecek birşey yok ama kesinlikle hak etmiyor bizler suçlu değil sadece borçluyuz bunu idrak edemeyen bizleri yöneten deyyuslar çözemiyorsa yuh olsun onlara


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: