Çelişkili mahkeme kararları

KOSİAD karşılıksız çek cezalarına karşı mücadelesini sürdürüyor.Son iki ayda kesinleşmiş ve infaza gönderilmiş veya infaz edilmekte olan 500 e yakın dosyaya çeşitli şekillerde dilekçeler koyduk.  Aynı konuda bir kısım mahkeme talebimizi kabul ederken diğer mahkemelerde ret edildi. Biz bu mahkeme kararlarını bir kitapçık olarak yayınlamaya karar verdik.

KİTAPÇIKDA NELER VAR

Mahkeme kararlarını, kararlarla ilgili Yargıtay Ceza Genel Kurulu ve 10. Ceza Dairesi kararlarını bu kitapçıkta yayınlıyoruz. Kitapçık gelecek hafta tamamlanmış olacak ve adliyelerde dağıtılacak. Amacımız Yargıtayın yerleşik kararlarına ve yasalara aykırı mahkeme kararları konusunda bilgilendirme yapmak ve mağduriyetleri kısmen de olsa azaltmak. Bu kitapçık KOSİAD’ın çek konusunda 3. kitabıdır.

DAHA KAPSAMLI BİR KİTAP İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK

KOSİAD daha kapsamlı bir kitap için çalışmalarını sürdürüyor. Elinizdeki çelişkili kararları biz iletin. Biz bütün bu çelişkili mahkeme kararlarını kitaplaştıracağız. Kitabı adliyelerde dağıtacağımız gibi Adalet Bakanlığı yetkililerine, Yargıtay yetkililerine ulaştıracağız ve bu konuda girişimlerde bulunacağız.

TAHLİYELER SÜRÜYOR

KOSİAD Hukuk Komisyonunun çalışmaları sonucunda tahliyeler devam ediyor. KOSİAD’a üye olun ve hizmetlerinden yararlanın, mücadelemize destek olun..

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: