TBMM’den son haberler

KOSİAD yöneticilerinden Tulin Koçak TBMM’de yetkililerle görüşüyor. Az önce Tulin Hanım telefonda izlenimlerini özetledi.

-İlk görüşmeyi AKP Grup amiri Halil Ergen ile yaptık. Halil Ergen bize ” çek yasası Bakanlar Kuruluna gelmedi, yıl sonuna kadar da gelemez.” dedi. Biz kendisine sorduk:

-2012 Ocak sonuna kadar gelir mi?

Cevabı “inşallah” oldu.

Daha sonra İyimaya ile görüştük ve aynı soruları kendilerine yönelttik. Aldığımız cevap:

Çek yasası Bakanlar Kurulana hiç gelmedi, Çek yasası Ekonomi Koordinasyon Kurulunda.. Ekonomi ile ilgili bakanlar görüşüyor..Daha ortada bir şey yok..Bu yıl bir sonuç alınmaz..

23 Responses to “TBMM’den son haberler”

 1. Huseyin taspolat Says:

  Arkadaşlar, inşallah bu iş olacak. Çek yasası ve icra iflas yasaları yeniden düzenlenecek. Medyada ve siyasetçilerin ağızlarında dillenmiş her konu kıza zamanda çıkıyor. Bedelli askerlik de öyle oldu. bu iş tamam ancak sabredelim ve mücadeleye devam edelim.

 2. murat Says:

  ‘Çek’ten hapse son!
  ZÜBEYDE YALÇIN
  25.12.2011

  Adalet Bakanlığı’nın karşılıksız çeklerle ilgili paketi 8 milyon dosyanın düşmesini sağlayacak. Paket karşılıksız çeke hapsi de kaldırıyor
  Adalet Bakanlığı’nın, yargının hızlanması için hazırladığı paketin ayrıntılarına SABAH ulaştı. Önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu’na sunulacak paket, 8 milyon civarında dosyanın düşmesini sağlayarak hem yargının yükünü azaltacak, hem de karşılıksız çek verenleri rahatlatacak. Paket kapsamında, karşılıksız çek verenler hapse girmeyecek. Bunun yerine çek defterlerine el konulup banka hesapları sınırlandırılacak. Çeklerini iade etmeyenler ise dolandırıcı gibi yargılanacak. Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan paketin, ilk Bakanlar Kurulu’nda ya da en kıza zamanda ele alınıp Meclis’e sevk edilmesi bekleniyor. Çek Yasası’nın yanında İcra İflas Yasası’nın 30 maddesi ile ilgili diğer yasalarda da kapsamlı bir değişiklik yapılacak. Bakanlar Kurulu toplantısından sonra çek ve diğer düzenlemelerin birlikte mi yoksa iki ayrı tasarı olarak mı Meclis’e geleceğine karar verilecek.

  DEFTERE EL KONULACAK
  Ekonomik suça ekonomik ceza uygulanacak. Çek karşılıksız çıktığı anda yargı süresi yerine ilgili kişilerin çek defterine el konulması süreci başlayacak. Karşılıksız çek verenlerin defterlerinin ellerinden alınmasının yanında banka hesaplarına da sınır konulacak. Karşılıksız çek verdiği için çek defterinin geri alınması karar verildiği halde çek kesmeye devam edenler, Ceza Kanunu’nun dolandırıcılık suçu kapsamında yargılanacak. Çek vermeye devam edenlere 1-5 yıl arasında hapis cezası verilebilecek.

 3. aysen Says:

  ARKADASLAR BANADA YARDIMCI OLUN BENDE BASVURAYIM AIHME BU YUZDEN IKI COCGUMU BIRAKIP GIRDIM ICERIYE YATTIM BIRDE BORC ODEDIM USTUNEE NERDE HANGI ULKEDE VAR PARA ICIN CEZA YA

 4. sefa Says:

  bu ülkede 1-2 bin tl borcunu ödeyemeyip hapis yatan yüzlerce insan var.vekil arkadaşlar kaşla göz arasında kendilerinin emekli maaşlarına 2400tl zam yapıyor.bu parayı helal kazanç olarak görüyorlar.o paraların gerçek sahibi bu fakir halkın görüşü nedir helal ediyorlarmı soran yok…ALLAHA havale….

 5. cemal akın Says:

  alacaklıya bır kuruş para vermem işine gelirse afta cıksa cıkmasada böle kaçak hayat iyi bence sahte kımlık yapın dolasın kardesim bunların yalanı çok af cıkmaz uyalıyorlar

 6. GERCEKCI Says:

  Sayın APC/Çek Mağdurları,

  Yalanlardan, oyalamalardan, kandırmalardan, dolandırmalardan bahsetmeyeceğim.

  Gören gördü, anlamak isteyen anladı.

  Bu site aracılığıyla da şunu tekrar hatırlatmak istiyorum :

  İSTİSNASIZ HEPİMİZ AİHM’NE 05 OCAK 2012’YE KADAR GİDEBİLİRİZ.
  (5 Ocak’tan sonra, bazı arkadaşlarımızın müracaat hakkı yokolacaktır !)

  Geri sayım devam ediyor.
  BUGÜN TARİH : 24 ARALIK 2011 CUMARTESİ.

  Lütfen düşünün ve kendiniz için en iyi olanı yapın…

 7. osman Says:

  tükiye gazetesi gene haber yapmış bugün bunlar ne yapmak istiyor genemi cezayı ağırlaştıracaklar 2009 daki gibi af diye insanları kandırıp ceza vermeyi iyi biliyorlar vergi affı dediler insanların ceplerini boşalttılar çek affı dediler zaman aşımındaki dosyaları kurtardılar bütün davalar yenilendi ceza ikiye katlandı bence yapılması gereken tekşey birlik olup teslim olmak bakalım hangi hapisane yetecek bukadar insana

 8. osman Says:

  sadece vijdanlı olun yeter

 9. çeto Says:

  insanlara yalan yere ümit vermek ceza vermekten kötüdür

 10. Nurcan ÖZDEMİR Says:

  Bizim ödediğimiz vergilerle maaşlarını fazlasıyla alıp rahat bir yaşam sürüyorlar.sonra kalkıp ALLAH korkusundan söz ediyorlar bu ne tezatlık bu ne çelişki 5 AYLIK HAMİLEYDİM EŞİM KARŞILIKSIZ ÇEKTEN YANİ BİSİNİN DÜZENLEDİĞİ ÇEKLERDEN HAKSIZ YERE 10 AYDIR ANTALYA F TİPİ CEZAEVİNDE DEFALARCA SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAMA RAMAN HALA SUÇLU DIŞARIDA TELİNİ KAPATTI YOK OLDU BEN TEK BAŞIMA DOĞUM YAPTIM VE BEBEĞİM 6 AYLIK OLDU DAHA BABAYI TANIMIYOR VE BEN 11 AYDIR ÇALIŞAMIYORUM EVİME HACİZLER GELMEYE BAŞLADI ŞUAN KIZIMIN BEŞİĞİ BİLE EV SAHİBİM TARAFINDAN İPOTEK EDİLDİ ŞİMDİ SORUYORUM HEYYY MİLLET VEKLİLLERİ ALLAH KORKUNUZ NEREDE BEN BEBEĞİME MAMA ALAMIYORUMMMMMMM SİZİN ÇOCUKLARINIZ BİZDEN SÖMÜRDÜĞÜNÜZ PARALARLA LÜKS İÇİNDE BİZİM ÇOCUKLARIMIZIN GÜNAHI NE DEFALARCA SİZLERE ULAŞTIM DERDİMİ ANLATTIM BENİ NERENİZLE DİNLEDİNİZ ANTALYA MİLLET VEKİLLERİ BEN KONUMDA DAMAR YOLUYLA HASTANEDEN ÇIKIP GİTTİM VATANDAŞLIK GÖREVİM OLAN OY VERME GÖREVİMİ YAPTIM HANİ SİZİN YEMİN EDEREK BAŞLADIĞINIZ GÖREVLER ANCA MAHALLELİLER GİBİ İŞİNİZ GÜCÜNÜZ MECLİSTE KAVGA EDİP ŞOV YAPMAK BİR ŞEHİT ANNESİ OLARAK MÜBAREK CUMA GÜNÜNDE TÜM KALBİMLE DİLİYORUM BU SABİ ÇOCUKLARIMIZIN ELLERİNİN AĞIRLIĞINI YAKANIZDA HİSSEDİN OYUMDA HARAM OLSUN. KEŞKE ELİM KIRILDAYDI İNSANLARI KÖTÜ YOLLARA TEŞVİK EDİYORSUNUZ KAÇ YUVALAR DAĞILDI NE KADAR VEBALL ALIYORSUNUZ SİZNDE YÜREKLERİNİZ YANSINNNN AMİNNN ŞİMDİ BANADA CEZA VERİN BEKLİYORUM ÖLMÜŞ EŞŞEK KURTTAN KORKMAZ ARTIK KAYBEDECEK BİRŞEYİMİZ KALMADI BZİLER VATAN HAİNİ OLSAK BİZE SAHİP ÇIKARDINIZ EMİNİM KÜRSÜLERE ÇIKIP TÜM HAKLARIN VERİLECEĞİNİ BAĞIRARAK SÖYLÜYOR ŞOV YAPIYORSUNUZ HANİ BİZİM HAKLARIMIZZZZZZ.. BİZDEMİ VATAN HAİNİ DOLANDIRICI OLALIM ARTIK YETERRR GERÇEKTEN YETERRR SİZLERİ RABBİMİN ADALETİNE TESLİM EDİYORUM O VERSİN CEZANIZI EMİNİM VERECEKTE ŞİMDİ YATAGINIZDA RAHAT RAHAT UYUYUN EVİNİZDE RAHAT YAŞAYIN BAKALIM NEREYE KADAR O YEDİBİN MAAŞINIZIDA AFİYETLE YİYİN BAĞAZINIZA DOLANSIN İNŞALLAH..

 11. serdar taşkın Says:

  tabiki kendi maaşlarına sıra geldimi yüzd yüz zam iflaz eden bir sürü madur var kardeşim bu insanlar ceza evinde yatmakla parayı ödüceklermiiii cok yazık cok ne olcak bu madurların haliii

 12. Murat YALÇIN Says:

  Kutlarım sizi;

  Ak Parti Grup İdare Amiri bir tasarının yasalaşması esnasında bilgi alınabilecek gerçekten önemli bir referans kaynağıdır…
  Bakınız görevleri nelermiş;

  1. Türkiye Büyük Millet Meclisinin idarî ve malî işleri ile kolluk işlerini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanının talimatına uygun olarak yürütmekte Başkana yardımcı olmak;

  2. Özel törenleri idare etmek;

  3. Türkiye Büyük Millet Meclisi bütçesine ilişkin tekliflerini Başkana sunmak;

  4. Genel ve özel giriş kartlarını dağıtmak…

  • rahmiofluoglu Says:

   Cevabınızdaki mesaj açık, bu kişi bu konuyu bilmez diyorsunuz..Bu kişi hükümetle, başbakanla meclis arasındaki köprüyü oluşturan kişi..

  • rahmiofluoglu Says:

   Sizin bize bakışınızı; sanki biz cezanın kalkmasını istemiyoruz ve bu yüzden olumsuz haber ve yorumlar yapıyoruz. Burada ve çek mağdurları sitesinde, size bizim sitenin adını yazmak yasaklandığı, sizde bunu içinize sindirdiğiniz haliyle yazdığınız yorumlarda hep bu imada bulunuyorsunuz. Ne hikmetse şimdiye kadar biz ne dediysek o çıktı.. Biz şimdiye kadar haber ve yorumlarımızda mecliste veya Adalet Komisyonun bir çek tasarısının olmadığını, yıl sonuna kadar böyle bir değişikliğin olamayacağını yazdık..Hatta ironi ile “…belki Şubat, belki Nisan..ya da daha sonra..” diye yazdık.. İşte bu yıl olmuyor..Şimdi biz umut tacirliği yapıp ” kesin gelecek hafta yasa çıkıyor.. ” ya da “.. yıl sonuna kadar deseydik…”.. ayrıca çokjbildiğimiz şeyler var edasında, bize yasak ve sizin bu yasağı içinize sindirerek yorum yazdığınız sitenin baş yorumcusunun yaptığı gibi..” Çok şey biliyorum ama açıklayamam, haftaya bu iş tamam..” diye yazsa idik sizin için muteber mi olacaktık?… Yalan yazmak, olmayacak duaya amin demek midir fazilet, etik?..
   Sizi anlamakta güçlük çekiyorum…Yalanın peşinde gitmek ve bunun adına mücadele demek…Bizim anlayışımızda böyle bir mücadele yöntemi yok…Saygılar..

  • GERCEKCI Says:

   Yazınız hakkında yorum yapmayacağım.

   Sadece şunu hatırlatmak istiyorum: TBMM 3 Ocak 2012 tarihine kadar tatil.

   “Yılbaşına kadar hepimiz kurtulmuş olacağız” diyenlerin eline ne geçti ?
   “Tweet atalım, fax çekelim, e-posta yollayalım” diyenlerin eline ne geçti ?
   Bu kadar insanı umutlandırıp, AİHM müracaatlarına engel olmaktan başka NE GEÇTİ !?

   Muhtemelen bir kanun çıkacak.
   Bu bizim istediğimiz gibi olmayacak ama çıkacak.
   Çıkacak bu kanun bizlere ne kadar yarayacak, hep beraber göreceğiz.

   Muhtemelen bir kanun çıkacak.
   Bu bize söylendiği gibi 2011 içinde olmayacak ama çıkacak.
   Ocak sonuna mı, Şubat sonuna mı, daha sonraya mı çıkacak hep beraber göreceğiz.

   AMA BU ARADA BAZILARIMIZ AİHM MÜRACAATLARINI YAPAMAMIŞ OLACAK.

   AİHM MÜRACAATLARINI BİLEREK YA DA BİLMEYEREK ENGELLEYENLERİ
   ALLAH’ HAVALE EDİYORUM.

   ABDESTLİ VAHŞİ KAPİTALİSTLER VE YANDAŞLARI ALLAH’IN EMİRLERİNE GERÇEKTE UYMAZLAR, ÇÜNKÜ GERÇEKTEN İNANMAZLAR. ONLAR ASLINDA SADECE PARAYA TAPARLAR. BU YÜZDEN KENDİLERİNİ ALLAH’A HAVALE ETMEMDEN HİÇ GOCUNMAYACAKLARDIR, EMİNİM.

   Allah hepimizin, tüm kullarının müstehakkını verin. Amin !

 13. cem Says:

  çekten hapis yatacağına dağdan pkk ol da daha az hapis yat onlara af çok vur askeri pişmanım de çık gez

  • osman Says:

   arkadaş birilerine kızıpta milletine öfkelenme bizim vatanımıza canımız feda şerefziz özgür olocağıma

 14. afşin Says:

  CEK MAĞDURLARININ ÜZERİNDEN BANKALARA YAPTIRIM UYGULANIYOR..bankaların kıskacına girmiş ve bankaların kapitalist düzenine teslim olmuş bir yönetim mevcut türkiyede.bankalar ne isterse o oluyor..hükümet bankalara yaptırımlarda bazen zorlanıyor.bankalara yaptırım yaptıra bilmesi icinde kullanması gereken formuller üretiyor..bunlardan biriside çek de cezanın kalkması.BANKALARA YAPTIRIM YAPA BİLMESİ İCİN ÇEK DE CEZANIN KALKDIRILMASINI GÜNDEME GETİRİYOR. önce basına sızdırıyor ve inandırıcı oluyor cekte ceza kalkcak diye.bankalar geri adım attığında çek yasası gündemden düşüyor…VE CEK MAĞDURLARI BİRKEZ DAHA MAĞDUR EDİLMİŞ OLUYOR.sizlere tavsiyem unutun bu cek yasasını…türkiye bankalara teslim olmuş..ve bankalar bunu kaldıttırmaz..

 15. mehmet Says:

  madem ortada birsey yok 1aydır neden tartışılıyo neden televizyon proğramlarından konusuluyo ve şuan ocak sonuna deniliyo kime inanıcaz milletin duygularıyla neden oynuyosunuz kardeşim olmucaksa olmucak diye acıklama yapılır ve konu kapanır daha dün egemen bağış açıklama yaptı daha geçen gün maliye bakanı mehmet şimsek acıklama yaptı olmucaksa neden gündemde umarım iyi bi acıklama verirsin ha bide kanun cıkarsa alacaklı alacağına kavusur vereceklide özgürlüğüne kavusur çalısır borç ödenir içerde yatmayla kimse kimseye borç ödemez

 16. çeto Says:

  medya yalan söylüyor çek yasasının bakanlar kurulunda olduğunu haberlerde söylendi

  üçkağıtcı bunlar insalara yalan yere ümit veriyorlar

 17. prof Says:

  tek gercek haber bu işte… teşekkurler.

 18. mirkut Says:

  gelmez gelmez önemli bir konu değilki zaten…kimin umurunda hapistekiler…yazık çok yazık…bir çırpıda senede iki sefer şike ve teşvik yasası değişmedimi…vekil maaşları danışman sekreter maaşları bir çırpıda artırılmadımı….kimin umurunda ahmetin mehmetin çoluk çocukların ümitleri …garip guraba fakir fukaranın hayalleri kimin umurunda …hem anayasa ihlali diyeceksiniz hem yasa çıkmaz bu ne yaman çelişki ..gelde etme beddua…allah kerimdir

  • çeto Says:

   alacaklı sizden şikeyetçi oluyorsa sizde ondan olun nerde mahkemeye sunmuş olduğu çekin faturası yolda bulsa çeki şikayetci oluyor bir suçun delili olması gerekmezmi madem mahkemesi oluyorsa delilde olması gerekir .işte yargısız infaz


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: