Avukatlara rağmen

Çek cezaları avukatların geniş muhalefetine rağmen kalktı.. Bazı internet sitelerinde avukatların çek cezalarının kalkmasına karşı lobi yaptığı  şeklindeki yorumları okuduğumda ben buna ihtimal vermiyor,  çek cezalarının avukatların çok işine yaramasına rağmen en azından avukatların önemli bir bölümünün adalet duygusu, modern hukuk nosyonu, humanizm, insan hakları v. s gibi değer yargıları adına bu cezayı yürekten savunamayacağını düşünüyor, bu yorumlara sessiz bir tepki gösteriyordum.. Ne zaman ki yazılı ve görsel basın çekte cezanın kalkacağına, Kızıl’otun yazısından sonra, geniş yer vermeye ve çek cezasının kalkacağı yönünde kamuoyunda kanaat oluşmaya başladı yakın çevremdeki avukatlardan açık tepkiler almaya başladım..Bunlardan bir tanesi benim 40 yıllık yakın arkadaşım, İzmir  Barosu’ndan, bu arkadaşım büyük işletmelerin avukatı, söylediğine göre yoğun icra takibi var ve çek cezası sayesinde para tahsil edebiliyor, daha çek cezalarının kaldıracak yasa değişikliği taslağı tasarılaşıp meclise sunulmadan önce aramızda geçen bir konuşma:

Avukat

– Sonunda başardınız..

Ben

– Neyi?

Avukat

-Çek cezalarının kalkmasını

Ben

-Evet..

Avukat

-Sana hergün küfrediyorum..

Ben

-Gülüşme

Avukat

_Gülüşme

Avukat

-Ama Rahmi Son günlerde işler iyi gidiyor, polis nedense iyi çalışıyor, adamları patır patır yakalıyor, yüzümüz güldü, sağolsun polis..

Avukatın bu dediği günler bloglarda yakalama haberlerinin yoğunlaştığı günlerdi..

Tasarı TBMM’ne sunulduktan sonra avukatların tepkileri açığa çıkmaya başladı..Adana’dan Nizam Derneği, Afyon Barosu gibi açık tepkiler.. Bunlar bildiklerimiz.. Doğrusunu isterseniz avukatları bu tepkisi beni çok ürkütüyor..

Biraz gerilere gidelim..2011 Sonbaharı bitmiş, kışa giriyoruz.. Bir bankanın kurucusu, banka genel müdürlüğü yapmış, STK larda etkili çalışmaları olan meşhur İbrahim Betil internet ortamında bir  Yargı  Reformu grubu oluşturmuş, uzun örgütlenmelerden sonra bir pazar günü idi sanıyorum , Boğaz İçi Üniversitesi Mezunlar Derneğinin lokalinde, bu lokal üniversite kampüsünün arkasında, bir kahvaltı düzenliyor ve biz bu toplantıya davet ediliyoruz.. Yargı reformu tartışılıyor..Ben haliyle çek cezalarını gündeme taşıdım.. Çıkışta  çok sevdiğim, bir başka avukat, İstanbul Barosu’ndan, birlikte yürüyoruz, bana hitaben,

-Rahmi sana ne oluyor, dolandırıcıları savunuyorsun,

Çok üzüldüm ve ikna etmek için büyük bir çabaya girdim.. Sonunda geldiğimiz nokta avukat arkadaşımla

-Ha, yani şekli suça itiraz ediyorsun, oldu..

Toplantıdan çok üzgün ayrıldım..Belkide eski dost artık bana mesafe koyacaktı..

Çek czaları kalkacak,  buna eminim.. Cezayı savunan avukatların bir çoğu süreç içerisinde çeke ceza olmayan yeni döneme alışacak ve belki de çoğu geçmişin yanlış olduğunun ayırdına varacak..

Herkese geçmiş olsun..

49 Responses to “Avukatlara rağmen”

 1. n.murat emekli Says:

  RAHMİ BEY;
  BEN ÇEK MAĞDURU OLARAK CEZAEVİNDEYKEN EŞİM SİZİNLE DEVAMLI İRTİBAT HALİNDEYDİ. BEN HER ZİYARETE GELİŞİNDE SİZDEN HABERLERİ ALIYORDUM. SİZ VE SİZİN GİBİ DÜŞÜNEN ŞAHSİYETLERİN SAYESİNDE ÖZGÜRLÜĞÜMÜZE KAVUŞTUK. BUNDAN SONRA İNŞALLAH İŞLERİMİZİ YOLUNA KOYUP AİLEMİZİ ÜZMEDEN YAŞAMAK İÇİN ÇABA SARFEDECEĞİZ.
  ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN. BİZLERİ AİLEMİZE KAVUŞTURDUĞUNUZ İÇİN.HER ŞEY GÖNLÜNÜZDEN GEÇTİĞİ GİBİ OLSUN İNŞALLAH.
  İÇERDEYKEN BU SENET MAĞDURLARI İÇİN DE ÇOK ÜZÜLÜYORDUM. BUNLAR İÇİN DE ELİMİZDEN BİR ŞEY GELİRSE YAPALIM LÜTFEN. BANA DÜŞEN BİR VAZİFENİZ VAR İSE MADDİ, MANEVİ EMİRLERİNİZİ BEKLİYORUM.

 2. NESRİN EMEKLİ Says:

  SAYIN RAHMİ BEY
  BİZİM DE EŞİMİN SÖZLE OLAN BİR ORTAKLIĞI VARDI EŞİM ÇEKLERİN BİR BÖLÜMÜNÜ İMZALAYIP BOŞ OLARAK ORTAĞINA VERDİ VE BOŞ OLAN ÇEKLERE EŞİMİN İMZASINI TAKLİT ETTİĞNİ BİZE SÖYLEDİLER VE BİLİYORUZ BİRDE BİZ İŞİMİZİ 2007 DE KAPATTIK VE 2007 TARİHLİ ÇEKİ 2010 YAPMIŞ BU YÜZDEN EŞİMİN İFADESİNİ ALDILAR ÇEKTE OYNAMA VAR PARAFSIZ DİYEE EŞİM İFADE VERDİ BU OYNAMALI ÇEKTEN BERAT ETTİ FAKAT BİZ SAHTE İMZALI ÇEKLERLERE NASIL ULAŞABİLİRİZ VE NASIL BİR İŞLEM YAPABİLİRİZ BİLGİNİZE İHTİYACIM VA ÇÜNKİ ISPATLAYAMADIĞIMIZ İÇİN EŞİM CEZAEVİNDE BANA YARDIMCI OLACAĞINIZA İNANIYORUM HAYIRLI BİR GÜN OLMASINI DİLİYORUM……..

 3. NESRİN EMEKLİ Says:

  SAYIN RAHMİOĞLU

  BİZ EŞ VE ÇOCULARIMIZI ANLADIĞINIZ VE BİZ MAĞDURLARA DESTEK VERDİĞİNİZ İÇİN SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ..

  ALLAHIM YOLUNUZU AÇIK ETSİN HAYIRLI VE BOL KAZANÇLARINIZ OLSUN.

  NESRİN EMEKLİ

 4. kerim can Says:

  sayın rahmi bey insanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir siz mağdurun yanında olmakla güzel bir işe imza attınız bu yasa yürürlüğe girer ve çek suçluları kurtulur ise içeri gireceklerde rahat bir nefes alırsa bu insanlarının annelerinin babalarının eşlerinin ve çocuklarının ettiği dua size yeter inşallah hiç bir menfaata dayanmayan hizmet gerçekten ALLAH cc katında makbul olandır bu bir tarihtir insanlar bunu unutmayacak ukalalık etmek istemem ama benim de çok sıkıntım var ama hiç bir insan parası olupta borcundan dolayı bir gün olsun hapis yatmak istemez dolandırıcılık yapanlar istisna ALLAH cc ömrünüzü bereketli eylesin

 5. engin Says:

  SN . rahmi bey 2011 ocak ayının ilk günü ceza evine girdim borçtan dolayı
  3 ay yattım ve martt ayının 28. günü çıktım ceza evinden tabi bu arada
  ailem işim gücüm per perişan oldu içeride borç ödenmez bunu herkez bilir şuan içerden çıkalı tam tamına 10 ay oldu ve ben 218.000.00 tl borç ödedim demekki insanları borçtan dolayı yatırmak mantıksız insan dışarıda özgür olacakkı borcunu ödeyebilsin siz ve sizingibi hukuk insanları olmasaydı bu yasanın çıkması belkide çok zordu sizlere minnettarız.
  ALLAH CC emanet olun saygılar.

 6. TANSEL Says:

  RAHMİ BEY SİZ DOĞRU OLANI SAVUNDUNUZ BORÇTAN HAPİSLIK DOĞRU BİR ŞEY DEĞİL İNANIN ADAMIN DURUMU DAHA DA BERBAT OLUYOR HAPİSLIK ADAMI BOŞA ATMAK ÇALIŞMA ENERJİSİNİ ALMAK

 7. TANSEL Says:

  sayın rahmi bey ben 25 yıllık esnaflık yapan işadam eşiyim .bizim okuttuğumuz 3 öğrenci vardı . DURUMUM BOZULDU demir fiatları 700 den 2000 e çıktığı dönemlerde krize teğet geçemedik ikl darbe bankalardan geldi.ticari kredimizi geri çağırdılar ,sebebi aynı binada oturan müdür yrd bizim icramızı görüp durumu bankaya bildirmiş ,müdür alel acele 170 binlik kredimi 1 günde kapattırdı .ve ardından diğer bankalar ve icralardan başımı kaldıramadık .her gelen giden icraya verdi .biz de eşyalar kalsın düzen bozulmasın diye taahhüt verdik .eşim 2 kez icra taahhütünden sened içeri girdi .ben gerçekten yoksulluğun resitalini yaptım .ama mücadele ederken eşim sağlığını kaybetti. neyse avukatların tazyikleri ile tefecilerden borç aldım onlara verdim .bu kez tefeciler bırakmadı. şikayet ettim teknik takip açıldı ama hala birşey yok. ŞİMDİ,3 YILDIR ÇEKTİM SONUÇ(EVİ,MDE YATAKLARIMIZ VE YORGANLARIMIZ BİRDE MUTFAK OCAĞI VAR LAPTOP HERGÜN KOMŞUDA BENİ BU HALDE GÖREN AVUKATLAR HALEN GELMEYE DEVAM EDİYOR .BOŞ EVİ GEZİYOR .EŞYALAR YEDİEMİNDE ÇÜRÜYOR HER GELEN ÜZERİNE GİDİP İCRA KOYUYOR .BİZİM ÇOCUKLAR BUNALDI GEÇEN SENE SINIFTA KALDILAR. EŞİM CEBİNDE 10 LİRA İLE HAPİSE GİRDİ. EĞER İCRA VE İCRA TAAHHÜTLERİ KALKMAZSA İNTİHARI DÜŞÜNÜYORUZ .EŞİM İNTİHAR MEKTUBU YAZMIŞTI BEN ONA DESTEK OLDUM .ŞİMDİ BEN DE ÇOCUKLAR DA BIKTIK ARTIK ,FAİZLER BÜYÜDÜKÇE BÜYÜYOR .BU AYIN SONUNDA BU KANUN İCRALARA ÇIKMAZSA BEN VE EŞİM ÇOCUKLAR HEPİMİZ ÖLÜMÜ İSTİYORUZ .NEDEN BİLİYORMUSUNUZ SON KALAN EVİMDE BANKADAN SATLMAK ÜZERE BEN NE YAPABİLİRİM Kİ İNSANLAR İCRAYA DÜŞÜP HAPİS YATAN KİMSE İLE İŞ YAPMAK İSTEMİYOR ..OFİS KURAMAM AVUKATLAR RAHAT BIRAKMIYOR .SİZ CE BU İCRA TAAHHÜT VE HACİZ BİTMEZ Mİ PARAMIZ YOKSA İÇERİ Mİ GİRELİM .BENİM İÇİN CEVABINIZ HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR .ÇÜNKÜ EŞİMİN BİR İCRA TAAHHÜTÜ VAR YİNE GİREBİLİR BEN AÇ SEFİL KALIYORUM .LÜTFEN BİR İHTİMAL VAR MI DOĞRUSU NE İSE SÖYLEYİN KIZIM DA ÖLMEYE ARTIK SICAK BAKIYOR .ÇÜNKÜ BOŞ EV ARKADAŞLARIMI ÇAĞIRAMIYORUM UTANIYORUM DİYOR NE OLUR ACELE CEVAP YAZIN SAYGILAR

  • rahmiofluoglu Says:

   Ev hacizlerine sınırlama gelecek..İcraa taahhüdlerini suç olmaktan çıkarılması için ayrı mücadele başlatılması gerekiyor..

   • TANSEL Says:

    sayın rahmi bey ben şimdiden vekillere mail atmaya başladım .durumumu anlattım ..aih mahkemesine gitmek için para gerekiyor mu ?ayrıca aih dilekçe örneğini çözemedim .acaba birimiz dava açsak da emsal olup icra taahhütünü kaldırtabilirmiyiz .ne kadar sürer ?borçtan hapislikler gerçekten caydırıcı değil bence yeni suçlular kazandırıyor topluma ?sizin de bu konuda görüşlerinizi almak isterim.BİZLERE CEVAP VERDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM SAYGILAR

   • rahmiofluoglu Says:

    AİHM başvurmak için para gerekmiyor..

 8. gul2516 Says:

  SAYIN RAHMİ BEY,
  BU ZORLU YOLCULUKTA BİZİ HİÇ YANLIZ BIRAKMADINIZ.
  EMEKLERİNİZ,MERTLİĞİNİZ, UNUTULMAZ.
  BİZ BU YASADAN KURTULUYORUZ AMA BEN BİR ABİ KAZANDIM.
  ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN GÜZEL GÜNLERDE GÖRÜŞMEK DİLEĞİ İLE

 9. atilim Says:

  RAHMİ bey;
  Benim çek şikayetim vardı, 350.000 TL, çok köklü bir aile şirketi, nasıl olduysa niyeti bozmuşlar, çocuklar firmadan parayı çekip, firma ortağı olmayan babalarının mal varlığına aktarmışlar.Tabi bunu 4 yıl gibi bir süreçte yapılyorlar.2003 ile 2008 arası.Sonunda şirket patladı. 2008 de. O zamandan beri bir kuruş alamıyoruz, ulaşamıyoruzda, zaten korumayla gezip kimseyi yanaştırmıyorlar.Baba çok zengin 20.000.000 TL civarı sadece mevduatı olduğu söyleniyor. Şu an her halde 26 -27 milyon civarı sırf mevduat.İcra takibi de yapamadık, işler bozuldu harcı masrafı çok tutuyo.İcra-İflas şikayetlerini de yapamıyorun o yüzden.Şimdi çek cezası da kalktı.Ne önerirsiniz.Şimdi mahkemeye gidip bizi dolandırdılar diye yeniden şikayet etsek ne olur?avukatım diyor ki, bir şey çıkmaz, çek şikayeti olduğu için ayrıca kovuşturmaya mahal olmadığına deyip savcı takipsizlik verecek.Doğrumudur?Elimizden bir şey gelir mi bu saatten sonra?

  • rahmiofluoglu Says:

   Avukatın yanlış söylemiş..Onlar zahmetsiz iş yapmaya alışmış..Sizin anlattığınıza göre siz dolandırılmışsınız, savcılığa delillerinizle birlikte sbir suç duyurusu yapın..Kaldı ki muvazaa davası da açabilirisniz..KOSİAD Hukuk Komisyonuna elinizdeki bilgileri, belgeleri verin inceleyelim..Biz dolandırıcılığa af istemedik. istemeyiz..

   • atilim Says:

    çek var, fatura var, normal alışveriş.Bir yere kadar ödediler 2000- 2008 arası, sonra patlattılar.18 trilyon karşılıksız çekleri var piyasaya.Muvazaa nasıl ispatlayacaksın, adam hep zengindi.İstanbulda ki ünlü bir sanayi sitelerinin sahibi.Menkul Gayrımenkul aktarmadsılar ki çocuklar, şirket çeki kesip mal topladılar, nakde çevirdiler. Çekleri ödemediler.

   • rahmiofluoglu Says:

    Ben bir avukatım.. Olayları tümü önüme gelir, delilleri incelerim, kararımı veririm.. Ne muvazanın ispatı zordur, ne de dolandırıcılığın..Ama siz kendiniz soruyor, kendiniz cevap veriyorsun..Yani çok biliyorsunuz.. O zaman ne anlatmak istiyorsanız onu yazın, korkmayın..Medeni cesaretiz olsun.. Siz herhalde bu ilke cezanın bir savunucusunuz ve bütün bunları, bu hikayeleri bunun için uyduruyorsunuz..Açık konuşun, açık yazın…

 10. mihri Says:

  yasa tasarısı komisyondan geçti… hak eden herkese hayırlı olsun… bende mağdurum…bu yasanın alacaklıları ve eski yasayı savunan k….. e……..ci avukatları haklı çıkarmamasını diliyorum benimde çek borcum var ve simdi gönül rhatlıgıyla yeniden düzenimi kuracagım ve borçlarımı ödeyecegim…lütfen herkes buna gayret göstersin ki aksini savunanları haklı çıkarmayalım…. HERKESE HAYIRLI OLSUN

 11. ersen Tekirdağ Says:

  komisyondan geçti özgürlük çok yaklaştı emeği geçen herkese özellikle RAHMİ BEYe sonsuz teşekkürler

 12. kazim Says:

  sayin AV.Rahmi bey ben iflaz etim 2007 krizinde cok güzel isim vardi ama hic bir seyim kalmadi ve ceklerim yazildi su an 4 yildir yurt disindayim ve cek yasagi dan dolayi gelemiyorum yani araniyormusum ailem türkiyede cek yasagi ne kalkacak acaba saygilar

 13. can Says:

  sayın rahmi bey benim eşimde çek mağdurlarından şu anda ceza evinde ama çekten değil sahte araç muayenasi yaptığı için 2007 de 16 kasım 2011de tutuklandı 13 ay yatması gerekiyor kesinleşmişsorum yeni çokan yasalardan dışarı çıkma durumu olabilirmi yada biz ne yapabiliriz ikincisi 12000tl ve 7000tl lik ödeyemediği iki çeki kaldı onlarda karar aşamasında şu durumda cazası dahada uzarmı bu kanun çokmazsa onu nasıl etkiler lütfen yanıtlayın çok perişan vaziyetteyiz.

 14. egem 27 Says:

  allah sizden razı olsun

 15. prof Says:

  TAAHHUD İHLALİ KONUSU
  Taahhud ihlalinden yakalamalar cıktı dogal olarak. Yeni kanunla birilikte taahhud ihlalinden dolayı olan yakalamalar da duşmuş mu olacak ?

  • rahmiofluoglu Says:

   Karşılıksız çek farklı bir suç icrada yapılan taahhüdlerden kaynaklanan taahhüdü ihlal suçu farklı..

   • prof Says:

    gecen sene degişmiş olan kanuna gore karsılıksız ceklerimize taahhudler vermiştik. Sorum , cek kanunu degişince , karsılıksız ceklerimize verdigimiz taahhudler iptal mı olacak ? yoksa karsılıksız cekten hapis kalkacak ama o ceklere verdigimiz 2 yıllık taahudu ıhlal dolayısıyla aranmaya devam mı edecez. ?? eger boyleyse , degişen bişey yok , karsılıksız cekten degil de o cekler yuzunden verdigimiz 2 yıllık taahhudler dolayısıyla hapis yatılacak demektir.

   • rahmiofluoglu Says:

    5941 sayili cek yasinin gecici maddesine gore verilen taahudler duesecek. Taahhudu ihlal icra dairesinde yailan taahhudlerde soz konusu olacaktir

 16. selcuk BOYSEL Says:

  sayın OFLUOĞLU bu göstermiş gayretlerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum.
  Allah size bu dünyadada ahirettede iyilikler ve hayırlar versin.Mekanınız cennet olsun.Daha söyleyecek bir şey yok Kayseri den selamlar ve hürmetler…..

 17. ömer Says:

  2007 krizinde 12 senelik ticaret hayatım yok oldu ilk çekim yazıldığından sürekli bana mal vermek için arkamdan gelenler bir anda yüz çevirdiler ama ben gelen çekimi rotarlıda olsa ödedim 160 tane çekten sadece 22 tanesi kaldı ama elimde ne varsa sattım şimdi hiç bir şeyim yok aile geçiminide zar zor yapıyorum şimdi benden ödeme yapmam isteniyor sormak isterim bir şey kaldımı ki borcumu ödüyeyim zaten bir şey kalsaydı zaten öderdim tabiki ALLAH o kalan borcu ilerde ödeme imkanı versin

 18. ebru Says:

  sayın ofluoğlu bzim ödenmeyen hatta 4 yıldır mahkemelik olan çeklerimiz ne olacak damlar karşımıza geçip gülüyorlar hapis cezasıda kalktı artık ölsenizde ödeme yapmayız diyorlar. iyi niyetli arkadaşları anlıyorum ama diğerleri ne olacak.

  • prof Says:

   Ticaret risktir. Siz cek karsılıgı mal satarken risk aldınız. riskin bedeli ise odenmemesi. Kaldıki eminim o alacaklınızın da elinde tahsil edemedigi cekler vardır. o da aynı sekilde tahsil edemedigi cekler yuzunden batmıstır ve size odeme yapamamıstır. Ne mi yapmalısınız ;
   anladıgım kadarıyla ticaretiniz suruyor. tahsil edemediginiz ceklerinizi yıl sonu bilancosunda zarar hanesine yazıp verginizden mahsup edebilirsiniz. Muhasebecinize sorunuz.

 19. ersen Tekirdağ Says:

  11.01.2012 adalet komisyonu gündeminde çek le ilgili gündem yok niye bir an önce gündeme almadılar merak içindeyim devlet sırrı kanun tasarısı ve 2 infaz kanunda değişiklik tasarı görşlck yazıyor

 20. hatir ceki Says:

  Rahmi bey,AİHM ne yaptığımız başvurular bunların başında bela gibi bekliyor.Bence korkularınız yersiz,ama şunuda merak ediyorum.Yasa tbmm.den geçtikten sonra, AİHM ndeki dilekçelerimiz kabul edildiği takdirde yine dava açabilecekmiyiz,yani davalar düşecekse bunlar çek yasasını muhakkak sorunsuz tbmm’den geçirirler diye düşünüyorum.saygılarımla…..

  • GERCEKCI Says:

   AİHM nezdinde; Türkiye’deki yargılama süreci ve/veya sonrasında

   – mağdur edildiğinizi,
   – insan haklarına aykırı davranışlara maruz kaldığınızı,
   – belirli bir takım maddi ve manevi zararlara uğradığınızı,
   – vesair şikayet gerekçelerinizi

   belirterek şikayetçi olacak ve maddi ve manevi sebeplerle tazminat talep edeceksiniz.

   Yeni bir yasal düzenlemenin yapılması bu şikayet gerekçelerinizi ortadan kaldırmıyorsa (ki muhtemelen hepsini kaldırmayacaktır) davanız devam edecektir.

   • hatir ceki Says:

    Gerçekci arkadaş,işte bu cevabı arıyordum.sağol..yorumların çok tutarlı…kaçakların ve hapistekilerin çektiği acılar bunların yanında kalmayacak inşallah.Aihm nde hakkımızı sonuna kadar arayacağız…….

 21. izmirli Says:

  HOCAM BU KANUN ÇIKARSA GBT DÜŞÜMLERİ NASIL OLACAK…SAYGILAR VE TEŞEKKÜRLER…BİZE ÇOK EMEĞİNİZ GEÇTİ…

  • rahmiofluoglu Says:

   Siz bir şey yapmayacaksınız, yetkililer gereğini yapacak, karşılıksız çekle ilgili her türlü sicil, yakalama v.s düşecek..

  • izmirli Says:

   HOCAM…SİZE BİNLERCE TEŞEKKÜR…CEVABINIZI AVUKATIMADA SORMUŞTUM BANA KESİN BİRŞEY SÖYLEYEMEDİ. KÖTÜ NİYETLİ DEĞİLDİ AMA BİLGİSİZDİ…BİREYLERİN BİLGİSİZ AVUKATLAR YÜZÜNDEN SAVUNMASIZ KALDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM…SİZİ ÇOK SEVİYORUM…

 22. izmirli Says:

  AVUKATLARA ..GEÇTİ BORUN PAZARI, SÜR EŞEĞİ NİĞDEYE…

 23. zehcen Says:

  RAHMİ BEY BU KONUDA GERÇEKTEN ÇOK UĞRAŞTI İNANMALIYIZKİ BU KONU MECLİSE GELDİYSE KESİNLİKLE EN BÜYÜK PAYA SAHİP KOSİAD A VE SAYIN RAHMİ BEYE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM EN ZOR GÜNÜMDE KALKIP VE BENİ TANIMADAN SİLİVRİYE GİTMİŞ İNSANDIR PARA GÖZ AVUKATLARLA ASLA MUKAYESE EDEMEYİZ SAYGILAR

 24. Anfa Says:

  Sayın Ofluoğlu,

  Biraz daha gayret edin araştırın. İki tane avukatın yorumunu gayet güzel yazmışsınız.. Ama bunlar yetmez pişmiş aşa su katmak için..Siz bulursunuz bir şeyler..Hayali bir iki arkadaş daha bulun, bir iki tefeci görüşü yazın, belki büyüklerimiz okurlar, belki vazgeçerler..Umutsuz yaşanmaz ne de olsa..Şehir efsanelerini biraz da siz yaratın, ha gayet…

 25. rahmiofluoglu Says:

  Size katılıyorum..

 26. zeki başar Says:

  rahmi bey istanbuldaki gölşehir büronuzda hala devam etmektemisiniz yada kosiad nerede ist faaliyet vermekte

 27. Canip Says:

  Avukat Bey,

  Öncelikle çabalarınız için teşekkür ederiz. Acaba bu kanun tasarısı ne zaman yasalaşır? Herhangi bir bilgi varmıdır?

 28. ibrahim kas Says:

  Sn.Rahmi bey ;
  Sayın Arınc tweter hesabında bu kanun ile ilgili mucjdeyi verdi. Bu saaten sonra olumsuz birsey olacagı biraz zor gibi.
  Sizce bu kanun ne zaman meclis te gorusulur ?

 29. tolga Says:

  Bir yerden duyum mu aldınız sn. ofluoğlu…


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: