İLGİNÇ

Almanya’da borçlu haczedilemeyen banka hesabı açabiliyor, iflas etmiş olanlara yeni kredi veriliyor..

F İ N A N S   E M L A K

Wirtschaftskanzlei Euro Consulting & Commerce’nin 2010 müjdeleri
[Sayı: 81 – NİSAN / MAYIS 2010]

2010´da kuruluşunun yedinci yılını kutlayan Wirtschaftskanzlei Euro Consulting & Commerce yeni yıla yeni projelerle başladı.

Euro Consulting & Commerce Genel müdürü Vedat Yılmaz – Kersebaum´a 2010´daki yenilikleri sorduk. İşte yenilikler:

İlk yenilik Almanya´da bir ilk ve sansasyon. Bilindiği üzere Almanya´daki Finans ve Banka sistemlerinden dolayı, şayet kişi şu veya bu şekilde Schufa´ya girmişse kendisine kredi kartı verilmiyor. Hele Insolvenz yapmışsa konto bile açılmıyor. Günümüz´de araba kiralama, Internet ´te alışveriş yapma kredi kartsız olmuyor. Daha kötüsü eğer kredi kartınız yoksa maalesef sizi birey yerine bile koymuyorlar.

Bu problemleri bilen şirketimiz, Schufa´lı olsanız bile, müşterilerinin hizmetine haczedilemeyen (pfändungssicher) bir Banka Hesabı (Girokonto) ve Master Kartı sunuyor. Bu fırsat´dan tüm müşterilere yararlanma imkanı sunuyoruz.

İkinci yenilik ise şahsi iflas davalarına 2009´da yoğun müraacatlardan dolayı müşterileri geri çevirmek zorunda kalan büromuz. 2010´da bünyesine kattığı tecrübeli hukukçu ve elemanları ile yeniden şahsi iflas davalarını almaya başladı.

Ayrıca borç erteleme için yeni bir sistem geliştirdik. Herkesin bütün borçlarını ileri bir tarihe erteletebiliyoruz. Bu sayede insanlar rahat nefes alabiliyor. Bu konudaki uzmanımız avukat Ulrich Brandl.

Üçüncü yenilik ise, Münih´te 30 yıldır avukatlık yapan ünlü avukat Rüdiger Baumgärtel ve oğlu avukat Martin Baumgärtel Euro Consulting & Commerce ailesine katıldı. Bürolarımızı aynı çatı altına topladık, birlikte çalışıyoruz.

İhtisas alanları Vergi hukuku, İflas hukuku, İcra hukuku, İş hukuku, Ceza hukuku, Trafik hukuku, Yabancılar hukuku ve Aile hukuku.

Dördüncü yeniliğimiz ise bizim dünya rekorları kırdığımız başarımız: “iflas´dan sonra yeniden şirket kurma ve ticaret yapma“ konusunda. Almanya´da Alman GmbH´sı ve EU GmbH´sı kurmak isteyen yatırımcıya ve girişimciye şirketin sermayesinde (25.000 _) ve kuruluşunda yardımcı oluyoruz. GmbH´sını bir saat´te anahtar teslimi bitiriyoruz.

Müjdemiz: Yeni yatırımcılara Arbeitsamt ve devlet teşvikleri, kredileri ve EU imkanlarından yararlanma dosyalarını sunuyoruz.

Biz´de Arı Dergisi olarak, sayın genel müdür Vedat Yılmaz-Kersebaum nezdinde Euro Consulting & Commerce ve mensuplarına nice başarılı seneler diliyoruz.

10 Responses to “İLGİNÇ”

 1. tansel Says:

  HÜSEYİN BEY AVUKATLAR BENİM PARAM OLMADIĞINA İNANMIYOR .SİZ NASIL BİR YOL İZLİYORSUNUZ AYRICA KESİLEŞEN TAAHHÜT İHLALİNİZ VARMIYDI .

 2. ersen Tekirdağ Says:

  rahmi bey ailecek hergün dua ediyoruz sizingibi insanların hala var olması bize yaşama kuvveti veriyor helede bazı avukat açıklamalarını dinledikçe sizin değerinizi daha iyi anlıyorum sağolun sonsuz teşekkürler

 3. tansel Says:

  AH HÜSEYİN BEY BİZİM ALACAKLILARIMIZ TEFECİ OLMUŞ SÜREKLİ FAİZ FAİZ BELİMİZİ BÜKTÜLER TELEFONUMDA MESAJ VAR ne diyor biliyormusun bak karar çıkarttım seni içeri attıracağım gelip yalvaracaksın diye ana para bitse avukattaki dosya hiç bitmiyor .3 yıldır da biz mücadele ediyoruz .bankalar burada icra geldiğini duysun tüm kredileri çağırıyorlar bize bunu devlet bankası md yaptı .allah bize güç versin ödeyelim ama zorbalıkla olmuyor para

  • Hüseyin Says:

   Tansel Bey, aynı durumdayım ben de. Telefon çalacak diye korkuyorum. Tahsilat mafyası bile gönderdiler. Her an her dakika taciz altındayız. Ailece psikolojimiz bitti. Ben yurt dışındayım ailem memlekette. Avrupada iş yapmaya başlayınca, TR deki ticaretin tamamen balon olduğunu anladım. Çekin cirolanması yasaklansın, bakın TR de ticaret ve para trafiği 5 kat düşer. Ama gerçek ticaret olur. Bankalar risk alır. Esnaf küçülür ama reel iş yapar.

 4. şerafettin çınkı Says:

  az kaldı, bizim ülkemizde bu uyglulamalara çok yakın, görüyoruz, artık eve hazice gelme olayının kalkacağı k0nusunda yasa yürürlüğe girmek üzereymiş bakalım şimdi ne yapacak bankalar.

 5. mehmet karahan Says:

  Sayın Ofluoğlu,

  Bu nedir? Bizim ülkemizde de bu türden imkanlarla yaşamak mümkün olacakmı acaba. Çok doğru bir uygulama böylece iflas edenler toplumdan ve üretimden soyutlanmadan ve de üretime katılarak ve dahi borçlarını da ödeyerek insanca yaşayabilir önce kendisine ve ailesine sonrada topluma faydalı olur. Böyle bir Türkiyede yaşamak dileğiyle

 6. MAĞDUR Says:

  İNSANA EVVELA İNSAN OLDUĞU İÇİN, DEĞER VERMEK, ONA BİR FIRSAT DAHA VERİP BORÇLARINI ÖDEYEBİLME İMKANI SAĞLAMAK…İŞTE HIRİSTİYAN DİYE YÜZÜNE BAKMADIĞIMIZ HOR GÖRDÜĞÜMÜZ İNSANLAR, BATMIŞ,BİTMİŞ İNSANA BİR MÜSLÜMANDAN DAHA FAZLA DEĞER VEREREK ONUN YAŞAMASI VE MÜCADELESİNİ DEVAM ETTİREBİLMESİ ADINA HER İMKANI SUNUYOR…. BEN ARTIK BU ÜLKEDEKİ BATMIŞ ESNAFA YAPILAN ZULUMLERİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM…

 7. mahir Says:

  adamlar kör de topal da olsa işletmeler çalışsın istiyor. bizde de vurun abalıy prensibi çalışıyor. bi çek ödeyemezsin “ödeyemeyeceğin çeki niye kesiyorsun” derler. halbuki bi ümit dersin 3 5 kuruş kazanmak için. orda da kazandırmak için herşey veriyorlar. burda da ilk önce kara listeye girersin ve hemen kredileri geri isterler.

 8. Hüseyin Says:

  Ben 2008 de iflas ettim. Alacaklılarım (Avukatları) hiç nefes alamayacak hale gelinceye kadar haczettiler. 2 yıl boyunca süründük ailece. Bu arada çek davalarından cezalar aldım. Yargıtay süresini kaçırdıklarım için yurdu terkettim. Bir AB ülkesinde yabancı oratklarımın yardımı ile şirket kurdum. yeni kurulmuş şirketimize banka 60 bin Euro kredi açtı. 1 yıllık çalışma sonunda limitimizi 4 e katladı. Bu arada cezası gelmiş çeklerimi ödeyip yeniden ülkeme gelebildim. Özetle Türkiye de mutlaka icra-iflas yasalarının borçlunun nefes alıp,iş yapabilmesini sağlayacak şekilde düzeltilmesi gerekiyor. Bu arada zaten dolandırıcı olanlari kılıflarını buluyorlar. Olan bizim gibi fazlasıyla dürüst insanlara oluyor. Ha! Unutmadan, 300 bin TL alacağa karşı 15 yıllık eşyalarımı ve çocuğumun bilgisayarını haczedip götüren değerli alacaklım; icra satışından eşyalarımı alan çıkmadı! Mutlu musun? Tahsil edebildin mi alacağını? Bu arada ben borçlarımı en sabırlı ve insaflı alacaklılarımdan başlayarak ödüyorum. Sanırım sen en son sıradasın!!!!


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: