İstanbul 14. Ağır Ceza Bylock’tan 13 Tahliye

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi rütbeli polislerin yargılanmakta olduğu davanın bugün ki duruşmasında mahkeme 13 sanığın tahliyesine karar verdi.

14. Ağır Ceza Mahkemesi  rürtbeli polislerin yargılandığı davanın bugün ki duruşmasında 8 i bylock, 5 i sağlık ve ailevi nedenlerden olmak üzere toplam 13 kişinin tahliyesine karar verdi.

Bylocktan tahliyelerin gerekçesi tutanakta şöyle yer aldı:

BTK’dan gelen ve İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şübe Müdürlüğünce analizi yapılan kayıtlar ışığında suç vasfının ve hukuki durumlarının lehe yönde değişme  ihtimali ile tutuklu kaldıkları süre dikkate alınarak tahliyelerine…

Bylokdan tahliye edilenler

Emine Işık, Tacettin Satılmış, İbrahim Yıldız, Gökçen Uysal, Ertuğrul Aygün, Engin Şener, Murat Konuş, Mustafa Doğan..

Av. Çağlar Dilber tahliyelerle ilgili sitemize yaptığı açıklamada; “Avukatların savunmaları sonucu Bylock komplosu aydınlanmaya başladı diyebiliriz. Bunda sonra gerçek bylock kullananlar ve FETÖ üyesi olanlarla masumların daha bir titizlikle ayırt edilebileceğini ümit etmekteyiz.

Yargıtay 16. Ceza Dairesinin 2017/3 kararında sadece bylock kullanmak yeterli kabul edilmemekte ayrıca kişinin FETÖ’ye münhasır bylock ağına bu örgütün silahlı terör örgütü olduğunu bilerek (kasten) girdiğinin somut delillerle ispatı aranmaktadır.”

Av. Rahmi Ofluoğlu

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: