Bylock FETÖ kumpası mı?

Ersöz: Bylock kullanıcıları şişirilmiş olabilir

Ahu Özyurt’un sunduğu Türkiye’nin Gündemi programına konuk olan Hukukçu Hüseyin Ersöz, FETÖ üyelerinin, Bylock yazışma programının başta haberleşme programı olarak kullanılıp, daha sonrasında mağduriyet yaratmak amacıyla yine FETÖ tarafından manipüle edilmiş olabileceğini söyledi. Ersöz, “Özellikle 2014 senesinde ByLock gizli bir haberleşme aracı olarak örgüt içi haberleşmede kullanılmıştır. Fakat daha sonra bu yine FETÖ tarafından manipüle edilmiş olabilir. ByLock kullananların sayısını şişirmiş de olabilirler. Bir takım mağduriyetler yaratıp, bu mağduriyetler üzerinden kendilerini legalize etmek için bunu yapmış olabilirler” dedi.

TİB FETÖ’ün üssü durumunda olduğu gerekçesiyle KHK ile kapatıldı. Başlangıçta BTK TİB’den aldığı bylock bilgilerini C. Başsavcılıkları ile paylaşıyordu. Bu nedenle BTK kaynaklı bylock bilgileri ile MİT kaynakları çelişmekteydi. Bugün hala bylock soruşturma ve kovuşturma dosyalarında bu çelişkili bilgiler bulunmaktadır. Avukatlar savunmalarında bu çelişkileri dile getirmektedirler.

Başbakan Binali Yıldırım basında yer alan açıklamalarında bylocka eklemeler yapıldığını söylemişti.

Yıldırım, “ByLock’a bile montaj yapmışlar. Gözlerine kestirdikleri bazı isimleri ByLock kullanıyor gibi gösterdiklerini biliyoruz”

Bazı çevrelerin iddiaları ise Bylock’un bir FETÖ kumpası olduğu doğrultusundadır. İddiaya göre başlangıçta bylock’u FETÖ’ün üst düzey yöneticisi olan bin kadar kişi kullanmaktaydı. MİT’in bylocku istihbar ettiği öğrenilince FETÖ’nün elinde olan TİB bylock verilerini değiştirdi. Ayrıca FETO’nun talimatı ile bylock kullanıcı sayısı aşırı şişirildi. Sanırız Ersöz bu duyumlara dayalı olarak bylock verilerinin şişirilmiş olabileceğini söylemiştir.

Av. Rahmi Ofluoğlu

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: