5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu Şerhleri

5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 124

Haberleşmenin engellenmesi

MADDE 124 – (1) Kişiler arasındaki haberleşmenin hukuka aykırı olarak engellenmesi halinde, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur.

(2) Kamu kurumları arasındaki haberleşmeyi hukuka aykırı olarak engelleyen kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Her türlü basın ve yayın organının yayınının hukuka aykırı bir şekilde engellenmesi halinde, ikinci fıkra hükmüne göre cezaya hükmolunur.

T.C.

YARGITAY

6. CEZA DAİRESİ

E. 2007/13930

K. 2008/12165

T. 3.6.2008

• HIRSIZLIK ( İşyerinin Kepenk Kilitlerinin Kırılması Suretiyle İçeri Girilerek – İşyeri Dokunulmazlığını Bozmak ve Mala Zarar Vermek Suçunun da Oluşması )

• İŞYERİNİN KEPENK KİLİTLERİNİ KIRARAK HIRSIZLIK ( Hırsızlık Suçunun Yanı Sıra İşyeri Dokunulmazlığını Bozmak ve Mala Zarar Vermek Suçunun da Oluşması )

• İŞYERİ DOKUNULMAZLIĞINI BOZMAK ( İşyerinin Kepenk Kilitlerinin Kırılması Suretiyle İçeri Girilip Hırsızlık Yapılması Suçunun Aynı Zamanda Mala Zarar Vermek ve İşyerinin Dokunulmazlığını Bozma Suçunu da Oluşturması )

• MALA ZARAR VERMEK ( İşyerinin Kepenk Kilitlerinin Kırılması Suretiyle İçeri Girilip Hırsızlık Yapılması Suçunun Aynı Zamanda Mala Zarar Vermek ve İşyerinin Dokunulmazlığını Bozma Suçunu da Oluşturması )DEVAMI

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: