Kim özgürlüklerden yana?

Kim özgürlüklerden yana?

Taahhüdü İhlal 4. Yargı Paketine Girebilir

Türkiye yaman bir çelişki yaşıyor..  Temel insan haklarını başta Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay’ın koruması gerekirken Türkiye’de bu konu siyasi iktidar tarafından yürütülmektedir.

Batıda Anayasa anlayışı, özgürlüklerin yürütme erkine karşı korunması düşüncesine dayanmaktadır. Anayasa mahkemeleri anayasal özgürlüklerin koruyucularıdır. Bizde tam tersi çalışmaktadır. Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay ekonomik güçten yana, devletçi bir yaklaşım sergilerken iktidar erki yargının tersini yapmaktadır.

İktidar geniş halk kitlelerinin nabzını tutmakta ve halkı ezen vahşi kapitalizmin yasalarını AB mevzuatına göre yeniden düzenlemektedir.  Bizde sol ve özellikle muhalefet halkın nabzını tutmakta son derce başarısızdır.DEVAMI

Posted in Genel. 2 Comments »

2 Responses to “Kim özgürlüklerden yana?”

  1. lamba10 Says:

    Iyi calismalar rahmi bey.bende bu mantiksiz yasanin bi kurbaniyim. Degerli bir arkadasimizin kurucusu oldugu, Dertlerimizi paylaştığımız ve cozum yollari aradigimiz bir sitemiz var. http://www.cekmagdurlari.com isminde. tutuklama kararlarimiz oldugu icin hukuki mucadelemizi bu sekilde uzaktan mail yoluyla yada telefonla yapabiliyoruz. Yakalama karari henuz cikmamis olan arkadaslarim sali gunu mecliste birkac vekil ve bakanimizla gorusmeye gidecekler. Ayrica haberturk kanalinda, bu yasayla yakindan ilgilenen ve meclise soru onergesi de veren Kütahya Milletvekili alim isik beyefendininde katılacağı bir program organize ediyoruz. Sizden ricam eger vaktiniz olursa ve dua almak isterseniz, sesimizi duyurmak ve adalet adina bu programda konusmaci olarak katilirmisiniz? Programda ayrica kahramanmaras icra ceza hakiminin taahhudu ihlal sucuyla ceza alanlarin denetimli serbestlik yasasindan faydalandirilmasi konusundaki karari ve agirceza hakimligincede onanan sadece kahramanmaras ta uygulanan bu kararin tum Türkiye mahkemelerinde uugulanmasi gerektigi konusulacak. Bu tarihi yargilama ikileminin tartisilacagi bir mecliste olmaniz dileğiyle. ..Ismail Kurtoğlu. Alacaklilarima mahcubiyetimden dolayi telefonumu kullanamiyorum. Bana cevaben rahmiofluoglu yazarak 0553 372 39 99 numarali telefonuma sms gonderebilirseniz cok mutlu olurum.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: