YENİ TAHLİYELER

20 Responses to “YENİ TAHLİYELER”

 1. ersen ã¶zek Says:

  Agırlaştırılmış muhabet kaç yıl yatarı var cevap verirseniz iyi olur

 2. Ersen özek Says:

  verin büyük afda herkes kurtulsun allah düşmanımı düşurmesin 7 yıldır kan davası sürermi en hafif cezamız agırlaştırılmış muhabbet böyle kader olurmu ersen özek Isparta

 3. erdem Says:

  6 ay yatma şartı ceza evlerinde bi kalktı bi kalkacak diyolar ne zaman kalkacak kaldırılsın artkda herkesin yüzü gülsün bi cevap yazarmısınz ne zaman kalkacak ?

 4. muhammeT Says:

  slm hocam bu acık ceza evinde 6 ay yatma sartı ne zaman kalkacak biliyormusunuz?

 5. muhammeT Says:

  selam hocam ben 6 sene 8 ay ceza aldım ve onunda yatarı 54 ay bunun 40 ayını kapalı ceza infaz kurumunda geçirdim sene ve cıkan 3.yargı paketindeki açıkların yükselmesiyle 13 kala acık ceza infaz kurumuna geldim ve 05,07.2012 cıkan birgünlük yasadan faydalanamadım cünkü 1 yılın altına düsmemiştim ve bana dediler 6 ay yatacaksın halen ACIK ceza infaz kurumunda yatmaktayım size bir sorum olacak 3.yargı paketınde cıkan denetimli serbeslik kapsamında cıkan yasada acık ceza evinde 6. ay yatma sartı kalmıstı ama benim su anda cezamın bitmesine 9 ay kaldı halen acık ceza infaz kurumundayım dilekce yazdım kesintisiz 6 ay yatacaksın diye dilekceme ret geldi sizce neden olabilir !!

 6. asi Says:

  mrb .benim 20 ay cezam var yatarı 13 ay cezam onanmış direk açıkta yatabiliyormuyum denetimli serbestlik benide kapsarmı teşekkürler iyi çalışmalar…

 7. kaan ucar Says:

  Merhaba Rahmi Bey. Babam 10.07.2012’de acik cezaevi’ne teslim oldu. Cagri kagidinda yazan 10 gunluk yasal sureye ragmen 11. gunde teslim oldu. Cezasi 14 ay olup, sanirim 3/2 oraninda yatari 9 ay olmakta. Talep etmesi halinde, 3. yargi pakedi kapsaminda, 6 ay yatmadan hemen tahliye olabilir mi? Cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim.

 8. dilek Says:

  merhabalar benim eşim şuan 43 gündür aydın e tipi kapalıcezaevinde yatıyor eşimin cezası cinsel suçlar kapsamında o yüzden direk açıkcezaevine gidemedi açıkcezaevine gidebilmesi için 18 eylülde açık için dilekçe verecek eşim açıkcezaevine geçtiğinde bu çıkan denetimli serbestlikten faydalanabilirmi açığa geçtiğinde 6 ay kalıyor tahliye olmasına benim öğrenmek istediğim budur lütfen bana yardımcı olurmusunuz.

 9. Emre Says:

  Merhaba Rahmi bey.Ben Emre .Daha önce telefonla da görüşmüştük.2000 yılında trafik suçundan dolayı 8 yıl 4 ay ceza aldım.Yaklaşık 31 ay cezaevinde yattım.Son 20 ayını açık ceza evinde yattım infaz durdurularak 2004 de açıkcezaevinden salındım.Yaklaşık 10 ay daha yatar cezam kaldı.İnfaz hakimine avukat vasıtasıyla başvurduk ret geldi.Gerekçe olarak; (2) Açık ceza infaz kurumuna ayrılma şartları oluşmasına karşın, iradesi dışındaki bir nedenle açık ceza infaz kurumuna ayrılamayan veya bu nedenle kapalı ceza infaz kurumuna geri gönderilen iyi hâlli hükümlüler, açık ceza infaz kurumuna ayrılma şartlarının oluşmasından itibaren en az altı aylık sürenin geçmiş olması durumunda, diğer şartları da taşımaları halinde, birinci fıkrada düzenlenen infaz usulünden yararlanabilirler. ve açık cezaevi hükümlüsü olmamamı göstermişler.Şİmdi de ağır cezaya itiraz ettik ama fazla ümitli değilim.3. yargı paketinde de yine son bir yılı kalan diye çıkmış ama açıkcezaevinde bulunan ibaresi var.BEN CEZAEVİNE GİRMEDEN BU YASALARDAN YARARLANABİLİRMİYİM.YA DA GİRERSEM BİRKAÇ GÜNDE ÇIKABİLİRMİYİM.Gerçekten yardımınıza ve yorumlarınıza ihtiyacım var.Sizin kadar kimse yeni çıkan bu yasalara hakim değil…Şimdiden teşekkkür ederim …

  • CENK Says:

   Merhabalar Emre Bey,

   Vallahi gördüğüm kadarıyla aynı durumdayız. Siz ne yapabildiniz? Benimde 2011’de kesinleşmiş 2 yıl 8 aylık
   cezam var. Fakat suç tarihi 2000, dolayısıyla yatarım 1 yıl 1 ay. Bu 3. yargı paketindeki Geçici 2. Maddenin 3. Fıkrası açık bir şekilde bütün koşulları aynı anda istiyor: Hem açık cezaevinde olmak, hem 1 yılın altında cezanın kalmış olması, hem de iyi hal. Şunu da unutmamak gerekiyor 05.07.2012 tarinde bu koşullara haiz olmak gerekiyormuş.
   Yani sonuçta çok kişiye sordum her kafadan bir ses çıkıyor. İnfaz Savcılarının bazıları yararlanırsın dediler. CTE Genel Müdürlüğünden bir hakim yararlanamazsın dedi. Tabi ki son kararı Cezaevinin İnfaz Hakimliği verecektir. Kim ne derse boş! Gireceğiz içeriye o zaman yok kardeşim derse yatacağız galiba. Ne saçma bir şey anlamadım gitti.
   Eğer senin durumunda bir değişiklik olursa; farklı bir kararla karşılaşırsan beni haberdar edersen sevinirim! Geçmiş olsun şimdiden….

 10. posta iş ilanları Says:

  Sayfanızı yakından takip ediyorum ve çok beğeniyorum. başarılar dilerim.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: