YORUMLARA CEVAP

Yorumlara doğru cevap verebilmek için soruların doğru  olması gerekiyor.. Eksik bilgilerle sorulan sorulara bizden cevap bekleniyor. Bizden fal açar gibi cevap vermemiz beklenmesin.. Ayrıca bütün sorulara onay ve cevap vermemiz olanaksız..

KOSİAD

Mağdurlarla dayanışma organizasyonunu KOSİAD yürütmektedir. KOSİAD üyelerine destek vermektedir. KOSİAD üyesi iseniz dernek hukuki, mali ve vergi sorunlarınızda size sürekli destek vermektedir. Bizim bireysel olarak vereceğimiz destek sınırlıdır. Bu yüzden dernek ile iletişim kurmanız önerilir.

DERNEK DESTEĞİ İÇİN

DERNEĞE ÜYE OLUN, ÜYELİK İÇİN ….TELEFONU ARAYINIZ..ÜYE OLDUKTAN SONRA SORULARINIZI DERNEK SEKRETARYASINA İLETİN. SORULARA DOĞRU CEVAPLAR ALMAK İÇİN SİZDEN İSTENECEKLER..

1-Öncelikle dosya fotokopisi, bu mümkün değilse bilgi ve belgeler..

2-Gerekli ise masraf, vekalet..

TAAHHÜDÜ İHLAL CEZALARI (Ödeme şartının ihlali)

Kesinleşmiş taahhüt cezaları için yapacak çok şey yok..  Mahkemelerin mevcut uygulamaları Yargıtay kararları ile çelişmektedir. Maalesef yapılan yasa değişikliği ile bu davalarda temyiz yolu kapatılmış, bu davalar için sadece itiraz yolu açıktır. Uygulamada ise itirazlar hemen hemen hiç sonuç vermiyor, cezalar onaylanıyor.. Biz bu uygulamaya karşıyız, ancak pratikte yapacak bir şey de yok.. Bu davalar için önerimiz:

AİHM’ne başvurunuz, ancak bu başvuru yıllar alacak ve infazı durdurmayacaktır, siz bu başvuru ile hem maddi ve manevi zararınızın tazminini sağlayacaksınız ve hem de sizden başka insanların bu cezadan mağdur olmamasına katkı vereceksiniz.. KOSİAD AİHM başvuruları için üyelerinden herhangi bir ücret talep etmemektedir, sadece bu cezayla sınırlı olarak..

TAAHHÜDÜ İHLAL CEZALARI İÇİN SORULACAK SORULAR BU AÇIKLAMALAR ÇERÇEVESİNDE KALIRSA YARAR SAĞLAYACAKTIR.

NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK, RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK VE DİĞER SUÇLAR İÇİN DOSYA FOTOKOPİSİNİN BİZE İLETİLMESİ GEREKİR.

İletişim İçin Senem Hanım : 0533 203 13 36

Posted in Genel. 7 Comments »

7 Responses to “YORUMLARA CEVAP”

 1. Emre Sezginer Says:

  Sayın rahmi bey . toplam 24 ay kasten yaralama suçundan cezam yargıtayda onandı . savcılıktan10 içinde teslim olmam için tebligat geldi .
  yargıtay 6 . ceza dairesindede suç tarihi 2001 olan 7.5 sene dosyam var . halen derbest durumda . bu yüzden açık cezaevine çıkmam mümkün göükmüyor.
  3. yargı paketinde toplam 3 yıla kadar kasten suçlarda direk açık cezaevinde infazı diye yasa çıktı . bu yasaya göre açık cezaevine çıkabilirmiyim . soruma cevap verirseniz çok memnun olurum . saygılarımla

 2. Sedat Says:

  sayın hocam ahim 17 ocakta işkenceden dolayı ali okur davasından türkiyeyi mahkum etmiş ve başvurana 15600 euro tazminat verilmesini kararlaştırmış . bu dosyada bende varım .ahim kararında adı geçen S.Ç benim . en çok işkence gören benim . anladığım kadarıylada ahim beni örnek göstererek karara bağlamış . fakat ben o zamanlar türkiye şartlarından birşey olmaz diye şikayette bulunmadım. fakat işkence gördüğümü savcıya anlattım . ahim olayını bilseydim şikayetçi olurdum . cahilliğimize denk geldi :(
  sorum şu . ahimin başvurana ödenmesi gereken 15600 tazminattan benimde alma şansım olabilirmi . saygılar

 3. tarı aras Says:

  Sayın hocam hayırlı günler tarık aras olarak tanınmakta olup sizinde müvekkilinizim.şükürler olsun sizin sayenizde hukuk mücadelesi sonucu en büyük derdimiz den kurtulduk..Fakat bu gün bir olaya şahit oldum benide ilgilendirmsi dolayısıyla size sorma ihtiyacını duydum;şöyleki bir arkadaşım çek bedelini adli para cezası olarak devlet kasasına ödedi.3 ay geçti karşı tarafın avukatı vekalet ücreti davası açmış ve bu gün yazı geldi 7 gün içinde ödemezse haciz yapacağını bidirmiş. oysaki mahkeme kararı olmadan buna hakkı olmadığını duymuştuk.sizce ne yapılması lazım.saygılar

 4. Ali Ozturk Says:

  Neden sorumu sildiniz?

 5. Ali Ozturk Says:

  Ben su anda yurd disinda bulunmaktayim. ortalama 20 gun sonra turkiyeye giris yapacagim. Fakat bugun gelen bir haber butun planlarimi degistirdi.. Turkiyede bulundugum sirada taahhud de bulunmustum. Ve sonucu ihlal. Hakkimda 3 aylik bir ceza verilmis. Ceza kesinlesmis.. Sanirim Turkiyeye girdigim anda gumrukte beni alirlar. Bunun olmamasi icin avukatla irtibata gecip parayi odeme kosulu ile uzerimde bulunan ceza dusermi? Parayi odedigim taktirde Avukat cezayi geri cekebilir mi? Simdiden tesekkur ederim..

  • Ali Ozturk Says:

   uyap sisteminden baktigimda su ibare yer aliyor.. Borçlunun ödeme sartini ihlali. [Karar: Düşme] [Kesinleşmedi] . Bu ne Anlama geliyor?

 6. HASAN GURBUZ Says:

  Merhaba Senem hanım
  3.YARGI PAKETİNDE TAAHÜTÜ İHLAL İLE İLGİLİ OLAN KONULAR GÜNDEMDEMİ.? YADA 3.YARGI PAKETİ NEZAMAN KANUNLAŞACAK.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: