HAPİS CEZASI KALKACAK

Nurettin Canikli’nin açıklamalarını dinlemek için TIKLAYINIZ

Posted in Genel. 8 Comments »

8 Responses to “HAPİS CEZASI KALKACAK”

 1. sadi Says:

  arkadaşlar, avukat bey’in açıklamaları çok net. bu küçük düzenleme aslında birşeyi değiştirmez. bütün mağdurlara hayırlı ve geçmiş olsun. Rahmi bey’in emeklerine sağlık.

 2. sadi Says:

  MHP KESINLIKLE NE YAPTIGINI BILMIYOR.. SAYIN OZTURKUN ACIKLAMALARI COK NETTIR.. YANI INANILMAZ BIR OLAY O KADAR YASA GECTI SESLERI CIKMADI.. BUNDA SESLERI CIKIYOR INANILMAZ! AMA GECECEK TAKIP EDIYORUZ GECECEK!

 3. tugce Says:

  ARKADAŞLAR ÇEK YASASI ŞUANDA MECLİSTE GÖRÜŞÜLMEYE BAŞLANDI……………

 4. sadi Says:

  şu saniye görüşülmeye başlanmıştır… alı rıza ozturk lehte konusuyor..

 5. trt Says:

  Çek yasasında değişiklik
  26 Ocak 2012

  Hapis hükmünün kaldırıldığı yeni Çek Yasası’nda değişikliğe gidiliyor.

  İş dünyasından gelen itirazlar üzerine, verilecek bir önerge ile, dolandırıcılığa atıfta bulunan bir hükümle alacaklılar korunacak.

  İŞ DÜNYASINDAN İTİRAZ GELMİŞTİ

  TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, dün yaptığı açıklamada, “Çekte hapis cezasının kaldırılmasını istemiyoruz” demişti. Büyükekşi, “Ödeyemeyenlerin mağduriyetinden söz ediliyor. Asıl mağdur olanlar alacaklı olanlar. Bundan kimse bahsetmiyor. Bunun altını çiziyoruz. Mağdur olanlar alacaklı olanlar, onun dikkate alındığı bir çalışma var. Onu destekliyoruz” ifadesini kullanmıştı.

 6. NUNSİN Says:

  “Senedin cazibesi!
  “..Nitekim kendi beldesinde, güven üzerine kurulu müşteri ilişki gücüyle esnafın kredi kartından çıkıp senede dönmesi, son derece akılcı bir tutum. Semtindeki hemşerinizle “karşılıklı güvene” dayalı senet sistemiyle çalışınca, belki “protestolu” riski alıyorsunuz fakat bankalara ödediğimiz komisyonları hesaba katarsak, bu riskler kabul edilir hale geliyor.
  Özetle, her işlemde bankaya ütülmek yerine, senet ödenmeme riskine rağmen “cazip” hale gelmiş bulunuyor. ”
  http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/oguz/2012/01/26/senedin-cazibesi

 7. samet Says:

  herkezin gözü aydın eyvallah sayın ofluoğlu büyük adamsın sonunda başardın bu iş bitmiştir bizim içerde boşyere yatmamız yanımıza kar kaldı

 8. mağdur Says:

  ben 1976 dan beri esnafım hiç bir esnaf hapis cezasına güvenerek malını çek karşılığı kimseye vermez esnafın işi bozulunca avkatlar alacak birşey bulamayınca hemen akıllarına hapis cezası gelil buda alacağı tahsil etmek degil maksatları mağdurları sıkıştırıp avukatlık ücretlerini tahsil etmek içindir bu arada alacaklı mağdur borçlu mağdur bu ceza sadece avkatlara ların işine yarıyor birde çek mağdurlarının çoğu aynı zamanda alacaklı mağdurlardır zaten alacağını alamadığı için zora girmiştir


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: