Pakette çek yasası yok

acildemokrasi TBMM’den bildiriyor

KOSİAD yöneticileri meclis ziyaretindeler . acildemokrasi’nin bildirdiğine göre mecliste görüştükleri yetkililer ” meclise sevkedilen paket içerisinde çek yasasının bulunmadığını, ancak çek yasasi ile ilgi bir çalışmanın olduğunu, çek yasasinin  Ocak ayı içerisinde meclise gelebileceğini”  belirtiyorlar. KOSİAD yöneticilerinin meclis ziyaretlerindeki temaslarını ilerleyen saatlerde daha geniş olarak vereceğiz..

Posted in Genel. 6 Comments »

6 Responses to “Pakette çek yasası yok”

 1. alfa Says:

  eğer yasalaşırsa2008yılında çekıyazılmışlarıda kapsıycakmı

 2. Kaganalp Says:

  ben 4 yıldır bu çek yasası nedeni ile piyasada iş yapamıyorum.. çek mağdurları arasında kendisi de dolandırılanlar var.. kandırılanlar.. ben başkasının yaptığı hatalardan dolayı çek mağduruyum.. çalışa bilsem belki de borçlar bitecekti..

  Gelsin artık bu kanun.. Teşekkür ediyorum emek verenlere.. Duacısıyız onların.. saygılar..

 3. acildemokrasi Says:

  “çek yasası Bakanlar Kurulundan geçti”

  Bu kez mecliste başlıktaki haberin doğruluğunu araştırdık.Dostumuz Murat Yalçın belki yine Meclis muhabirliği gibi olmuş diyecek.
  Ancak çek yasası Bakanlar Kurulundan geçti haberleri o kadar abartıldı ki bizim Meclis muhabirliğimizi gölgeledi.

  Meclise girişte randevusuz içeriye almama kuralı getirildiği için bir süre randevu ayarlamak için beklemek zorunda kaldık.
  Tülin hanım ve Rahmi Ofluoğlu nun ayarladıkları iki ayrı randevu sonrasında meclise girdik.
  Bu arada halk gününde randevusuz Meclise alınmama kararının “halk günü” içeriği ile hiç uyuşmadığını belirtmek isterim.

  Meclis ziyaretimize Yurdanur hanımın mutad ziyaretlarinden alışılageldiği üzere sayın Ahmet İyimaya ile başladık.
  Ahmet beye sorumuz “Bakanlar Kurulunda çek yasasının görüşüldüğü,bu konuyla ilgili bilgilerinin olup olmadığı” şeklinde oldu.
  Ahmet bey “Bakanlar kurulunda görüşülmedi,yasa çalışması Adalet Bakanlığında sürüyor” şeklinde oldu ve Ahmet bey “çek yasasıyla ilgili gelişmeleri bizden daha
  dikkatli izlediğini,bir gelişme olduğunda bizzat kendisinin basına açıklama yapacağını”ilave etti.
  Ahmet beye teşekkür ederek yanından ayrıldık.
  Daha sonra Meclis yasama bölümüne geçtik ve çek yasası ile ilgili Bakanlar Kurulundan gelen birşey olup olmadığını sorduk.
  Aldığımız yanıt “çek yasası henüz Adalet Bakanlığında,Bakanlar Kurulu gündeminde değil ancak ocak ayı sonuna kadar gündeme geleceğini sanıyoruz”

  Sonrasında çek yasasının durumuyla ilgili bilgisine başvurmak için Sayın Ali Rıza Öztürk ün yanına uğradık, Ali Rıza bey Meclis Genel Kurulunda idi.
  Ali Rıza Beyin Ofisinde Bakanlar Kurulu gündemi ile ilgili döküman bulup bulamayacağımızı sorduk,aldığımız yanıt olumsuzdu.
  Kosiad olarak Adalet Bakanı ile görüşme için referans olmalarını rica ettik.Umuyoruz önümüzdeki günlerde böyle bir görüşme ihtimali oluşabilir.

 4. soydan efe Says:

  çekten borçtan içerde yatınca ödenecekmi bu borçlar, slscsklı psrsmı alacak sanki ?? ama dışarda olursa en azından bi düzen kurulur ödenir biraz geçte olsa avukatların bi kısmı da istemiyor tabi bu arkdaşlar gercekten adalete yürekten yemin etmiş degilde kendi çıkarlarını gözetleyenlerdir ,onlarda bu durum içinde olsaydı aynı şeyi söylermiydi biraz vijdanlı olun adamı çldürdü bu çek yada borçtan yatanlar allah kimsenin işini bozmasın düşmez kalkmaz bi allah allah yardımcımız olsun söylecek bişey bulamıyorum artık

 5. soydan efe Says:

  yazık yo yıkılan bukadar yuvlar iflas eden bu insanlar harabolmuş bi geçmiş kimin umrundaki derlerya damdan düşenin halinden damdan düşen anlar, bu başımazdaki büyüklerimiz ceza evimi görmüş yoklukmu var onlara nezamn yaklanıp içeri atılcaz korkusumu var , bu ülke hala ne şekilde yönetiliyor ki, borçtan dolayı hapis yatmam özgürlük ve hayatın kararması nedeir bilirlermi onlar okdar umtlandık ama boşmu şimdi artık hepsi.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: