Karşılıksız çekte hapis cezası kalkıyor – Taraf – Istanbul –

Karşılıksız çekte hapis cezası kalkıyorMaliye Bakanı Şimşek, Çek Kanunu’yla ilgili Adalet Bakanlığı’nın bir çalışma yaptığını, çalışma kapsamında hapis cezalarının kaldırılması yönünde bir görüş olduğunu söyledi

Maliye Bakanı Şimşek, Çek Kanunu’yla ilgili Adalet Bakanlığı’nın bir çalışma yaptığını, çalışma kapsamında hapis cezalarının kaldırılması yönünde bir görüş olduğunu söyledi. Çalışmanın içeriğine ilişkin detay vermeyen Mehmet Şimşek, Çek Kanunuyla ilgili Adalet Bakanlığı’nın yaptığı çalışmaya son şeklin verilmediğini, bu aşamada bir şey söylemesinin doğru olmayacağını söyledi.

TBMM Genel Kurulu’nda 2012 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı’nın maddeleri üzerindeki görüşmeler sürüyor. Tasarının altıncı maddesi üzerinde milletvekillerinin soruları yanıtlayan Bakan Şimşek, ikinci bir düzenlemenin gündemde olmadığını da dile getirdi. Şimşek, okulların bitirilmesi ve yapılması için dün (önceki gün) tek kalemde 302 milyon TL Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) yedek ödenekten ilave kaynak aktardığını kaydetti.

Dolaylı vergiyi azaltırız ama…

Borçların yeniden yapılandırılmasında iki taksiti ödemeyen çok az mükellef olduğunu ifade eden Şimşek, 6 milyon mükellefi kapsayan yapılandırmada 700 bin civarında mükellefin geride olduğunu söyledi. Şimşek, “Yeniden yapılandırma daha yeni bir düzenleme, ikinci bir düzenleme gündemde değil” dedi. Bakan Şimşek, dolaylı vergilerin nispeten yüksek olduğunu, bunu azaltmanın tek yolunun; gelir ve kazançlar üzerinden daha fazla vergi almaktan geçtiğini dile getirdi.

Çek kanunu Adalet Bakanlığında Sayfaya gitmek için TIKLAYINIZ

Posted in Genel. 6 Comments »

6 Responses to “Karşılıksız çekte hapis cezası kalkıyor – Taraf – Istanbul –”

 1. T-Sinema Says:

  Sürekli kendinle çelişen bir sistem ve hükümet. Yeter artık

 2. mehmet Says:

  Insanin ümidinin kırılması kadar acı birşey olamaz…cuma gunu bakanlar kurulu toplanirken ben izledim haberturk canli yayinda ceke cezalrinin kalkacak mujdesini veriyordu…ama sonuc sifir…bakanlarin haberi bile yok belki…yazik cok yazik…kim yapiyor bu haberleri…hapiste olanlarin eslerinin ve cocuklarinin ahi yokmu…

 3. cem Says:

  sayın avukat sizler duyumlardan mı hareket ediyorsunuz kalmıs bu haber sinan aygün bağlar diye yazmıssınız ne kadar boş bir yazı siz bosuna okumussunuz onca yıl ver gazı daha sonra yalan olunca bu haber bizi bağlamaz hadiya

 4. hasan atici Says:

  Bakanlar Kurulu gündeminde haberleri boş çıktı konusu bile geçmedi.Ama nasıl bütün bakanlar hem fikirdi.nasil nasil nasil.Umut vermek çok pis birşey….

 5. mahir Says:

  hergün bir haber çıkıyorda, hükümetten resmi bir açıklama hala yok. galiba olmayacak bu kanun. biz böyle zaman aşımını dolduracağız galiba… zaten hep böyle değil midir?
  askere gidersin teskere alana kadar her gün askerlik kısalıyor derler,
  hapse girersin hergün genel af derler,
  biz de bööyle bööyle kaça olarak yaşayıp gidecez herhalde.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: