16 ARALIK

Posted in Genel. 7 Comments »

7 Responses to “16 ARALIK”

 1. hayati özcan Says:

  dünkü bakanlar kurulu toplantısında bu konu gündeme alınmadı arkadaşlar başbakan konunun acil olmadığını belirtmiş

 2. NUNSİN Says:

  Bu gün ssat 14 deki bakanlar toplantısının gündemindeki ilk maddenin çek yasası olduğınu CNN televizyonu sabah saat 10.00 daki bülteninde söyledi. Umarız aksilik olmaz bu garabet yasa da değişir. Ama alacaklılarıda gözetmek lazım diyenler var. Aşağıdaki linkteki habere göre sanayi bakanının bu konudaki açıklamaları var.
  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/19475221.asp

 3. NUNSİN Says:

  Rahmi Bey,
  Bu günkü Hürriyetteki haber ve İyimaya’nın açıklamaları artık yarın ki bakanlar kurulu toplantısında bu iş de ilerleme olacağını müjdeliyor bize diye değerlendiriyorum.
  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/19466551.asp

 4. ömer Says:

  12.12.2011 Son Dakika Haberleri

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da karşılıksız çekteki hapis cezasının kaldırılmasına onay verdi. Merkez Bankası nezdinde karşılıksız çek verenlerle ilgili merkezi bir sistem kurulduğu ve karşılıksız çek verenlerin buradan takibinin yapılabildiği öğrenildi. Karşılıksız çek verenlerin sayısında büyük bir düşme yaşandığı belirtiliyor. Tasarının bu haftaki bakanlar kurulundan geçmesi bekleniyor.
  Şükrü Kızılot Teb Kobi Tv De Açıklıyor:Karşılıksız Çek Mağdurlarına İyi Haber.Ceza Kalkıyor.http://www.tebkobitv.com/video/karsiliksiz-cek-magdurlarina-iyi-haber?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=karsiliksiz-cek-magdurlarina-iyi-haber
  Türkiye Gazetesi: Karşlıksız Çek Yazanın Defterine El Konulacak, Uğur Küçük http://yenicekkanunu.wordpress.com/2011/12/12/karsiliksiz-cek-yazanin-defterine-el-konulacak/
  11.12.2011 Son Dakika Haberleri

  (İTO) Başkanı Murat YALÇINTAŞ: Borçlu çeki ödemedi diye içeri atılıyor, borcunu ödeme şansı tamamen ortadan kalkıyor. Alacaklı ise parasını alamadığı için tamamen mağdur oluyor. Hürriyeti bağlamak yerine yaptırım gücü yüksek yeni mekanizmalar oluşturmak gerekiyor.
  Başbakanın önümüzdeki hafta programı açıklandı. 16.12.2011 Cuma günü BAKANLAR KURULU toplanıyor. Çek yasası ile değişikliklerinde görüşülmesi bekleniyor.

  • Ahmet Says:

   Bende çek mağdurlarındanım,Gerçekten gözümüz aydın,
   KONUT SEKTÖRÜNDE MÜTEAHHİDLİK Yapan bir firmaydım.Yabancıların mülk edinmesi yasası kapsamında ağırlıklı olarak yasaca mülk edinimlerinde sakınca olmayan milletlerin ihtiyaçlarını karşılayan konutlar üretir idik.
   Yurt dışında milyon dolarlar harcayarak projelerimizin fuar tanıtım masraflarının ardından, yarısı tapu teslimi ödemeli %20 kaparo almak süreti ile yaptığım 30 adet konut satış vaadi sözleşmeleri vede gelip görmek üzere 150 adet olası alıcımın ön rezervasyonlarına güvenerek,yatırımımın %10 u kadar kredi kullandım.kULLANMAZ OLAYDIM.
   Tam sezon başladıki birde ne görelim. Ana yasa mahkemesi yabancıların mülk edinmesi yasasını durdurdu. yani tüm yatırımlarımız, harcadığımız milyon dolarlar ve yapılmış olan yanlış yatırımla ortada kaldık.
   He bu arda patlayan krediler yazılan çekler ,vede hapis cezası çekecek olmamda çabası.
   Bu şartlarda sorarım sizlere kim suçlu,mevcut yasalara güvenerek ytırım yapanmı,mevcut yasanın suça teşvik eden yasal açıklarImı.
   Bütün bunların ardından kısacası 2 tane çekim yazıldı diye bankalar bütün kredilerimi dondurdu,limitlerimi kapattı, mevcud 2 kat fazla teminatlı kredi borclarını geri istediler.Mallarımı yok pağasına satmak zorunda kaldım,
   Şirketimin ve tüm kredi sözleşmesinde imzası bulunAN ORTAKLARINDA MÜDÜRÜNDE ŞAHSİ MALVARLIKLARI GEREKSE ŞİRKET MALVARLIKLARINA TEDBİR KONULUP HACİZ İŞLEMİ BAŞLATILDI
   Bu şartlarda gerisin düşünmek pek zor olmasa gerk tüm kredilerim patladı 10 larca çekim yazıldı.Yurd dışınamı kaçsam. kalıp borçlarımı ödemek için mücadelemi etsem. en mantıklısı borcu ödemek tabiki onurlu ve şerefli bir esnaf olarak.Çünkü dürüst esnaf borcunu ödedikçe başı yukarı yükselir ve gururlanır.
   kimin olduğu bilinmeyen şartlarda çokdan dolandırıcı,üç kağıtçı yaramaz adam damgasını yiyivermişdir sebebleri sorulmaksızın. evet gözümüz aydın ey ahali..inşallah bu yasa çıkar. ve yeni düzenlemelerde olur. SAYGILAR ..

 5. hasan Says:

  başlangıçtaki bu doğru değil yeni kanunla hapis cezası getirilecek ne anlamda acaba..


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: