Böyle bir kepazeliği, yapanların yanına korsak yuh olsun bize!

5237 sayılı TCK yürürlüğe girmiş ve fakat değerli hakimlerimiz yasayı uygulamıyor, Yüce Yargıtayımız da tabir caizse “işin üstüne yatıyor”.
Hayatımızın en değerli yıllarını mahpusta veya kanun kaçağı olarak geçirmemize sebep olan bu hukuksuzluğun müsebbibi her kimse, yakasına yapışmak insanlık ve vatandaşlık görevimizdir, namus borcudur! Cânım memleketimin adliye salonlarında gaspedilen haklarımızın hesabını küffarın mahkemesinde görmek zorumuza gitse de bunu yapmalıyız!
Böyle bir kepazeliği, yapanların yanına korsak yuh olsun bize! DEVAMI

Posted in Genel. 3 Comments »

3 Responses to “Böyle bir kepazeliği, yapanların yanına korsak yuh olsun bize!”

 1. acil demokrasi Says:

  çek mağdurlarını “balık hafızalı” sananlar yanılıyorlar
  sayın Ankara Hukuklu
  tespitlerinize tammamen katılıyorum
  “Adalet Bakanlığının hazırladığı metinde yer alan şu ifade, yapılan çalışmanın temel sebebidir : “Uygulamada karşılıksız çek keşide etme suçunun şekli suç olarak görülmesi ve bu suçun esasen kasten işlenebilecek bir suç olmasına rağmen kişinin kastının aranmamasından kaynaklanan olumsuzluklar giderilecektir”. Bu ifade esasen bir “itiraf”tır. “Olumsuzluklar” diye geçiştirilen mesele esasen “ağır hukuk ihlali”nin kibarcasıdır.”şeklindeki değerlendirme AİHM başvuralırındaki en önemli gerekçemizdir.
  ayrıca şu anda cezaevinde bulunan,kaçak durumunda olan,dosyaları yargıtayda bulunan-hapis tehdidiyle karşı karşıya olan- tüm insanlarımız 3167 sayılı yasadan kaynaklanan davalar sonucunda bu sorunları yaşamaktadır. henüz 5941 sayılı yasadan dolayı cezası kesinleşmiş dosya yoktur.
  sizin aktardığınız taslaktaki bölümdeki “Uygulamada karşılıksız çek keşide etme suçunun şekli suç olarak görülmesi ve bu suçun esasen kasten işlenebilecek bir suç olmasına rağmen kişinin kastının aranmamasından kaynaklanan olumsuzluklar giderilecektir” ifadesi bence yargının doğru işletilmesi kaygısıyla kaleme alınmış bir ifade değildir. yani yasa tasarı taslaklğı ile yapılmak istenen şey yeni TCK ya uyum sağlamak değildir.
  yapılmak istenen şey büyük acılara, haksız hapisliklere, sürgünlere neden olan haksız uygulamanın el çabukluğu ile yok edilmesidir.
  biz “balık hafızalı” bir milletiz, yasa çıktığında bütün yaşadıklarımızı unuturuz. yasayı çıkaracak olanlar buna güveniyor. bizimde 30/12/2008 tarihi sonrasında yok hükmünde olan bir yasadan dolayı çekilen acıları unutacağımızı umuyorlar. çünki biliyorlar ki 2005 te çıkan TCK ve 2008 sonu itibarı ile yok hükmünde olan 3167 sayılı çek yasasından kaynaklanan tüm maduriyetler AHİM tarafından kabul edilecek ve dava konusu olacaktır.
  bu davaları “balık hafızamıza” güvenerek ortadan kaldırmaya çalışıyorlar.
  evet aynen dediğiniz gibi
  “Böyle bir kepazeliği, yapanların yanına korsak yuh olsun bize!”

  Yorum yapın

 2. melek Says:

  mrb rahmi ofluoglu size gece gunduz duva ediyorum oglum icerde 2 aydır ve ben ac kaldım hanımı da gitti 2 çocugu da yetim kaldı benim tanıdıgım kac kişi var böyle ne kadar mantıksiz şey icerde yatın ca para öden meyecegini bu kadar kulturlu insanlar nasıl anlamaz rezalet size sevgilerimle allah sizi başımızdan eksik etmesin hep okuyorum yazınızı ancak siz yapa bilirsiniz hoşcakalın

 3. cek magduru Says:

  Merhaba arkadaslar… Bir kisi icin birgunde kanun cikaran bu meclis gucunu nerden aliyorsa hakkimizi yiyen yargiclsrda guclerini onlardan aliyorlar…. Meclis bir kisi icin kanun yapiyor… Biz milyonlar icin ne yapiyorlar…..????? Burdaki yorumlar cikti cikiyor umitleri hepsi yalannnnnn…. Hep birlikte AİHM mahkemesine basvuralim…. Bakalim o tazminatlari odeyince neler olacak? Tum dunya bu kepazeligi gorunce ne olacak….HAKKİMİZ İCİN AİHM SON GUN 20 ARALİK…. HAKKİNİZİ KAYBETMEYİN……


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: