Çek yasası kişilerden çıkarak, sistemin sorunu olmuştur

Quantcast

sargoz

KOSİAD’ın verdiği emek ve gelinen noktadaki başarısı tartışılmaz. Ancak artık olay şahısların ve derneklerin insiyatifinden çıkmış ve devletin kurumlarının; en önemlisi TBMM’nin gündemine gelmiştir. Yeni yasa çıkmak üzeredir. Hapis cezası kalkacaktır, ceza davaları düşecektir. Yargı rahatlayacak, yüzbinlerce insan tekrar meşru haklarına ve özgürlüğe kavuşacaktır. Bugün tüm Türkiyede karşılıksız çek ve mağdurları gündem olmuştur. ATV ana haber bülteninde bile eşi çekten hapiste olan bir bayanın dramı yayınlanmıştır. Artık sorun bizim değil, tüm Türkiyenin, tüm siyasilerin sorunu haline gelmiştir. Çek mağdurları mağduriyetlerini ispat etmişlerdir. Bu duruma şükretmek gerekir.
Böyle bir ortamda, çıkacak olan yasaya inancımız haykırmak; kurumlara destek vererek beklentileri yükseltmek en önemli ödevimizdir.
Çıkacak olan kanun hakkında menfi yazı ve görüş yazanların samimiyeti tartışılır haldedir. Hangi tarafa hizmet ettikleri belli değildir. İçimizden biri gibi gözüküp sürekli moral bozarak onu bunu tahrik etmeleri kabul edilebilir bir tutum değidir. Bu kutsal davaya ihanet etmektedirler.

sargoz

Bu yazı sargoz tarafından http://karsiliksizcek.wordpress.com  sitesine eklendi. sargoz bu mücadele içerisinde başından beri olan ve çok tutarlı yorumları olan birisi..

sargoz  ”  Çek yasası kişilerden çıkarak, sistemin sorunu olmuştur” diyor..Bu çok doğru bir yaklaşım..Devamla da  olumsuz yorum ve haberleri eleştiriyor.. Bu yargıya katılsak da katılmasak da olumsuz yorum ve haberleri yaymaktan kaçınmanın bir zararı yok..belki de yararı olur.. Bir süre için bu doğrultuda davranmanın belki yararı olur diye bundan böyle bir süre burada olumsuz haber ve yorum yayınlanmayacaktır, çünkü biz bütün kalbimizle bu çağdışı cezanın kalkmasını istiyoruz..

Biz buraya kadarki yayın politikamızda gerçekleri okurlara ulaştırma yolunu izledik..Örneğin meclise giden arkadaşlarımızın aldıkları kötü, üzücü haberleri, zafer Çağlayan’ın açıklamasını, Dünya Gazetesinde çıkan haberleri …Bu haberleri verdik ve bu haber ve yorumları okumaya, bunlardan sonuç çıkarmaya çalıştık..Bu bir gerçeği bulma çabası idi.. Bu politikamızı 20 gün ertelemenin bir zararı olmayacağını düşünüyoruz..

NOT: KOSİAD’ın 15 Aralıktaki Dayanışma Toplantısı gelişmeler üzerine 22 Aralık tarihine ertelenmiştir.

KOSİAD DAYANIŞMA TOPLANTISI

22 Aralık Perpa Ticaret Merkezi Toplantı Salonu

Ayrıntılı bilgi daha sonra verilecektir..

Posted in Genel. 1 Comment »

One Response to “Çek yasası kişilerden çıkarak, sistemin sorunu olmuştur”

  1. hasan Says:

    tebrikler çok olumlu bir bakış:)


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: