Çek cezaları kalkacak mı?

Kişisel görüşüm kesin kalkacak ..Ne zaman? şükrü Kızıl’otun yazısı ile başlayan gelişmeler ve beklentiler doğrultusunda bu yıl içerisinde diyebiliriz. Bu bir tahmindir. Bizden bu konuda kesin bir şey söylememiz bekleniyor. Biz resmi bir açıklama olmadan, ya da resmi bir kaynağa dayanmadan böyle bir haberi, doğrulamayı yapmayı uygun bulmuyoruz, aksine gerçekçi davranmaya, gelişmelere eleştirel yaklaşmaya çalışıyoruz…Çünkü geçmişte yaşanan hayal kırıklıları var, bu kez geçmiş gibi de olmaz, insanlar her zamankinden çok daha fazla gergin..

ÇEK CEZASI YETER Kİ KALKSIN,  BUNUN PAYESİ KİME AİT OLURSA OLSUN,  ÖNEMLİ DEĞİL

Maruf site başındanberi, üç yıldır hep başa oynuyor ve sanki bütün gelişmeler onların sayesinde oluyormuş gibi davranıyor.. mağdurlar üzerinden bahis oynarmış gibi.. Bir kaç kez insanları yanılttılar, ama bıkmadılar, her gelişmeyi sahipleniyorlar, verdikleri zararları görmek istemiyorlar.. Bugün bile Ankara’da önemli kişilerle temasları olduğu, her şeyi çok iyi bidiklerini söylüyorlar..Şans oyunu oynuyorlar ama hileli  oynuyorlar, bu olmazsa bu, şimdi olmazsa sonra gibi, ne derler bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir..

Çek cezası kalkacak, ama içerik ve zaman konusunda henüz resmi bir açıklama yok..Yasanın  nerede olduğu önemli değil, iste Adalet Bakanlığında, İster başbakanlıkta, isterse Bakanlar Kurulunda, karar verildiğinde 3 günde meclisten geçer..İşte şike yasası..Tekrar ediyorum, benim kişisel beklentim bu yıl sonuna kadar yasasının çıkacağı  doğrultusundadır, endişelerimizi yazmaya devam edeceğiz, çünkü bu topluluk sürü değil insan topluluğudur, düşünecek, eleştirecek…

Posted in Genel. 9 Comments »

9 Responses to “Çek cezaları kalkacak mı?”

 1. ugrl Says:

  Rahmi Bey merhabalar ;

  Eğer bu yeni çek yasası çıkarsa buna taahhüdler de katılıyormu? Ordan alınmış olan cezalarda kalkıyor mu yada o da su olmakan çıkıyor mu ?

 2. GERCEKCI Says:

  AİHM müracaatlarını yapmak önemli.

  Ama bunları yapacağımızı

  -gazetelere, televizyonlara
  -milletvekillerine ve bakanlara

  bildirmek daha da önemli !!!!!

 3. GERCEKCI Says:

  ——————–ÇOK ÖNEMLİ——————–
  =====================================

  Sayın APC/Çek Mağdurları,

  AİHM şikayetlerinde Rusya toplam 21,000 dava ile birinci.
  AİHM şikayetlerinde Türkiye toplam 17,000 dava ile ikinci.

  Sadece 2,000 çek mağduru müracaat etse ve
  Herbiri ortalama 10 dosyadan şikayetçi olsa
  Toplamda 20,000 dava eder.

  Yani hem Türkiye’nin dava sayısı ikiye katlanır !!!
  Hem de Türkiye AİHM şikayetlerinde dünya birincisi olur !!!!!!

  HÜKÜMET BUNU İSTER Mİ DERSİNİZ !!!?

 4. ömer Says:

  bende inanıyorum ama ocak ayının sonuna kadar çıkacak gibi bu ay olamayabilir

 5. hasan Says:

  bu yazı çok yerinde teşekkür ederim.

 6. Erol Says:

  Bu “maruf” siteyle alıp-veremediğiniz nedir? Yazmışsınız ki, “ÇEK CEZASI YETER Kİ KALKSIN, BUNUN PAYESİ KİME AİT OLURSA OLSUN ÖNEMLİ DEĞİL” Eğer böyleyse bir araya gelseniz, güçlerinizi birleştirseniz daha iyi olmaz mı? ÇEK HAPSİ KALKSIN. KİMİN GAYRETİYLE OLURSA OLSUN, ÖNEMLİ DEĞİL.

 7. GERCEKCI Says:

  NİHAYET BİR GERÇEK ORTAYA ÇIKTI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  TASLAK BAŞBAKANLIKTA DEĞİL.
  TASLAK BAKANLAR KURULUNDA DA DEĞİL.

  TASLAK HALA ADALET BAKANLIĞINDA ŞU ANDA.

  BAKSANIZA 14 ARALIK TARİHİNE KADAR GÖRÜŞ TOPLUYACAKLARMIŞ.

  Birileri, başka birilerini niye aldatıyor ?
  Çek mağdurları kendilerini aldatanlara hala niye inanıyor ?a

  • ERDEM-ERSİN Says:

   gercekci arkadaşım. nickin hoş güzelde içini azıcık doldurabilsen keşke. garezle yazma dostum neyin peşindesiniz anlamadım ki. taslak bakanlar kuruluna sunulacak haberlerini basın yapmadı mı ki a cancağızım. kim yalan söylemiş ki de aldatanlar diye bir ifade kullanmışsın. sağlıklı ve ayakları yere basan yorumlar yapın ki bizde bu siteye uğradığımızda feyz alalım yazılanlardan. koca koca harflerle yazarak neyi ispatladığını sanıyorsun. doğru ve yanlışı ayırt edebilecek kapasitede bir zamanların iş adamlarıyız biz. sen kafanı yorma anlarız biz nere doğru dürüst ve çıkar amaçlı


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: