KÖTÜ HABER

Hükümetin ve meclisin gündeminde karşılıksız çek suçları yok… Ahmet İyimaya, Adalet Bakanı danışmanlarından Fahri Balcı ve Mustafa” Özkan hükümetin ve meclisin gündeminde böyle bir konu yoktur.” diye açıklamada bulundular.

KOSİAD Ankara Şübesi başkanı Yurdanur Gödek, Hüsnü Ekici ve şübe yöneticileri Tulin Hanım bugün meclis ziyaretindeydi..İlk olarak AKP İdare Grup Müdürü Mustafa  Özkan’ı ziyaret ettiler. Mustafa Özkan çek cezalarının kalkacağı doğrultusundaki haberleri yalanladı ve kendilerini Adalet Bakanı danışmanı Fahri  Balcı’ya yönlendirdi. Fahri Balcı “böyle bir gündem yok” diye açıklama yaptı ve kendilerine şöyle dedi:

“Benim de yakınlarım var bu cezadan mağdur..Yeterli baskı olursa belki başbakan ilgilenir..Çalışmalarınızı devam ettirin..” şeklinde açıklamada bulunmuştur.

Ayşenur Bahçekapılı ise kesin bir dille basında çıkan haberleri yalanlayarak “Yılbaşına kadar böyle bir çalışma mümkün değil, böyle haberlere inanmayın.” demiştir.

Posted in Genel. 6 Comments »

6 Responses to “KÖTÜ HABER”

 1. acil demokrasi Says:

  Meclis ve adalet bakanlığında çek tasarısını aradık
  Son çıkan haberler ve çekte hapis cezasının kaldırılacağına ilişkin yorumlardan sonra, çek yasasının gerçek durumunu öğrenmek için Ankara kosiad olarak meclis ziyareti yapmayı kararlaştırdık
  Sabah saatlerinde Yurdanur hanımın eşinin çek davası olduğu için ziyaretimizi öğlen sonrasına bıraktık
  Sabah haberleri olumluydu, Yurdanur hanımın eşi ibraz edenle şikayet eden farklı kişiler olduğu için beraat etti, bizde bu mutlulukla meclise gittik, diğer mağdurlara da müjdeli haberi kaynağından öğrenmeyi umuyorduk.
  Mecliste ilk ziyaretimizi her zaman olduğu gibi Sayın Ahmet İyimaya’ya yaptık, Ahmet bey yine çok meşguldü, Yurdanur hanım doğrudan konuya girdi, basında çıkan haberlere göre yılsonuna kadar çekte hapis cezalarının kalkacağını, bu konuda kendilerinin bir bilgisi olup olmadığını sordu.
  Ahmet bey kısa ve net olarak yanıtladı: -Basında çıkan haberler dedikodu ve safsata, şu anda mecliste öyle bir çalışma yok
  Ahmet beyden bu olumsuz yanıtı alınca Akp nin hukukçu milletvekili ve grup başkan vekili olan Sayın Ayşenur Bahçekapılı ya yöneldik, bir süre bekledikten sonra Ayşenur hanıma ulaştık, Ahmet beye yönelttiğimiz soruyu Ayşenur hanıma da yönelttik.
  Ayşenur hanım : -Yılbaşına kadar kesinlikle böyle bir çalışma yok, mecliste de böyle bir tasarı yok.
  Bu cevaptan sonra mecliste tasarı olup olmadığını kesinleştirmek için meclis yasama bölümünden Sayın Mustafa Özkan beyin yanına uğradık. Mustafa bey mecliste böyle bir yasa tasarısı olmadığını, konuyu Adalet Bakanlığından öğrenebileceğimizi söyledi ve Adalet Bakanlığı danışmanlarından iki isim vererek onlarla görüşmemizi önerdi.
  Meclisten çıkarak Adalet Bakanlığına gittik. Adalet Bakanlığı danışmanlarından Sayın Fahri Balcı ile görüştük. Fahri beye de ayni soruyu yönelttik. Fahri bey böyle bir tasarın uzun zamandır bakanlıkta olduğunu ancak şu anda gündemde olmadığını söyledi. Kendisi konuyla ilgiliydi, bir süre sohpet ettiğimizde kendi yakınlarından da çek mağduru olanların olduğunu, yasanın gündeme gelebilmesinin bizim oluşturacağımız kamu oyuna bağlı olduğunu söyledi. Bizde Kosiad olarak mağdurlara hukuki yardım yaptığımızı kendi yakınlarına da yardım edebileceğimizi söyledik. Fahri bey telefon numaralarımızı aldı ve yakınlarına ulaştıracağını söyledi. Bizde Fahri beyin telefonunu alarak oradan ayrıldık.
  Bu görüşmeler sırasında ekm2510 ile görüşüyorduk o süreçte kendisi Radikal Gazetesinden Sayın Neşe Karanfil hanımla bir randevu ayarlamıştı. Adalet Bakanlığından sonra Radikal gazetesine gittik. Neşe hanımla uzun bir söyleşi yaptık, bu söyleşi içerisinde Neşe hanım Ahim müracaatlarının dikkatini çektiğini, bu konuda haber yapacağını ifade etti.
  Gazete ziyaretinden sonra Rahmi beyle görüştük, Rahmi bey Sayın Sinan Aygün le görüştüğünü , Sinan Aygün ün Adalet Bakanı ve İyimaya ile görüştüğünü, kendisine yıl sonuna kadar bu işin biteceğinin söylendiği aktardı.
  Çek yasasını armaya devam ediyoruz

 2. Sezai Aydın Says:

  Lütfen dikkat…!!
  Bayram öncesinden farklı durumda değiliz…
  Bayramda bir gazete de köşe yazısı çıktı hepimiz umutlandık. Hatta şehir efsaneleri yarattık.
  Doğru da olabilir, yanlış da olabilir. Bir anda yasa da çıkabilir. Uzun bir süre de çıkmayabilir.

  S – Peki ne yapmalıyız?
  C – Bayram öncesi ne yapmayı düşünüyorsak aynısını yapmaya devam etmeliyiz.

  S – Ne zamana kadar?
  C – Özgürlüğümüze kavuşana kadar

  S – Biz örgütlü bir şekilde yolda iken kanun değişir özgür olabilirmiyiz?
  C – Neden olmasın

  Sonuç: AİHM başvurularına devam etmeliyiz (Bence tabii)

 3. rahmiofluoglu Says:

  Bugün kötü bir haber aldık. Bu haberin kaynağı Ahmet İyi, Adalet Bakanlığı danışmanı ve AKP’de İdari Grup Müdür Yardımcısı ( yasa tasarı ve teklifleri burdan geçiyor) ..Bu haber bizi umutsuzluk yerine daha etkili eylemlere yöneltmeli.

 4. cemile Says:

  ÇOK ÜZGÜNÜM YİTEN GİDEN GELECEĞE KAYBEDİLEN ÜMİTLERE , EVLADA

 5. ömer faruk Says:

  ANLAYAMIYORUM ….. BİR MÜJDELİ HABER VERİYORSUNUZ SONRADA YOK DENİLİYOR. ANLAYAMIYORUM… HAYIRLISI DİYELİM ALLAH DEVLETE MERHAMET VERSİN:…

 6. Mahmut eren Says:

  Bu nasil hukumet. Biz herseyini kaybetmis olan yanlis siyasi magduru olanlara diyen basbakan simdi mac satan adam satin alan mafyacilik yapanlara yasa tasarisini imzalamis. Elimde 10 dosya var hepsini yarin avukatila aihm e yolluyorum. Boyle hak hukuk muslumanlikmi olur?


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: