UMUT

Posted in Genel. 6 Comments »

6 Responses to “UMUT”

  1. günaydın Says:

    sayın taner umut olarak yazılan yazıda ne var anlamadım.İlla kandırılmak hoşunuzamı gidiyor.Kimse bu çıkmayacak , hsyk yada başka bir kurum tarafından bu iş sona erdirilmeyecek demiyorki.Sadece gittiğiniz yolun yanlışlığı vurgulanıyor.Bakın bu saatte millete sabah kalkın fatih portakala mail atın hatta twitter atın vs diyorsunuz.
    Allah aşkına yapmayın ya . Buna kendiniz bile inanmıyorsunuz.
    Elbette mail atılır.Elbette her yere twitter atılır ve buda bir çabadır ama yanlış olan
    bunları ilk sıradaki mücadele biçimi gibi göstermeniz yanlıştır.
    Noldu toplantılar , noldu yürüyüş ve ziyaretler , noldu pankartlar ve afişler
    işte bunları yapanlar çekilince şapka düştü.
    Herhalde can sıkıntısından yazdın yazıyı .Hsyk yada başka bir yerden bizleri sevindirecek bişey çıkarsa ne ala
    PEKİ
    YA ÇIKMAZSA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Kendinizi ve milleti uyutmayı bırakın artık.

    • TANER Says:

      evet tabii yaa,,,bir de yaa çıkmassa var////////

      e o zaman ?? kaç lira dosya başı,,kaçı peşin kaçı iş bitince????

      insanlar dogru yada yanlışş ,,bişeylerin peşindeler ,,gene dogru yada yanlış umut beslemektedir ler bazı yerlerden.

      sizce bu tür açıklamalarla insanların umut bekledigi yerleri boşa çıkarma çabalarının sebebi nedir?????

      başka çaren yok sarıl bana demek degilmidir??

      sayın günaydın sanada GÜNAYDIN

      TANER

  2. Arusha Says:

    Merhaba;
    Sadece şirket kaşesi ve üzerine imza atılarak yapılan karşılıksızdır işlemi 5941 sayılı yasayı okuyunca hükümsüz gibi görünüyor… Bu tip dosyalarımıza itiraz edelim mi? Ne dersiniz. Çünkü yasanın
    Madde 3 – 4. fıkrasında;
    “Hamilin talepte bulunması hâlinde, karşılıksızdır işlemi; çekin arka yüzüne tahsil için bankaya ibraz edildiği tarih, hesap durumu, bankanın yükümlülüğü çerçevesinde ödediği miktar ve ibraz eden gerçek kişinin adı ve soyadı yazılmak, bu kişinin tüzel kişi adına bedeli tahsil etmesi hâlinde bu husus belirtilmek ve bu kişi ile birlikte banka yetkilisi tarafından imzalanmak suretiyle yapılır. Banka tarafından ödenen miktar düşüldükten sonra karşılıksız kalan tutar açıkça belirtilir. Hamilin imzalamaktan kaçınması hâlinde, karşılıksızdır işlemi yapılmaz.”
    deniliyor.
    Bu madde kullanılamaz mı?
    Çünkü benim hemen bütün dosyalarda karşılıksız işlemi sadece şirket kaşesi kullanılarak yapılmış…

  3. TANER Says:

    sayın avkatım

    çok dogru yazıyorsun,ama bu önerinin 6 ay boyunca degerlendirmeye alınmayacagıda kesin degil
    şimdi,,bu umutsuzluk dolu yazıyı buraya yazmanın sebebini sorabilirmiyim,,neden yazma geregi hissediyorsun??
    ben söyleyim sayın avkatım
    önce denize itiyorsun ,,sonra bana sarıl diyorsun/////
    TANER

    • rahmiofluoglu Says:

      İnsanları boş umutlarla aldatıp sömürmekten ahlaklı olan insanlara gerçeği söylemktir. Siz bu soruyu iyi niyetle sormuyorsunuz.. İnsanları denize atan biz değil, İktidar sorumlularıdır. Biz ne çek yasasını çıkaranız, ne de uygulayanız. Biz sadece insanların aldatılmasına karşı durarak aydın olma mücadelemizi yapmaya çalışıyoruz,umut tüccarlarını deşifre etmeye çalışıyoruz.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: