YOKLUKTA YARGILAMA VE YANILGI

En çok sorulan soru “yoklukta yargılandım karar bozulur mu?” Bloglar bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da insanları yanılgıya düşürmektedirler. Yargılama usülü, CMK 195 bir usül hükmüdür , usül hükümleri geriye yürümez. 5941 in yürürlük tarihinden önce kesinleşen hükümler için yoklukta yargılama ve karar verme bir uyarlama nedeni olmadığı gibi “yeniden yargılama” nedeni de değildir. Biz kesinleşmiş hükümlere karşı 7201 sayılı tebligat yasası, CMK ve Yargıtay kararlarına göre çözüm üretmeye çalışıyoruz ve 2009 öncesi kararlarda %100 e yakın olumlu sonuç alıyoruz, sonraki kararlarda  oran düşüyor. Bütün mesele; çek davaları sahipsiz, savunmasız davalar olduğu için geçmişte hakimler bu davalara özen göstermemiş ve yığınla usül hatası yapmışlar, biz bu hataları değerlendiriyoruz. Bunun için dosyanın eksiksiz tümünü incelemek gerekiyor.

3 Responses to “YOKLUKTA YARGILAMA VE YANILGI”

  1. EMEK Says:

    mMAĞDURLAR PARTİSİ NE YAPMALI? VEKİLLERİN SÜPER EMEKLİLİĞİNİ İPTAL ETMEL,VEKİL MAAAŞINI ASGARİ ÜCRETE İNDİRMELİ,TÜM AVM LER İLE GROS MARKETLERİ YERLEŞİM ALANLARININ DIŞINA ÇIKARMALI,İDAM YASASINI ÇIKARIP YOLSUZLUK VE TEFECİLİK YAPANLARI İDAM ETMELİ,ÇEK-SENET-KK KULLANIMINI YASAK ETMELİ,ESNAFIN SIRTINDAN GEÇİNEN TİCARET ODALARAINI İLE MUHASEBECİLİĞİ KALDIRMALI, TÜM BANKALAR KAPATILMALI,SADECE PTT BANK HAVALE İŞLEMLERİ İÇİN AÇIK BIRAKILMALI,YÖK KALDIRILMALI, ÖSS-ÖSYM-LGS-YGS GİBİ SINAVLAR KALDIRILMALI,KAYIT DIŞILIĞI ÖNLEMEK İÇİN İŞYERİNİ KİRAYA VERENİN AYNI GÜN MALİYEYE BİLDİRME ZORUNLULUĞU GETİRİLMELİ BİLDİRMEYENLERE 10 YIL CEZA VERİLMELİ.TÜM ÜRETİCİ FİRMALARA ORGANİZE SANAYİDE YER VERİLMELİ DENETİMLER SADECE BURADA OLMALI ÜRETİCİNİN VERGİ KAÇAĞINI SATICIDAN SORMAMALI,ZORUNLU ASKERLİK KALDIRILMALI PROFESYONEL ORDUYA GEÇİLMELİ. ÖZEL OKULLAR-ÖZEL HASTENELER KAPATILMALI.SAĞLIK VE EĞİTİM HERKESE BEDAVA OLMALI.BİLİMUM VERGİLER KALDIRILMALI . ÇALIŞAN ÇALIŞMAYAN HERKESİN SOSYAL GÜVENCESİ OLMALI. sizlerinde düşündüğünüz önerileriniz varsa lütfen yazın

  2. TARIK ARAS Says:

    Sayın Ofluoğlu bu gün ziyaret ettim sizi yakın alakanıza ve yardımseverliğinize çok teşekkür ederim.Senem kızımızıda unutmayalım.Onada teşekkür.

  3. erdoğan uyar Says:

    rahmi bey ,konu ile ilgili örnek yayımlayabilirmisiniz


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: