KOSİAD AVUKATLARI ANTALYA VE İZMİR’DE

ANTALYA      30 Mayıs 2011  Pazartesi,

İZMİR               03 Haziran  2011 Cuma

Hedef kesinleşmiş infazları durdurmak, hapistekileri ve kaçak yaşayanları özgürlüğüne kavuşturmak. Avukatlar bunun için KOSİAD üyelerinin Antalya ve İzmir’deki dosyalarını inceleyecek ve gerekli girişimleri yapacaklardır. Buluşma noktalarını daha sonra duyurulacakdır. Üye değilseniz üye olun ve KOSİAD hizmetlerinden yararlanın.

Sırada Ankara, Mersin, Bursa, Gaziantep, İzmit, Adapazarı var. Avukatların bu illere gidişi başvurulara göre belirlenecektir.

7 Responses to “KOSİAD AVUKATLARI ANTALYA VE İZMİR’DE”

 1. Fehmi Şimşek Says:

  merhaba benim adli para cezam var yeni gelen af beni kapsıyormu ben yararlanabiliyormuyum lütfen söylermisiniz

 2. söve Says:

  siteniz çok güzelmiş başarılarınızn devamını dilerim

 3. ahmet Says:

  benim abimde çekten cezaevinde ankarada yatıyor dosyalarını size getirsem yardımcı olurmusunuz.teşekür ederim

  • rahmiofluoglu Says:

   Biz derneğiz.. Dernek üyeliği için iletişim bölümünden Yeşim veya Senem hanımı arayınız, derneğe üye olunuz.. Dernek giriş aidatı 120 TL. Dernek üyelerinin dosyalarını ücretsiz inceliyoruz. Siz dosyaların tam fotokopisini getirirseniz inceleriz.

 4. ayşegül Says:

  RAHMİ BEY 10 MAYIS GİBİ YARGITAYIN NASIL KARAR ALDIĞINI BİLİYORMUSUNUZ?

  Barolar Birliği ve Baro Konseyi, Yüksek Mahkeme’nin şirket adına karşılıksız çek düzenleyen ortak, direktör ve temsilcilerin cezai sorumluluğu olmadığına dair kararıyla “hukukun çaresiz bırakıldığı”; geçmişte bu durumdan dolayı ceza alıp sabıkalı hale gelen binlerce kişinin de “itibarlarıyla oynandığı” yorumunu yaptı.

  Barolar Birliği ve Baro Konseyi Başkanı Avukat Hasan Sözmener, bir yıl kadar önce Yüksek İdare Mahkemesi’nin bir kararıyla şirket adına düzenlediği çek karşılıksız çıkmasından dolayı ortak, direktör ve temsilci konumundaki bir kişinin çek yasağına sokulmasının yanlış olduğunu belirttiğini; geçen hafta da Yargıtay’ın şirket adına yazdığı çek karşılıksız çıktığı için aleyhine dava getirilen bir kişinin beraatına karar verdiğini bildirdi.

  “HUKUK ADINA İKİ ÜZÜCÜ DURUM”

  Bu kararları yazılı açıklamasıyla yorumlayan Sözmener, ne taraftan bakılırsa bakılsın, bu kararların hukuk adına iki üzücü durum yarattığını belirtti.

  “Bir şirketin çek hesabında para olmadığını bile bile çek düzenleyen ve imza eden bir ortağa veya direktöre veya bir temsilciye karşı hukukumuz çaresiz durumdadır veya bu kararlarla çaresiz bırakılmıştır” diyen Sözmener, karşılıksız çek verilerek kandırılan, dolandırılan kişilerin, son liman durumundaki adalete pek de sığınamadığını kaydetti.

  Hasan Sözmener, daha önceki uygulamada şirket adına karşılıksız çek yazmaktan ceza alan binlerce kişinin sabıkalı hale getirildiğini, boşu boşuna strese sokulduğunu, çek yasaklılar listesine konulduğunu ve şahsiyet ve itibarlarıyla oynandığını da ifade ederek, “Adli hata yapılmışsa, bu durumda olanlar için en azından derhal bir af yasası çıkartılması gerekecektir” dedi.

  • rahmiofluoglu Says:

   10 Mayısta Yargıtay bir karar almada. Basında çıkan haber Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile ilgili, Türkiye Yargıtayı değil..

 5. my way Says:

  Sn.Rahmi bey

  4 yıldır başıma bela olan ve sayısız itiraz dilekçeleriyle başvuruda bulunduğum halde,bir türlü sonuç alamadığım infazlı dosyalarımın,infazlarını durdurarak yargıtaya gitmesini sağladığınız için,size ve çalışma arkadaşlarınıza teşekkür ederim…

  my way


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: