YANILGILAR, YANLIŞLAR

Son bir kaç aydır yüzlerce çek dosyası inceledik. Bu ara bu çek dosyalarında yapılmış çok sayıda hata gördük; örneğin dosyada usülsüz  yapılmış tebligat var, sanık bu usülsüzlüğün farkında değil, fakat dosyada yaptığı bir işlemle usülsüz tebligatı usülüne uygun hale getiriyor, oysa işin uzmanına gitse belki de gerekçeli karar geçerisiz kılınacak bir başka başvuru ile, ama ne mümkün artık yanlış yapılmış ve dönemeyiz, hukuk izin vermez..

HERKES AVUKAT, HERKES HUKUKÇU

Hiç kimse inşaat mühendisinin işini yapmaya soyunmaz, elektrik mühendisinin de, mimarında ama herkes avukatın işini yapmaya soyunur, hatta avukattan daha iyi yaptığını da sanır. Bunun nedenleri bir çok, ama en önemlisi bizce avukatların çoğunun işini doğru düzgün yapmayışı veya yapamayışı ve avukatların halkla ilişkilerde zayıf olmaları mesleğin hafife alınmasına neden olmaktadır.

SONUÇ

Sonuç olarak bugün bu yanlışlar yüzünden hapiste olmaması gereken birçok insan hapiste veya kaçak yaşıyor. Bizim iki ayda tahliye ettiğimiz onlarca mahküm ve infazını durdurduğumuz kişiler bunun en güzel kanıtı. Sonuç olarak yapılması gereken en doğru şey haddimizi bilmemizdir, aksi halde yanlışların kurbanı olmaya mahkümuz.

2 Responses to “YANILGILAR, YANLIŞLAR”

  1. kelimeler tükenmeden Says:

    avukatların halkla ilişkisi zayıf değil bence halka polis gibi bakan avukatların yanılgısı bu … herkez adaleti bilemeyebilir ama herkez bulunan çözümün adaletli olup olmadığını bilir.vatandaş bulunan çözümleri adaletli bulmadığındandırki kendi işini çözerim umuduyla bu işe soyunuyor ama unutuyorki tek taraflı adalette çözüm olmaz..vurup vurup geri gelinen kapı adalet olunca topyekün bir güvensizlik ortalığı karıştırıyor.hukukta kaos başka nedirki.hak verilmez alınır değil hak verilir olunca taşlar yerine geçecek.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: