ÖRNEK UYARLAMA DİLEKÇELERİ

Blogların mağdurlara hizmet ediyoruz diye yayınladığı örnek uyarlama dilekçeler işe yaramadı. Tesadüfen elde adilen arizi kazançlar hariç başvurular geri tepti. 3167 davalarında en büyük sorun mahkemelerin yerleşik alışkanlıkları.

NE YAPMALI?

Önce doğru talebi tespit etmek, doğru talebe uygun başvuru dilekçesini hazırlamak, sonra başvuruyu yakın takibe almak..Bir İstanbul Asliye ceza mahkemesi talebimizi red etti. Hakimin ek kararına baktım benim talebim nerede ise hiç değerlendirilmemiş, sunduğum Yargıtay kararı için hakim ek kararda “Yargıtayın derdest davalarda verdiği karar” diye söz etmiş. Oysa Yargıtay kararı derdest bir davada değil kesin hükümlere ilişkin başvurulara ilişkindi. Aynı mahkemede benzer taleplerim var. Şimdi yapılması gereken gidip hakime durumu anlatmak, tabii bu kolay bir iş değil..Hakime  anlatacağımız şey basit, Yargıtay kararına dikkat çekmemiz yetecek, ama bunu bile yapmak zor iş, hakime hatasını, ya da gerekli özeni göstermediğini söyleyeceğiz..Tepki alacağız, ama hakim eminim bunu doğru yönde değerlendirecektir.

HER DOSYA FARKLI BİR HİKAYEDİR

Davalar sadece kes yapıştır ile kazanılmaz, her dosyanın ayrı bir hikayesi ve ayrı bir savunması vardır, hazır reçeteler her zaman işe yaramaz, bazen yarardan çok zararları olur..Özgürlüğüne değer verenler bedeline katlanmalı..

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: