ÇEK YASASI YENİ BİR ON YIL MI?

On yıl süre ile 5941 sayılı yasanın anayasaya aykırılığı öne sürülemeyecek. Bu durumda yasanın tek değişme şansı siyasi gücün vereceği karara kalıyor. Mevcut iktidarın ise önemli bir sosyal muhalefet ile karşılaşmaz ise yasayı değiştirmeyeceği belli olmuştur. Yalvarma, yakarma, dilenme ile iktidarın etkilenemeyeceğini de yaşanan acı pratik ve deneyimlerle göstermiştir..

YA İKTİDAR DEĞİŞECEK, YA DA TOPLUMSAL DİRENİŞ İKTİDARI ZORLAYACAK, BAŞKA ÇÖZÜM YOK..

Yasayı çıkaran bu iktidar. İktidar bu yasayı çıkarmaya sabah kahvaltısında karar vermedi, bu yasa üç yıl tartışıldıktan sonra yasalaştı. .Bugünden sonra yapılacak olan örgütlü mücadeledir.

ANCAK ADALET YOLUNDA UMUT TÜKENMEMİŞTİR

Anayasaya Mahkemesinin gerekçeli kararı çok şeyi değiştirebilir. 3167 sayılı yasanın yürürlükte olmadığı gerekçesi ile verilen beraat kararları direnme sonucunda Yargıtay Ceza Genel kurulu’na gitmiştir. Daha da önemlisi Yargıtay 10. Ceza Dairesi henüz son sözü söylememiştir,  AİHM yolu henüz denenmemiştir..

DAHASI VAR..

Gelecek günlerde toplumsal muhalefet ivme kazanacaktır. Bugün 50 kişiyi bir araya getiremeyen mücadele gelecek günlerde rahatlıkla binleri, on binleri bulacaktır. Mücadele sürüyor.. Yalancılar, ajanlar, provaköterler her adımda elenecektir, eleniyor da.. Adil yargılanma hakkı ve insan hakları için mücadele sürüyor. Yarın Taksim’e…Sonra Ankara’ya..

2 Responses to “ÇEK YASASI YENİ BİR ON YIL MI?”

 1. zaman Says:

  Sevgili Rahmi Bey,

  Tüm kalbimle dilerim ki, hukuk e vicdanlarını cübbelerini giyerken,çıkaran hakimlerden kurtulur. Bizler sadece borçlu olmaktan öteye gitmeyelim.Sadece borçlu olalım IIK ya göre hakkımızda yapılacaklar yapılsın.
  Umarım güzel Türkiye mi yönetenler, sanal ekonomilerine yön veren sahte para, çekin zincirleri kırıp, özgürlükleri teminat almaktan vazgeçerler.
  Ne mutlu aydın Türkiye ye…Aydın Türk e

  O günlerde gelecek…

 2. erdoğan uyar Says:

  çözümü anayasa mahkemesinden bekleyenler,çözümü başka yerlerde aramaya başlayacaklardır.
  1-hukukun içinde; duruşmalara katılarak karşı tarafa ve hakime mevcut kanunun ve uygulamanın delikdeşik olduğunu ve uygulanamaz olduğunu delillerle sunulacaktır.
  2-üretim ve ticaret yolları aranacaktır.
  3-nasıl hemşehrilik bağları var ise buna benzer sosyal dernek ve cemaat yardımlaşması oluyorsa,bu mağdur insanlarda böylebir yardımlaşmaya gitmelidir.
  4- enson doktorların yaptığı eylembenzerleri yapılmalıdır


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: