ANAYASA MAHKEMESİNE TELEFON ETMEK

Çek mağdurlarının web sitesi rolüne soyunan bir sitede yorumcular israrlı ve sürekli bir şekilde Anayasa Mahkemesine telefon edilmesi için çağrı yapıyorlar, telefon edilmesini teşvik ediyorlar. Böylesi bir sözde eylemin çek mağdurlarına yararı var mı?

Benim cevabım; HAYIR…

Zararı var mı? İşte herkes bu sorunun cevabını düşünmeli…

Anayasa Mahkemesi çek yasasının iptal ederse bu kişiler kendilerine bundan pay çıkaracaklar, peki ya aksi olursa; o zaman da mağdurlar az telefon etti, ondan böyle oldu diyecekler..İşte en büyük garabet bu garip eylem anlayışı ve bu düşüncededir. HAYIRLISI…

2 Responses to “ANAYASA MAHKEMESİNE TELEFON ETMEK”

 1. MEHMET ALI OZTURK Says:

  Sayın Ofluoğlu,
  .
  .
  İnsanların AYM’ni aramaları ile çek iptal davasının neticesini etkileyebileceklerini düşünmüyorum; ama, az bir ihtimalle de olsa, davanın daha çabuk gündeme alınmasında faydası olabilir.
  .
  Diyelim ki, bu aramaların etkisiyle veya işlerin tabii akışı dolayısıyla, iptal davası görüşülmeye başlandı ve bir iptal kararı çıktı. Bu durumda, “AYM’ni arayın” diyen kişiler kendilerine nasıl bir pay çıkarabilirler ki ?
  .
  Ben eğer insanımızı tanıyorsam, böyle bir iptal kararının ardından herkesin beraati için müracaatlarını yapacağını ve bir daha da sitelerde yazmayacaklarını, hemen herkesin ortadan kaybolacağını düşünüyorum. Sitelere girip çıkanlardan en fazla 5-10 kişi kalacak, geri kalan çoğunluk anında çekip gidecektir. Yoldaşlık, dava arkadaşlığı falan hemen unutulacaktır. Malesef insanımız böyledir.
  .
  .
  Saygılarımla,
  Mehmet Ali Öztürk

  • MEHMET ALI OZTURK Says:

   Bence burada esas sorun, AYM’nden iptal talebinin reddi şeklinde bir karar çıkması halinde olacaktır-insanlar çok büyük hayal kırıklığına kapılacaklardır.
   .
   Yapılması gereken hareketlerden Yargıtay’a yoğunlaşmak ve AİHM’ne müracaat etmek konusundaki saik olumsuz etkilenebilecektir.
   .
   Zaten AİHM müracaatları konusunda çok geç kalınmıştır. Ayni hata gerek ilk derece gerekse (müstakbel) istinaf mahkemeleri yargıçları ile Yargıtay üyeleri nezdinde yapılacak her türlü girişim, bilgilendirme faaliteleri, vs. konusunda tekrarlanmamalıdır.


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: