40 KATIR MI, 40 SATIR MI?

Hapis mi, 6 ay erteleme mi?

İşte gelinen nokta..

Şimdi sizin amacınız şu olsa; karşılıksız çek adli para cezası mağdurlarının örgütlenip büyük bir güç olmalarını önlemek, ne yapardınız? Şu içinde bulunduğumuz günler taahhütlerin sürelerinin dolduğu, mahkemelerin her gün yeni “infazın devamına..” kararları verdiği günler..Bir ay içerisinde hapisten çıkanlar ya yeniden hapse girecekler, ya da yeniden kaçak duruma düşeceklerdir. İnfaz aşamasında duran dosyalar için yeniden infazlar başlayacak, duran davalara devam kararı verilecek günler..Yani bu günler insanların kabüs görmeye başladığı zor günler..Zor durumda olan insanlar her güzel söze inanmak durumundadır, hayal olmasa bu insanlar yaşayamaz..

İşte şimdi bir ajan örgütü  toplumbilimcileri, psikologları, sosyologları bir araya toplasa; onlara dese ki karşılıksız çek mağdurlarının durumu şu yukarda anlattığımız gibi.. Bunlar bizim için tehlikeli olabilir.. Ne yapabiliriz?.. Bu kişiler konuyu çalışsalar; sizce vereceği kararlar neler olurdu? Mesala şunlar olabilir miydi?

 • Onlara umut verin, oyalayın..Nasılsa iki ay içerisinde ya hepsi hapse girecek, ya da kaçak duruma düşecek..Hapistekinden de bir zarar gelmez, kaçak durumdakinden de..
 • Onlara yakında bu iş bitecek, adli para cezası kalkacak umudu verirken de onları iktidar partisinin kapısında tutmak için;” bu işi ancak iktidar partisi çözer” söylemini durmadan yayın..Onları iktidar partisinin kapısında tutun..
 • Onlar tamamen zor duruma düşünce de, yani çoğu kaçak veya hapiste iken, celladından imdat dilemeğe başlayınca da 6 ay erteleme yaparsınız ve hepsi mutlu olur..Böylece de oylarını da garanti edersiniz..

Zalimlerin, sömürgeci ülkelerin politikaları hep böyle olmuştur.. Sömürgeciler, zalim iktidarlar halkın sorunlarını çözmezler..Yani yoksulluğu ortadan kaldırmadıkları gibi sömürüyü hızlandırırlar, sömürü sonucunda yoksullaşan insanlar bir lokma ekmek için dilenmeye başlarlar..işte o zaman dilenci durumuna gelen halk kitleleri,dağıtılan ufak ianelerle mutlu olurlar ve zalimlere minnet duyarlar.. Ve yoksul kitlellerden şu ses yükselir..

-PADİŞAHIM ÇOK YAŞA!…

Bu anlattıklarım sömürgü tarihinin ta kendisidir.

Türkiye’de son 50 yıla bakınız.. Onbinlerce bakkal kapandı, on binlerce ayakkabı atötlyesi, tekstil atölyeleri kapandı..Tarım alanlar daraldı..Köylünün ürünü para etmez oldu..Şekerpancarı, pamuk, fındık, çay…hepsi para betmez duruma geldi..Hayvancılık bitti, Türkiye et ithal ediyor..Yoksullaşan insanların ekmeğine, aşına göz koyanlar hızla tekelleşip onların işlerini ellerine geçirdiler..Perakende sektörünün %70i yabancıların eline geçti..Türkiye gida maddesi ithal eder duruma düştü..Büyük zincir mağazalar ve alışveriş merkezleri yabancı markalarla doldu..Büyük zincir mağazalar sattıkları ürünlerin % 60 nı ithal ediyorlar.

SONUÇ

Kitleler yoksullaştı..Şimdi bu yoksullara kömür, prinç, buğday v.s dağıtılıyor..Daha fazla bir şey yazmamıza gerek var mı?…

İki aydır insanlara umut pompalanıyor..Bu iş bitti bitecek..bu işi hükümet çözer..aman faks çekin..telefon edin..hadi bastırın diye..SONUÇ dağ fare doğurdu, 6 ay erteleme yeter mi diyor İYİMAYA..

GÜN BİTTİ, HAPİSLİK, KAÇAK GÜNLER GELDİ DAYANDI..VE SORUYORLAR 6 AY YETER Mİ?

Pazarlıkla bir yıl olabilir..

AJAN ÖRGÜTÜNÜN İŞİ TAMAM, GÖREV TAMAMLANMIŞTIR..İNSANLAR KÖŞEYE SIKIŞTILAR…

BİZ NE DEDİK?

ADALETİ ADALETTEN TALEP EDELİM?

Bu nasıl olacaktı? Dedik ki mahkümiyetleri kesinleşenler “kanun adına bozma” için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına başvursunlar. Bu başvurular örgütlü olsun..On, yirmi kaç kişi olursa avukatlarla birlikte Yargıtaya gidilir, basına da bir açıklama yapılır..Bu eylem sahiplenilir gibi görüldü ve piç edildi..Talep dilekçe ile yapılır, dilekçe mektuba çevrildi, sulandırıldı, unutturuldu..

YARGIYA GİTMENİN BİR YOLU BAROLARDAN GEÇER

Barolara gidelim diyoruz, bu çağrıya olumlu bir yanıt yok..KILIÇDAROĞLU ile yapılan görüşme hiç bir kanıta dayanmadan karartıldı, kötülendi..Bu karalamalar eyleme katılan bayanlara dayanarak yapıldı. Bu bayanlar bu açıklamaları yalanladı..Adam hiç önemsemedi, yalancı aşağılık bir duruma düşmeyi..neden mi dersiniz? Adam görevli..görevini yapıyor…

YAPILAN EYLEMLERİN HEPSİ DOĞRU..HÜKÜMET YETKİLİLERİNİ ARAMAK, FAKS ÇEKMEK…BAŞBAKANIN EŞİNE GİTMEK HEPSİ DOĞRU..BU EYLEMLERİ YAPANLARI KUTLUYORUM. BEN BİR TEK ŞEYE ÜZÜLÜYORUM; BİR ADAMIN YÜZÜNDEN BU ÇABALAR BOŞA GİDİYOR..

BİR ADAM YIĞINLA İNSANI KAPI KULU YAPMAK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPIYOR..SÖYLEDİKLERİ YALAN ÇIKINCA DA UTANIP SIKILMIYOR..GÖREVİNİ YAPMANIN RAHATLIĞI İÇERİSİNDE KÖŞESİNE ÇEKİLİYOR..

Bakın bu yazıdan sonra Rahmi Ofluoğlu’na karşı yapılacak saldırılar artacak..Ben de diyorum ki elle gelen düğün bayram..Nasıl olsa bu insanlar bir gün uyanacaklar..Senin o zaman hangi deliğe saklanacağını merak ediyorum…Sana bir tavsiyem var:

ÇEK ELİNİ MAZLUMLARLARDAN!…

Şimdi belki de diyeceksiniz ki bu adam ajan olduğu için değil aptal olduğu için bunları yapıyor. O zaman ben de size bir dünya liderinin şu sözlerini hatırlatacağım:

Aptallık ile hainlik aynı kapıya çıkar, bazen aptalların yaptığını ajanlar bile başaramaz..

Ne fark eder ha aptal ha ajan….

Posted in Genel. 3 Comments »

3 Responses to “40 KATIR MI, 40 SATIR MI?”

 1. MEHMET ALİ ÖZTÜRK Says:

  Sayın Ofluoğlu,

  Çek mağdurlarının eylemleriyle bir netice alınacağına dair pek karamsarlaştım. İlgili sitelere gönderdiğim bir yazımı sizinle de paylaşmak istiyorum.

  Saygılarımla,
  Mehmet Ali Öztürk

  ./…

  Arkadaşlar,

  Dün sormuştum aramızda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne müracaat eden oldu mu diye ?

  Hiç olumlu cevap gelmedi-demek ki yok, ya da çok az.

  – MİLLETVEKİLLERİNİ, BAKANLARI ARAYAN ÇOK AZ
  – YARGITAY ÜYELERİNİ ARAYAN ÇOK AZ
  – ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİNİ ARAYAN ÇOK AZ
  – DANIŞTAY ÜYELERİNİ ARAYAN ÇOK AZ
  – AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE MÜRACAAT EDEN ÇOK AZ YA DA HIC YOK
  – MUHTELİF EYLEMLERE BİREYSEL KATILIM ÇOK AZ

  Bu durumda, mücadeleden nasıl bir olumlu sonuç bekleyebiliriz?

  Sanıyorum bize dair siteleri takip edenlerin büyük kısmı hiçbir şey yapmayıp, yapmaya çalışanların gayreti sayesinde özgürlüklerine kavuşmayı bekliyorlar.

  Kusuruma bakmayın, amiyane konuşacağım: “ÇOK BEKLERSİNİZ !!!”.

  Yapılacak şeyler belli; ilave eylemler heryerde duyuruluyor. Özgürlüğünüze kavuşmak istiyorsanız, BİR ŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞIN…

  Saygılarımla,
  Mehmet Ali Öztürk

 2. Uğur 26 Says:

  Rahmi Bey merhabalar,

  Yukarıdaki yazınızın altına bende imzamı attığımı bildirmek için yazma gereği duydum.

  İnsanları oyalama taktikleri ile farklı hedeflere yöneltmeye çalışan, iktidarın borazanlığını yapan ve sonrada sanki bu ÇAĞDIŞI yasayı şu anki iktidar bu hale getirmemiş gibi, Bizlerin bu mağduriyetini çözme gücü olduğu halde ÇÖZMEDİĞİ gibi birde bunu yaklaşan seçimlerde OYA TAHVİL ETME planı açıkça görülen AKP ve yalakalarını afişe etmeye hep birlikte devam edeceğiz.

  Saygılarımla.

 3. E. muhtar Says:

  Belli ki çek mağdurlarının sorununu çözecek yaklaşım Devlet
  katında yok.Bu sorun insani bir sorun ve Uluslararası kuruluşların yardımı istenebilir.AİHM ve Birleşmiş Milletlere
  başvurulabilr.
  Av.E.Muhtar


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: