Çek Mağdurları Yargıtay Önünde Basın Toplantısı Yaptı!..

Çek Mağdurları  Yargıtay önünde toplansa, Çek  Mağdurları adına  bir basın  açıklaması  yapılsa… Siz bu toplantıya aşağıdaki pankartlardan hangisi ile katılırdınız?

Posted in Genel. 3 Comments »

3 Responses to “Çek Mağdurları Yargıtay Önünde Basın Toplantısı Yaptı!..”

 1. acil demokrasi Says:

  merhaba
  ben yargıtay önünde yapılacak bir basın açıklamasının konunun güncelleştirilmesi açısından çok faydalı olacağını düşünüyorum

  • Bekir Says:

   Bana kalırsa bu eylem Yargıtay önünde değil Anayasa Mahkemesi önünde yapılmalıdır. Yargıtay 2 yıl evvel çözeceği sorunu görmezden gelip çözmemiştir. Bundan sonra da çözmeye cesaret etmeyeceği bu zamana kadar ki “kasıt” la ilgili karar vermemesinden bellidir.

   Bu nedenle Anayasa Mahkemesinin önüne gidilerek bir eylem gerçekleştirilmelidir. Pankartlar açıkçası Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi gibi eskimiş ve hislere tercüman olmayan türden görünmektedir. Ortada inanılması güç bir mağduriyet olduğuna göre, ortada ailelerin parçalanması olduğuna göre, ortada kusurun çok ötesinde bir ceza verilmesi söz konusu olduğuna göre iki tür pankart söz konusu olmalıdır. Bunlardan bir tanesi mağduriyeti anlatacak ikincisi Anayasa Mahkemesinin iptal başvurusunu görüşmeyi geciktirerek bu mağduriyete neden olduğunu ortaya koyacak cinsten olmalıdır.

   Mesela;
   ANAYASA MAHKEMESİNİN ADALETİNDEN ALLAH’A SIĞINIYORUZ
   NERDESİNİZ MAZLUMUN AHINI DUYMAYAN HAKİMLER
   ROMANIN EFENDİLERİ (ACIMASIZ BİR DİKDATÖR YAZILABİLİR) DAHİ SİZİN KADAR ACIMASIZ DEĞİLDİ

   BİZİ HAPİS EDEREK NEYİ KORUYORSUNUZ
   AİLEYİ Mİ, DEVLETİ Mİ YOKSA TEFECİYİ Mİ

   ANAYASA MAHKEMESİ AİLELERİ DAĞILMIŞ VE OKULA DAHİ GİDEMEYEN ÇOCUKLARI MI KORUYACAK YOKSA HERGÜN BİR MAZLUMU İNTİHAR ETTİREN DÜZENİ Mİ

   VS. VS…

   • Murat YALÇIN Says:

    Yahut ta;

    VİCDANLIYMIŞLAR
    ADAMMIŞLAR
    MAFYA BİLE İKNA OLDU..
    HALİMİZE ÜZÜLDÜ…
    YA SİZ ZALİMLER?


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: